מה כדאי ומומלץ לעשות לפני החזרה לישראל

לפני הגשת בקשה להכרה כתושב חוזר יש לוודא: קיומו של דרכון ישראלי בתוקף. קיומם של דרכונים ישראלים לילדים שנולדו בחו"ל. במקרה של הורה יחיד שחוזר לישראל עם ילדים קטינים, חובה להציג תצהיר של ההורה הנשאר בחו"ל, שבו הוא מסכים שילדיו יתגוררו בישראל במשמורתו של ההורה החוזר. ניתן לחתום על תצהיר כזה בפני נוטריון או בפני הקונסול הכללי של ישראל בחו"ל. בהיעדר תצהיר כנ"ל, ניתן להציג הסכם גירושין מאושר כחוק או פסק דין המאשר כי להורה החוזר לישראל תהיה משמורת בלעדית כל הילדים הקטינים. הגשת בקשה להכרה עקרונית כתושב חוזר עוד מחו"ל: טופס הרשמה כתושב חוזר ניתן לקבל: באמצעות פנייה ל"בית…

לפני הגשת בקשה להכרה כתושב חוזר יש לוודא:

 • קיומו של דרכון ישראלי בתוקף.
 • קיומם של דרכונים ישראלים לילדים שנולדו בחו"ל.
  במקרה של הורה יחיד שחוזר לישראל עם ילדים קטינים, חובה להציג תצהיר של ההורה הנשאר בחו"ל, שבו הוא מסכים שילדיו יתגוררו בישראל במשמורתו של ההורה החוזר. ניתן לחתום על תצהיר כזה בפני נוטריון או בפני הקונסול הכללי של ישראל בחו"ל. בהיעדר תצהיר כנ"ל, ניתן להציג הסכם גירושין מאושר כחוק או פסק דין המאשר כי להורה החוזר לישראל תהיה משמורת בלעדית כל הילדים הקטינים.

הגשת בקשה להכרה עקרונית כתושב חוזר עוד מחו"ל:

 • טופס הרשמה כתושב חוזר ניתן לקבל:
 1. באמצעות פנייה ל"בית הישראלי" בדוא"ל israelihouse@sf.mfa.gov.il או בטלפון 415-844-7503
 2. באתר משרד הקליטה: www.moia.gov.il
 • ניתן למלא את הטופס באתר באופן מקוון. במקרה כזה, הטופס נשלח אוטומטית ישירות לאגף עידוד עלייה ותושבים חוזרים של המשרד לקליטת עלייה, לבדיקת זכאותו של המבקש.

 ניתן גם למלא את הטופס באופן ידני, יש לשלוח אותו למרכז המידע של משרד הקליטה בישראל בפקס : 972-3-9732143 או בדואר, לכתובת: המשרד לקליטת העלייה – מרכז המידע, נמל תעופה בן גוריון ת.ד 16, ישראל. אם שולחים את הטופס בפקס, יש להתקשר מיד לאחר המשלוח למרכז המידע בטלפון 03-9733333, ולוודא שהטופס אכן הגיע.

 • יש להקפיד ולמלא בטופס, במקום המיועד לכך, את כתובת הדואר האלקטרוני של המבקש.
 • עם קליטת הבקשה במערכת הממוחשבת של משרד הקליטה ישלח אישור על כך לדואר האלקטרוני של המבקש.
 • תוך כשבועיים, תישלח תשובה ישירות לדואר האלקטרוני של המבקש, האם ישנה הכרה עקרונית במעמדו כתושב חוזר. במקרה שיש הכרה כזו, יצורף לתשובה שובר המאפשר הבאת מטען אישי – 3 מזוודות (במשקל כולל של 69 ק"ג) ללא תוספת תשלום, בתנאי שהתושב החוזר רוכש כרטיס טיסה לכיוון אחד לישראל, ישירות בחברת אל-על (ראו פירוט בנושא זה, בהמשך).
 • למידע נוסף או במקרה של עיכוב בקבלת תשובה מעבר ללוחות הזמנים שפורטו להלן, ניתן להתקשר למרכז המידע של משרד הקליטה בארץ בטלפון: 03-9733333. מרכז המידע פועל 24 שעות ביממה, למעט שבתות וחגים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Check Also
Close
Back to top button