להתכונן ללידה כמו לשנה החדשה

הימים שלפני ראש השנה והחג עצמו מלאים במנהגים, בטקסים ובעשייה משמעותית שכל מטרתה להזמין טוב. נראה שבאופן תרבותי למדנו להתמקד רק בטוב בפתחה של שנה חדשה ואנחנו משחררים את עצמנו ממחשבות טורדניות על ספקות ופחדים בכל פעם שאנחנו חוזרים על המנטרה "שנה טובה ומתוקה".

 המנטרה מופיעה בשירי החג: : "בראש השנה, בראש השנה, לבנו ענה בתפילה נושנה, שיפה ושונה תהא השנה אשר מתחילה לה היום. "
אנחנו כותבים ומאיירים את המסר באגרות ברכה לכל מכרנו וחברינו, ובזמן שאנחנו כותבים את הברכה התת מודע שלנו מקבל ומפנים את המסרים המבטיחים: 'שנה טובה', 'שנת בריאות', 'שנת הצלחה וסיפוק',  וכל מה שאנחנו מאחלים לעצמנו. בתחום האימון האישי כתיבה שכזו נקראת הצהרה מאשרת שבעזרתה מזמינים שינוי חיובי.

לארוחת החג אנחנו לובשים לבן, המסמל ניקיון וטוהר, כלומר, אנחנו מקבלים את השנה החדשה נקיים מנסיון העבר, שאולי לא נעם לנו או לא צלח לנו, נקיים מן הספק ומלאי אמונה שיהיה טוב. מאכלי החג המתוקים גם הם מסמלים את הזמנתה של שנה מספקת ורצוייה.

ואיך אנחנו מתכוננות לתינוק חדש וללידה?

הניסיון שלי מלמד שבהיריון ולפני לידה אנחנו לא ממש מצליחות להימנע ממחשבות טורדניות ומפחידות. לדוגמה כמעט בכל מפגש של "שיחות על בטן מלאה" אני נשאלת למה באמריקה לא עושים בדיקת אולטראסאונד בכל ביקור רופא כמו בישראל, ולמה בכלל הם ממעטים כל-כך בבדיקות פה לעומת ישראל. הצורך בבדיקות מרובות נובע מפחד מהלא נודע ומהניסיון להשקיטו. דוגמה אחרת סיפקו לי היולדות ששכרו את שירותיי ללידה חוזרת, כששיתפו אותי כי בלידה הקודמת ביקשו אפידורל בגלל הפחד מכאב נורא, ולא משום שבאמת חוו אותו.

אם את בהיריון או מתכוננת בימים אלו ללידה ,אני מציעה לך לאמץ את רוח החג על טקסיה ומנהגיה, להיריון וכהכנה רוחנית לקראת הלידה. במקום להתמקד בפחדים ובחששות מהלידה ,או בלידה הקודמת שלך או בסיפורי אימה של החברות ,אני מציעה לך למקד את כל המחשבה והעשייה בסוג החוויה שאת מזמינה לעצמך ולתינוק שלך. ממש כמו לפני ראש השנה: שבי לכתוב לעצמך ולתינוק ברכה ללידה. את הפחדים הפכי על האיגרת למחשבות חיוביות על מה שאת כן רוצה שיהיה. מפני שאת כותבת רק ברכה אחת לעצמך ולא לכל מכרייך וחברייך, יש צורך בקריאה חוזרת ונשנית של הברכה כדי שתשתרש האמונה בטוב. קראי לעצמך את הברכה פעמיים ביום לצורך חיזוק האמונה והאישור שכך יהיה.

אני מזמינה אותך להצטרף למפגשי "שיחות על בטן מלאה" שיתחדשו באוקטובר.

בברכת שנה טובה ולידה טובה,

נרי לייף-חומה,

מאמנת להריון ולידה, מדריכת הכנה ללידה, דולה ומנחת תכנית להכשרת לדולות.

www.birthcoachmethod.com ; neri@birthcoachmethod.com