פעילויות לחנוכה

להלן רעיון להכנת חנוכיות בבית, מתאים לכל רמה ובכל כישרון: גשו להוֹם-דִיפּוֹ וקנו לכם אריח קרמיקה. אני מציעה לקנות אריח באורך  10 על 12 , 8 על 10, או אריח מרובע: 6 על 8 אינצˊים, 8 על שמונה. אני לא ממליצה לקנות את האריחים המאד גדולים.   באותו ביקור קנו גם 10 אומים בגודל של שלוש שמיניות. בחנות האומים נקראים  והם מתאימים מצויין להחזקת נרות חנוכה. עוד אתם שם, קנו שישה עיגולי לבד קטנים3/8 hex nuts  [מגיע בחבילה]  כדי בסוף, לפני השמוש בחנוכייה, להדביק בתחתית האריח  ולמנוע שריטות. מה עוד? אני במיוחד אוהבת להשתמש בצבעים המתנפחים. בכל חנות של גואן-פאבריק או…

להלן רעיון להכנת חנוכיות בבית, מתאים לכל רמה ובכל כישרון:

גשו להוֹם-דִיפּוֹ וקנו לכם אריח קרמיקה. אני מציעה לקנות אריח באורך  10 על 12 , 8 על 10, או אריח מרובע: 6 על 8 אינצˊים, 8 על שמונה. אני לא ממליצה לקנות את האריחים המאד גדולים.   באותו ביקור קנו גם 10 אומים בגודל של שלוש שמיניות. בחנות האומים נקראים

 והם מתאימים מצויין להחזקת נרות חנוכה. עוד אתם שם, קנו שישה עיגולי לבד קטנים3/8 hex nuts

 [מגיע בחבילה]  כדי בסוף, לפני השמוש בחנוכייה, להדביק בתחתית האריח  ולמנוע שריטות.

מה עוד? אני במיוחד אוהבת להשתמש בצבעים המתנפחים. בכל חנות של גואן-פאבריק או מייקלס אפשר למצוא אותם. 4-5 צבעים מספיקים ועוד!  אפשר גם לשתמש בצבעי אקריליק אם יש בבית. אבל אם לא- הצבעים המתנפחים היא הבחירה המצויינת.

מה לעשות?  פרשו עיתונים למיזעור הכתמת ומריחת צבע מסביב. את האריח נגבו עם מטלית לחה וייבשו הייטב.

1. קודם כל מתכננים היכן למקם את האומים. בחנוכייה כשרה כל המרות בגובה זהה, למעט השמש היותר גבוה [ולכן יקבל שני אומים]. סימון קל בעיפרון הוא פתרון טוב.

2. יוצקים דבק לבן רגיל בנדיבות לכדי כדור בולט על הנקודה הראשונה ומטביעים בו את האום הראשון. המשיכו באותה דרך לכל תשעת האומים.

3. באה המנוחה ליגע? עוד לא, אבל הדבק הלבן צריך כ- 10 דקות להתייבש.

4.השפריצו את הצבע המתנפח או צבעו דוגמה [על דוגמה מתוכננת מראש  בעזרת עיפרון]. הקפידו שהצבע עוטף את האומים. כשהצבע יבש הוא מתחזק ומחזיק את האומים במקומם. השתמשו בהנאה ורק פקחו עין בזמן שהנרות דולקים, למנוע התלקחות, כמו עם כל חנוכייה.

 לידיים יותר מיומנות או יציבות: אפשר להדביק אריחי מוזיאקה צבעוניים [הום-דיפו] או אבני זכוכית שטוחות בעזרת צבע זכוכית לבן או שקוף ואת האומים. לאחר קישוט האריח בצבעי זכוכית הכניסו את כל היצירה לתנור המטבח בעודו קר. כוונו את מידת החום ל- 340 מעלות פרנהייט למשך 40 דקות. החנוכייה צריכה להתקרר בתנור.

Puff paints at Joann Fabric or Michael’s; White or clear Glass paint by Pueblo [the best!]; 3/8 Hex nuts or washers # 10; felt circles.

אומים וצבעים מתנפחים עובדים נפלא עם על תקליטרים, החלק המבריק.

המליצה: סיגל קלטר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button