הקריטריונים לקבלת הכרה כתושב חוזר

1. אזרח ישראלי. בן 17 ומעלה בעת שובו לישראל. 2. שהה בחו"ל מעל שנתיים. ### סיוע ביזמות עסקית יינתן לתושבים חוזרים ששהו בחו"ל מעל 3 שנים. ### סיוע למדענים חוזרים ע"י המרכז לקליטה במדע יינתן למי ששהה בחו"ל מעל 5 שנים 3. הוא או בן/בת זוג או אחד מהוריו, לא נשלח לחו"ל כדי להיות מועסק מטעם אחד הגורמים המפורטים להלן (אלא אם עברו 5 שנים מתום השליחות): מדינת ישראל, רשות מרשויות מדינת ישראל (כולל חברות ממשלתיות), ההסתדרות הציונית העולמית או רשות מרשויותיה, הסוכנות היהודית, קק"ל, קרן היסוד, המגבית, הבונדס. 4. לא ביקר בארץ למעלה מ-4 חודשים בשנה בתקופה רצופה או…

1. אזרח ישראלי. בן 17 ומעלה בעת שובו לישראל.

2. שהה בחו"ל מעל שנתיים.

### סיוע ביזמות עסקית יינתן לתושבים חוזרים ששהו בחו"ל מעל 3 שנים.

### סיוע למדענים חוזרים ע"י המרכז לקליטה במדע יינתן למי ששהה בחו"ל מעל 5 שנים

3. הוא או בן/בת זוג או אחד מהוריו, לא נשלח לחו"ל כדי להיות מועסק מטעם אחד הגורמים המפורטים להלן (אלא אם עברו 5 שנים מתום השליחות): מדינת ישראל, רשות מרשויות מדינת ישראל (כולל חברות ממשלתיות), ההסתדרות הציונית העולמית או רשות מרשויותיה, הסוכנות היהודית, קק"ל, קרן היסוד, המגבית, הבונדס.

4. לא ביקר בארץ למעלה מ-4 חודשים בשנה בתקופה רצופה או במצטבר, בכל אחת מהשנתיים האחרונות שקדמו ליום השיבה. ביקור שיחל בשנה אחת ויימשך ברצף לשנה הבאה ייחשב כביקור אחד (ליזמים – בשלוש השנים שקדמו ליום השיבה ולמדענים – בחמש השנים שקדמו ליום השיבה).

5. לא קיבל בעבר סיוע כתושב חוזר ממשרד הקליטה. לא קיבל בעבר סיוע כתושב חוזר ממשרד הקליטה (למעט מצב בו חלפו לפחות 10 שנים מאז הוכר כתושב חוזר בפעם הראשונה ושהה לאחר מכן לפחות 6 שנים בחו"ל – אז יוכר כתושב חוזר בפעם השנייה).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Check Also
Close
Back to top button