על הדרך במדבר: טיול באיזור העיר ברסטו

המדבר רחב הידיים של דרום מערב ארה"ב הוא מוקד משיכה למטיילים רבים בסתיו ובחורף. אם כבר תיכננתם נסיעה בכיוון, יש סיכוי טוב שדרככם תעבור בעיר ברסטו שבמפגש הכבישים 58 ו  I-15 . ברסטו היא מקום טוב לעצור בו להצטיידות ואפילו ללינת לילה אם רוצים לשבור את הנסיעה הארוכה. העיר הזו אולי אינה יעד בפני עצמו לחופשה אבל למי שמחפשים קצת יותר מביקור בוולמארט המקומי, ממליצה טלילה גולן להקדיש שלוש-ארבע שעות לטיול בקניון הינשוף ולנסיעה באגן הקשת בענן

מאת: טלילה גולן

המדבר רחב הידיים של דרום מערב ארה"ב הוא מוקד משיכה למטיילים רבים בסתיו ובחורף. אולי כבר תיכננתם נסיעה בכיוון, ואם כן, סיכוי טוב שדרככם תעבור בעיר ברסטו (Barstow) שבמפגש הכבישים 58 ו  I-15 . ברסטו היא מקום טוב לעצור בו להצטיידות ואפילו ללינת לילה אם רוצים לשבור את הנסיעה הארוכה. העיר הזו אולי אינה יעד בפני עצמו לחופשה אבל למי שמחפשים קצת יותר מביקור בוולמארט המקומי אני ממליצה להקדיש שלוש-ארבע שעות לטיול בקניון הינשוף ולנסיעה באגן הקשת בענן.

מסלול קניון הינשוף (Owl Canyon) מתחיל בקצה המרוחק של אתר הקמפינג המקומי (קואורדינטות:    117.022433 –  35.025079 ).

אגב, אם אתם בעניין של קמפינג, אתר הקמפינג שם הוא מקום נחמד להעביר בו את הלילה אם מזג האויר לא חם או קר מידי. הוא מרווח וממוקם היטב, יש בו מי שתיה (בדרך כלל. ממלאים מאגר מקומי שיכול גם להתרוקן לפעמים) ושרותים (אבל לא מקלחות או חיבורים לקרוואן). האתר מוגבה מעל ערוץ הקניון כך שאין שם סכנת שיטפון, אבל הוא כן חשוף לרוחות).

מתחילתו, המסלול יורד לקרקעית הערוץ ועולה כנגד כיוון האין זרימה (אם יש זרימה אל תיכנסו לקניון … ). בתחילתו הערוץ פתוח יחסית ורחב, אבל בהמשכו קירות הקניון סוגרים עליו והמעבר הוא בנקיק צר ויפיפה. יש מקומות בהם נפלו בולדרים על השביל והמעבר מצריך קצת טיפוס על ומסביב לסלעים. זה לא קשה ואפילו מדליק ביותר לילדים ולילדים בנפשם. אם הספיקו לרדת גשמים לפני שהגעתם – אולי תראו גבים מלאים, ואולי אפילו קצת פריחה. באביב שאחרי חורף טוב תהיה הרבה פריחה יפיפיה. ציפורים מקומיות רבות (ולא רק ינשופים) פוקדות את הקניון הזה בו הן מוצאות אוכל ומסתור, ובימים חמים יותר לטאות זריזות תופסות שמש על הסלעים שלאורך הערוץ.

השביל הזה אינו מעגלי. בקצה הקניון תגיעו למפל יבש ושם המקום להסתובב ולחזור. אפשר גם לטפס על המפל ולהמשיך קצת יותר פנימה אבל זה כבר מצריך טיפוס יותר רציני.

אחרי שסיימתם עם קניון הינשוף תקדישו חצי שעה נוספת לנסיעה באזור Rainbow Basin שבו הקניון הנ"ל. ישנו שביל נסיעה חד סיטרי בדרך עפר (נגיש גם לרכבים משפחתיים רגילים) שעובר בין תצורות גאולוגיות יפיפיות, מרבצי מאובנים, וסלעים צבעוניים מרהיבים. הדרך מתפצלת ימינה מהכביש שמוביל לאתר הקמפינג (יש שילוט).

קחו איתכם לטיול מי שתיה בשפע (גם בחורף), ונעלי הליכה סגורות. חשוב לבדוק את מזג אוויר לפני היציאה, לוודא שאין סכנת שטפונות. האזור שם הוא שמורה של ה-BLM ואין לאסוף שם מאובנים או אבנים יפות, רק תמונות וחוויות 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Check Also
Close
Back to top button