אוקטובר 2019: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

מאת: אביטל משי

תערוכות החודש בוחנות את החיים שלנו ומציגות שאלות קיומיות חשובות. איך הטכנולוגיות החדשות משפיעות על הזהות שלנו? איך מתרגמים רגשות למילים? איך אפשר לקחת משהו שבור ולתת לו חיים חדשים? ולבסוף – איך אפשר לחוות את פסטיבל ברנינג-מן גם בלי לנסוע למדבר בנבאדה?

The Body Electric

Juliana Huxtable Lil’ Marvel, 2015

התערוכה הנוכחית של המרכז לאמנות Yerba Buena עוסקת בשאלות של זהות וטכנולוגיה. כיצד טכנולוגיות חדשות משנות את הדרך שבה אנו מבינים את הגוף ואת תחושת העצמי. התערוכה מציגה יותר מ-70 עבודות אשר שמות דגש מיוחד על הקשר שבין טכנולוגיה ומגדר, מיניות, גזע ומעמד.

Yerba Buena Center for the Arts

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-26 בינואר, 2020

Fired, Broken, Gathered, Heaped

האמנית אנאבת׳ רוזן שואבת השראה מהסביבה שבה גדלה אשר השרישה בה ערכים של תושייה, סיבולת ומוסר עבודה חזק. במסגרת עבודתה האמנית מציגה אתוס שטוען שכל דבר שבור הוא בר תיקון. עבודות הקרמיקה, המוצגות בתערוכה זו, נוצרו מתוך הדחף של האמנית להציל או להחיות שוב חלקי קרמיקה שבורים.

Contemporary Jewish Museum

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-19 בינואר, 2020.

Almost Human

הטכנולוגיות המתפתחות בעמק הסיליקון מעניקות השראה לניסויים אמנותיים במשך יותר משלושה עשורים וסוללות דרך לעתיד חדש. תערוכה זו, מציגה עבודות מן האוסף הקבוע של המוזיאון ומתרגזת באמנים המשתמשים בטכנולוגיות דיגיטליות חדשניות החל מהמחשבים המוקדמים, דרך רובוטיקה, מציאות מדומה ובינה מלאכותית.

Image: Tony Oursler, Slip, 2003.

San Jose Museum of Art

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-9 באוגוסט, 2020.

Getting Changed

מרטין קריד הוא אחד האמנים האהובים עלי ולכן אני ממליצה על ההופעה החדשה שלו במתחם המעבדה שבסן פרנסיסקו. יחד עם זאת, אני מזהירה מראש שזוהי לא צפוייה להיות הופעה שגרתית או קלה לעיכול. קריד הוא אמן שבונה פסלים עם מילים, שיחות ושירים. תוך שהוא עומד על הבמה, מדבר, מנגן ושר הוא נוגע בנושאים כגון גבולות אישיים ולאומיים, ביגוד כאמצעי תקשורת, מילים כבגדים לרגשות ועוד נושאים שהולכים ומסתבכים להם בחופשיות במופע מרתק של איש אחד.

 The Lab

המופע יתקיים ב-24 באוקטובר ב-8 בערב (יש לרכוש כרטיסים מראש).

No Spectators: The Art of Burning Man

לכל מי שיצא לו לנסוע לברנינג-מן ולכל מי שלא – הנה תערוכה במיוחד בשבילכם. פסטיבל הברנינג-מן הוא אחד מאירועי התרבות המפורסמים בעולם. בכל שנה מגיעים למדבר בלק-רוק שבנבאדה כ-70,000 משתתפים אשר בונים יחד מטרופולין זמני ובו מיצבי אמנות ניסיונית אשר בדרך כלל מועלים באש ונשרפים עד היסוד בסופו של הפסטיבל. התערוכה סוקרת את ההיסטוריה של הפסטיבל תוך תצוגה של מיצגי אמנות ניסיוניים, רכבי מדבר, צילומים ועבודות וידאו. התערוכה מתמקדת ב-10 ערכי הליבה של הברנינג מן: הכללה רדיקלית, נתינת מתנות, התפייסות, הסתמכות רדיקלית על העצמי, ביטוי עצמי קיצוני, מאמץ קהילתי, אחריות אזרחית, העלמת עקבות, השתתפות ומיידיות.

Oakland Museum of California

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-16 בפברואר, 2020.

ציטוט לסיום מפיו של מרטין קריד: ״הכל הולך להיות בסדר״.

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@