מאי 2019: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

איזה כיף להמליץ  על תערוכות צבעוניות ומעניינות. ב-SFMOMA תעלה החודש תערוכה רטרוספקטיבית גדולה לאמן אנדי וורהול, בפרוייקט מינסוטה תעלה תערוכה העוסקת בכישלונות הייטקיסטיים, במוזיאון אוקלנד תערוכה על קהילת הלהט"בים ובפורט פוינט בסן פרנסיסקו יחל פרויקט ייחודי המזמין מהגרים מכל העולם לתרום פיסות בד וצמר המייצגות את הסיפור האישי של המשפחה שלהם או התרבות שממנה הגיעו.

Andy Warhol – From A to B and Back Again

מי לא מכיר את השם ״אנדי וורהול״? אחד האמנים המפורסמים והמוכרים ביותר אשר הבין את עוצמתם של דימויי היום-יום כפי שאף אחד לא הבין זאת לפניו. תערוכה רטרוספקטיבית זו מגיעה אלינו לאחר שהופיעה בחודשים האחרונים במוזיאון הוויטני בניו-יורק. התערוכה שוקלת מחדש את עבודותיו של האמן המפורסם ומצביעה על הקשר העמוק שלהן עם סוגיות חברתיות חשובות מימי חייו אשר ממשיכות ומהדהדות גם היום.

SFMOMA

התערוכה פתוחה לקהל החל מה-19 במאי ועד ה-2 בספטמבר.

Rina Banerjee – Make Me a Summary of the World

האמנית רינה בנרג׳י עוסקת בארבעה נושאים התלויים זה בזה וראויים לתשומת לב עולמית – הגירה, גלובליזציה, פמיניזם ושינויי אקלים. בנרג׳י, אוספת חפצים מושבעת, מרכיבה את פסליה מאובייקטים צבעוניים ומרהיבים המגיעים ממקומות שונים בעולם. התוצאה, מעניינת ומורכבת מופיעה בו-זמנית כחפץ מוכר וזר כאחד. תערוכה זו היא הרטרוספקטיבה הראשונה של האמנית ומכילה עבודות מ-20 שנות יצירה ובתוכן גם עבודה שהוצגה בעבר בביאנלה בוונציה.

San Jose Museum of Art

התערוכה פתוחה לקהל מה-16 במאי ועד ה-6 באוקטובר

System Failure

שמעתם פעם על מנטרת הכישלון של עמק הסיליקון? כישלון מהיר!! כישלון גדול!! כישלון תדיר!! כישלון גדול יותר!! הסיכון הגבוה של חברות ההייטק המקומיות הפך להיות סימן ההיכר שלהן, אך מי בעצם מרוויח ומי מפסיד כאשר חברות אלו נוחלות כישלון? תערוכה קבוצתית זו, מצביעה על הפוטנציאל היצירתי של הכישלון אך גם על חשיבותה של האחריות החברתית ועל העוולות הנלוות בדרך כלל לכישלון. האמנים המשתתפים מזכירים לנו שלעיתים קרובות מדי הכישלון הוא לא באג בלתי צפויי אלא תכונה מובנית וידועה מראש.

Minnesota St. Project

התערוכה פתוחה לקהל מה-4 במאי ועד ה-25 במאי

Metamorphosis

האמן אוקודה סן מיגל הוא צייר ופסל ספרדי הידוע בסגנונו הייחודי המכיל תבניות גיאומטריות צבעוניות בכדי לצייר אנשים, בעלי חיים, גולגלות ודימויים אייקוניים דתיים. תערוכה זו מתמקדת ברעיון המטמורפוזה החוזר ונשנה בעבודותיו – היצירות המוצגות מתמקדות בקשר שבין האדם לחיה ובאפשרות לטרנספורמציה של בני אדם לבעלי חיים.

Heron Arts

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-11 במאי

Queer California: Untold Stories

 

בואו לשמוע סיפורים על קליפורניה מפיהם של אלו אשר בדרך כלל קולם אינו נשמע. תערוכה זו מתמקדת בסיפורים מקהילת הלהט״ב, נשים ואנשים של צבע. המדיה אמנותית הכוללת צילום, וידאו, מוסיקה ועוד, מהווה במה לאנשים אלו ונותנת מקום לאקטיביזם חברתי אשר חושף ארטיפקטים נדירים כגון צילומים, מגזינים, תחפושות וחומרים היסטוריים נוספים. התערוכה גם מאפשרת למבקרים לחשוף את הסיפורים שלהם ולהציג אותם כחלק מן האוסף ההיסטורי של סיפורה של קליפורניה.

Oakland Museum of California

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-11 באוגוסט

Immigrant Yarn Project

אולי הגיע הזמן להתעלות מעל ההבדלים המפרידים בינינו ולזהות את מה שיש לכולנו במשותף? פרויקט ייחודי בפורט פוינט בעיר מזמין מהגרים מכל העולם לתרום פיסות בד וצמר המייצגות את הסיפור האישי של המשפחה שלהם או התרבות שממנה הם מגיעים. אינספור טלאים, פונפונים, שמיכות ועוד יוצרים יחד מטאפורה למקום המשוגע, המגושם, המגוון והצבעוני שאנחנו חיים בו אשר כל כולו נוצר על ידי מהגרים וצאצאיהם.

Immigrant Yarn Project

פתוח לקהל בימי שישי עד ראשון, עד ה-19 במאי.

ציטוט לסיום: ״אני חושב שכולם צריכים לאהוב את כולם״ ~ אנדי וורהול

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@