יוני 2019: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

חודש יוני מביא עמו תערוכות חדשות שופעות בצבעים וחומרים פחות שגרתיים. במוזיאון דה יאנג תועלה גם השנה תערוכת סידור הפרחים המפורסמת, בפייס גאלרי תערוכה של עבודות פורצלן מרהיבות ובסן פרנסיסקו תיפתח תערוכתו של הילד הרע של עולם האמנות- ריצ'רד פרינס. אביטל משי עם רשימת התערוכות שכדאי לכם לבקר בהן החודש

מאת: אביטל משי

חודש יוני מביא עמו תערוכות חדשות שופעות בצבעים וחומרים פחות שגרתיים. במוזיאון דה יאנג תועלה גם השנה תערוכת סידור הפרחים המפורסמת, בפייס גאלרי תערוכה של עבודות פורצלן מרהיבות ובסן פרנסיסקו תיפתח תערוכתו של הילד הרע של עולם האמנות- ריצ'רד פרינס. הציצו ברשימת התערוכות החדשות שכדאי לכם לבקר בהן החודש:

Bouquets to Art

תערוכת הפרחים הפופולרית של מוזיאון דה-יאנג חוזרת אלינו, עם סידורי פרחים מרהיבים ביופיים אשר מתכתבים עם יצירות האמנות המוצגות בגלריות השונות. גם השנה, מעצבי הפרחים הידועים נטשה ליזיצה ודניאל שולץ, יציגו ברחבה המרכזית של המוזיאון סידור פרחים גדול מימדים, המורכב מאלמנטים חדשניים וסגנון עיצוב אדריכלי.

התערוכה פתוחה לקהל מה-4 ועד ה-9 ביוני

De young museum

Liu Jianhua

ליו ג׳יאנואה הוא אמן פורצלן אשר בוחן ללא הרף את הגבולות של החומר שאיתו הוא עובד. בתערוכה החדשה שלו עבודות פורצלן שחורות מדמות טיפות דיו נוזלות, משטחי פורצלן לבן המדמים דפי נייר ועבודות פורצלן מוזהבות אשר מזמינות את הצופים לגלות את העולם המשתקף בתוכן.

התערוכה פתוחה לקהל מה-21 ביוני ועד ה-4 באוגוסט

Pace Gallery

Irwin 2019: Present/Tense

המחלקה לאמנות באוניברסיטת קליפוניה שבסנטה קרוז, מציגה את זוכי מלגת ארווין לשנת 2019. בתערוכה קבוצתית של 13 אמנים צעירים ומוכשרים, העבודות המוצגות מגיבות לחוסר הביטחון של הנוף החברתי-התרבותי המשתנה. האמנים בוחנים את ההרס הסביבתי, את החרדות הטכנולוגיות ואת הביטוי העצמי בעולם של צרכנות וגלובליזציה.

Image by: Lizzy Choi

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-14 ביוני
Sesnon Gallery

Richard Prince: High Times

ריצ'רד פרינס, ידוע בתור הילד הרע של עולם האמנות, התפרסם בעיקר בשל עבודות שבהן הוא הרשה לעצמו לקחת עבודות של אחרים, לשנות אותן ולהפוך אותן לשלו. עבודותיו זכו מחד לתביעות ענק ומאידך שנמכרו במיליוני דולרים. בתערוכה זו פרינס מציג לראשונה מזה שנים רבות, עבודות שהן כביכול מקוריות שלו, אך גם הן כמובן נשענות על עבודות של אמנים אחרים שמהן פרינס שאב השראה. סדרת העבודות המוצגות הן צבעוניות במיוחד ועשירות בדימוי גוף מוזרים ומרתקים.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-23 באוגוסט
Gagosian Gallery

 

Self, Made

תערוכה נועזת ושובבה באקספלורטורים המשלבת מדע ואמנות אשר מאפשרים לצופים ללמוד על עצמם. מי אנחנו בכלל? האם התאים שלנו הם ״אנחנו״ גם אחרי שאנחנו מתים? מה צבע העור שלנו אומר עלינו? האם שינוי בלבוש שלנו יכול לשנות את הצורה שבה אנחנו חושבים? המוצגים בתערוכה מאפשרים לנו לחשוב מחדש על ה״אני״.

Image by: Angélica Dass

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-2 בספטמבר

Exploratorium

The Chronicles of San Francisco

האמן הצרפתי ג׳יי-אר, הוא אמן רחוב צרפתי שמציג עבודות ברחבי העולם. ב-2018 הוא הקים בסן-פרנסיסקו 22 תחנות מפגש ניידות שבהן הוא צילם וראיין כ-1200 עוברי אורח שהסכימו לשתף פעולה. התוצר המעניין של פרויקט זה הוא ציור קיר דיגיטלי אשר חושף את הפורטרט של העיר ואת הסיפורים של האנשים שחיים בה.

התערוכה נפתחת החודש ותוצג בחינם לציבור עד להודעה חדשה.

SFMOMA

 

ציטוט מעניין לסיום –

״לא כל אמנות רחוב היא של בנקסי״
~בנקסי

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Check Also
Close
Back to top button