יולי 2019: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

חופשת הקיץ מביאה עמה תערוכות אמנות חמות במיוחד – תערוכת קעקועים, תערוכת מתנפחים ומופע ביזארי של רובוטים ששולטים בבני אדם.

Ed Hardy: Deeper Than Skin

תערוכה זו מציגה את עבודותיו ואת סיפור חייו של אמן הקעקועים המפורסם אד הארדי. ההתעניינות של הארדי בציור קעקועים החלה כאשר היה רק בן 10, התעניינות זו התפתחה לאורך חייו של האמן תוך שהוא נחשף לדימויי הנוף של קליפורניה בה גדל ועבודותיהם של אמנים שלמד עליהם במוסד לאמנות בסן פרנסיסקו. מוזיאון דה-יאנג מזמין את הצופים לתערוכה רטרוספקטיבית זו, למקועקעים שביננו הנחה בכרטיס הכניסה :).

התערוכה פתוחה לקהל מה-13 ביולי ועד ה-6 באוקטובר

de Young Museum

Blow UP II

לאחר הצלחה מסחררת של תערוכה דומה בשנת 2015, גלריית בדפורד בוולנט קריק מזמינה את הקהל לתצוגת פסלים מתנפחים גדולי מימדים. התערוכה תכלול מתנפחים פיגורטיביים ומופשטים המשתמשים באוויר ככלי ליצירה פיסולית. בנוסף לתצוגת מתנפחים של אמנים ידועי שם, הציבור מוזמן להשתתף בסדנה ליצירת פסל מתנפח (מגיל 12 ומעלה, מומלץ להזמין מקום מראש).

התערוכה פתוחה לקהל החל מה-14 ביולי ועד ה-15 בספטמבר

סדנה להכנת מתנפחים תתקיים ב-1 באוגוסט מ-10 עד 4 – יש לרכוש כרטיסים באתר.

Bedford Gallery

CLUSTERF*CK 9

הכותרת של תערוכה זו מבטאת בצורה מושלמת את המיצג הכאוטי של האמנית טרייסי סנלינג. המרחב העמוס בחפצים שונים ומשונים המכילים פסלים, ציורים, שטיחים, אורות, סרטוני וידאו ועוד אביזרים אקלקטיים מעורר מחד תחושת אי נוחות אך גם מזמין את הצופה הסקרן להציץ פנימה ולנסות לפענח את המרחב המוזר.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-15 בספטמבר

San Jose Institute of Contemporary Art

Gray Area Festival

פסטיבל Gray Area לאמנות וטכנולוגיה חוגג את שנתו החמישית ומזמין את הצופים לארבעה ימים של הרצאות, סדנאות, אמנות אינטראקטיבית, מוסיקה ותרבות. אירוע הדגל של הפסטיבל מציג מופע רובוטים אשר מותקנים על גופם של משתתפים מן הקהל. האינטראקציה בין הרובוט לבין הגוף נשלטת בידי מחשב אשר מופעל על-ידי האמנים המציגים את המופע. בנוסף, במסגרת שיתוף פעולה עם המכון לסאונד ומוסיקה בברלין, הפסטיבל יציג עבודות סאונד אור-קוליות בתוך מרחב שנבנה במיוחד בכדי לחבר בין הצלילים לבין אפקטים ויזואליים. בקיצור, הכינו את עצמכם לחוויות רדיקליות וחדשניות במיוחד.

הפסטיבל יתקיים מה-25 ועד ה-28 ביולי

Gray Area SF

Open House Djerassi Program

תוכנית האמנות ג'ראסי (DRAP) מוכרת בעולם כאחת מתוכניות ההתמחות של אמנים מובילים ובולטים בתחומם. במסגרת התוכנית האמנים מקבלים מקום מגורים בחוות ג׳ראסי, זמן ללא הפרעה לעבודה, אינטראקציה עם אמנים אחרים במסגרת של נוף טבעי מרהיב. פעם בשנה התוכנית פותחת את המתחם לציבור הרחב ומאפשרת למבקרים לפגוש את האמנים ולראות את עבודותיהם. הביקור הוא הזדמנות לנשום קצת אמנות ואויר הרים וגם לתמוך בתוכנית ייחודית זו (הכניסה בתשלום).

היום הפתוח יתקיים ב-14 ביולי מ-10 בבוקר ועד 5

Djerassi Resident Artists Program

ציטוט מעניין לסיום:

״אמנות מעולה ממשיכה בדיוק מהמקום שבו הטבע נגמר״ ~מארק שאגאל

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@