טיול באיי התעלה (Channel Islands) בסנטה ברברה

מול חופי סנטה ברברה ישנה קבוצת איים קטנה הנקראת איי התעלה (Channel Islands). בעבר היו האיים האלו ביתם של ילידי קליפורניה משבט הצ׳ומאש שהאמינו כי האלים הוליכו אותם לשם על גבי גשר עשוי מקשת בענן. היום איים אלו הם פארק לאומי, והנה בא הקיץ שהיא העונה הטובה לבקר ואף לעשות בהם קמפינג. טלילה גולן עם כל הפרטים

מאת: טלילה גולן

מול חופי סנטה ברברה ישנה קבוצת איים קטנה הנקראת איי התעלה. בעבר היו האיים האלו ביתם של ילידי קליפורניה משבט הצ׳ומאש שהאמינו כי האלים הוליכו אותם לשם על גבי גשר עשוי מקשת בענן. היום איים אלו הם פארק לאומי, והנה בא הקיץ שהוא העונה הטובה לבקר בם.

iStock.com/aaronzhongi

הפארק הלאומי איי התעלה הוא מהפארקים הפחות מבוקרים, וזה בגלל שאי אפשר לנסוע לשם – אפשר רק לשוט. ואם רוצים ללון באיים, האפשרות היחידה היא בקמפינג כי מלון אין.

בקבוצת איי התעלה ישנם חמישה איים ׳מפותחים׳ עם אתרי קמפינג בסיסיים (לא בכולם יש מי שתיה) ומסלולי טיול, ובחלקם גם מבנים היסטוריים, כמו המגדלור שבאי אנקאפה, הקטן מביניהם. לכל אי יש את היחודיות שלו מבחינת מבנה הנוף, הרכב הצמחיה ובעלי החיים, ואפשרויות הגישה לחופים ולפעילויות ים. כלומר, כל אי הוא עולם בפני עצמו ושווה ביקור נפרד. חמשת איים אלו נמצאים על קו המעבורת מהיבשת.

ניתן לעשות טיול במעבורת שמגיעה לאיים בשעות הבוקר, לרדת לטייל, ולעלות על המעבורת חזרה אחר הצהריים. אבל למעוניינים לחוות את האיים יותר אני ממליצה בחום לעשות שם קמפינג. את כל אתרי הקמפינג בכל חמשת האיים יש לשמור מראש ואת כרטיסי השייט צריך גם לקנות באותו היום כדי שלא יווצר מצב בו יש לכם אתר קמפינג אבל אין לכם איך להגיע אליו.

מה עושים באיים? מטיילים. בכל האיים ישנם מסלולי טיולים עם נופי משגעים וטבע מקסים. בילוי ימי הוא גם אפשרות נהדרת: אפשר להביא קייאקים במעבורת ולשוט סביב האיים (ישנן גם מערות וכוכים שניתן לשוט לתוכם, יש להתאים את השייט עם זמני השפל והגאות), ואפשר גם לשחות – הים שם לא קר מידי לזה. השוחים בים שם יכולים לחוות את החוויה של שחיה בצוותא עם דולפינים או כלבי ים.

iStock.com/John Scane

שהיה של יומיים-שלושה בכל אי מספיקה כדי להנות ממנו ושהיה ממושכת יותר מומלצת למי שנהנים והשקט והריחוק מהציוויליזציה. לא בכל אי יש מי שתיה – לפני שמירת אתרי הקמפינג יש לברר מה התנאים במקום. ספציפית לגבי האי אנקאפה יש אזהרה שלא להתקרב לאזור הקינון של השחפים בעונת הקינון (אביב ותחילת הקיץ) כי השחפים יכולים להיות תוקפניים. באי סנטה קרוז ישנה אזהרה לשמור את כל האוכל בארונית שבאתר הקמפינג אחרת השועלים שבאי פושטים על המזון. לבוא לאתר ולראות שועל שמחכה לכם על שולחן הפיקניק זו גם חוויה בלתי נשכחת …

*אוהבים לטייל? הציצו במסלולים נוספים בבלוג של טלילה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button