מרץ 2019: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

תערוכות מרתקות החודש ברחבי העמק, מביאות אלינו אמנות עכשווית חזקה במיוחד אשר בוחנת את הקשר בינינו לבין רובוטים, טכנולוגיה, תיאוריות פיזיקליות, ריקוד ואקטיביזם חברתי.

Discrete Figures

שלא כהרגלי, הפעם אני ממליצה על אירוע שהולך להתקיים בעוד חודשיים, מכירת הכרטיסים עוד לא החלה אבל ברור לי שהאירוע הזה הולך להיות הצלחה כבירה שאסור לפספס (הכרטיסים בטח ימכרו מייד). מדובר במופע יוצא דופן שהולך לשגע לכם את הראש!! שיתוף פעולה בינלאומי בין קבוצת מחקר טכנולוגית מיפן ולהקת רקדניות מוכשרות משלבים בין חשיבה מתמטית, ניו-מדיה, הנדסה וכוריאוגרפיה ויוצרים יחד מופע שמבטא את הקשר שבין האדם לטכנולוגיה. המופע כל כך מלהיב ושובר גבולות עד לכדי כך שברגעים מסוימים קשה להבחין בין האדם לבין הייצוג הטכנולוגי שלו.

Gray Area

ארבעה מופעים שיתקיימו ב-17 וב-18 במאי בסן פרנסיסקו.

Virtual Unreality

אם אנחנו כבר בענייני טכנולוגיה, תערוכה חדשה ושווה במיוחד של האמן אלן ראת׳ נפתחה החודש בסן חוזה. אמן זה, הוא מהראשונים שהחלו לשלב רעיונות של פיסול אלקטרוני, קינטי ורובוטי, וזכה להכרה בינלאומית נרחבת. בתערוכה מוצגים כ-35 פסלים אשר מייצרים מעין קהילה רובוטית פעילה במרחב הגלריה. חלק מן העבודות מצוידות בחיישנים רגישים המאפשרים להן לחוש את הצופים העומדים מולן ולהתנהג בהתאם. גם בתערוכה זו נבחן הקשר שבין האדם והטכנולוגיה תוך שהרובוטים השונים מתוכנתים להתנהג בצורה שהיא כביכול רגישה ואנושית.

San Jose Institute of Contemporary Art

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-2 ביוני

From the Tower

תערוכה זו מציגה אוסף צילומים והדפסים של האמן הנודע אנדי וורהול. כמו בעבודות רבות של האמן, גם באוסף המוצג בתערוכה זו מופיעים סלבריטאים שונים כגון סילבסטר סטאלון, יוקו אונו, אינגריד ברגמן ועוד. וורהול מגיש לנו את הפרצופים המוכרים תחת פרספקטיבה צבעונית ושונה.

SFAI Main Gallery, Fort Mason Campus

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-24 במרץ

Island Universe

איך נוצר העולם? תיאוריות שונות ועדויות כאלו ואחרות מנסות לתת הסבר לשאלה זו. האמן ג׳וזיה מק׳לני מציג את הביטוי החזותי שלו לתיאוריית המפץ הגדול. תוך שיתוף פעולה הדוק בין האמן לבין המחלקה לאסטרונומיה באוניברסיטת אוהיו, הוא יצר פסל מרהיב ומחושב המורכב ממתכת, זכוכית ואור. הפסל מצביע באופן ספציפי על הפוטנציאל לקיומם של יקומים מקבילים אשר נפתחים ומתרחבים לכיוונים אינסופיים.

Cantor Arts Center

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-18 באוגוסט

TAP: Investigation of Memory

האמנית מילדרד הווארד בוחנת בעבודתה שאלות של זהות, גזע, דת, ריקוד ואקטיביזם חברתי. במיצב מולטימדיה גדול מימדים היא מציגה דוכן עתיק לצחצוח נעליים כאילו היה מזבח דתי.  לצידו טור של נעליים לבנות ופיסות מתכת של נעלי סטפס המכסות את המרחב כולו. העבודה מסמלת זכרונות מעברה של האמנית ומסייעת להמשיך ולעצב את הנרטיב האקטיביסטי של הקהילה השחורה בארצות הברית.

Oakland Museum of California

התערוכה פתוחה עד ה-1 בספטמבר

ציטוט מעניין לסיום:
״הדרך הטובה ביותר לצפות את העתיד היא ליצור אותו״ – אברהם לינקולן.

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@