מקומות מומלצים לצפות בצבעי השלכת

 • לראות את השינוי בצבעי העלים, להרגיש את העלים מתפצפצים מתחת לסוליות הנעליים, לנשום ולמלא את הריאות באויר נקי וקריר יותר, לתת לילדים אפשרות לרוץ משוחררי דאגה, או סתם לעשות הליכה מרגיעה בחיק הטבע- צאו מהבית!

  הנה כמה הצעות לבקר או לראות, בעיקר בתקופת הסתיו, תקופה מדהימה ביופייה:

  1. עמק אַלכּסַנדֶר, (Alexander Valley) טיפה צפונית להִילדסבּרג (Healdsburg), באיזור סוֹנוֹמָה, הוא מקום מעולה להתחיל בו. אך רגע לפני עצרו לתידלוק קפה ושוקו בחנות הקפה העֵז המעוֹפפת!

  2. חוות גבריאל בסֶבֵּסטוֹפּוֹל- חווה לקיטוף תפוחים, אפרסמונים ואגסים ממש מהעץ, עכשיו, כשזו התקופה לאסוף אותם, שָׁווה ביקור.

   ( 101 מערבה ל-116) Gabriel Farm , 3175 Sullivan Rd, Sebastopol, CA 95472

  3. Ragle Ranch Regional Park– פארק מקסים באיזור סנטה רוזה בו תוכלו לראות צבעי שלכת [חצר שעשועים חדשה לילדים אך זה מוקמה] וללכת לאורך השביל בין העצים. שיטוט בין השבילים יכול לקחת יום שלם, אז הצטיידו במים וסנדוויצ'ים לפיקניק בין העצים. ( מרחק נסיעה קצר ביותר מחוות גבריאל)

  Ragle Ranch Regional Park, 500 Ragle Road, Sebastopol, CA 95473

  4. נָאפָּהלא לשותי יין מבוגרים בלבד! בָּאטִˊי-נאפָּה פארק הוא מקום יפיפה לראות אינספור עלי-מייפֶּל ענקיים בצבעי הצהוב והזהב (הצבע שלי!). מקום משגע לגלות הוא שביל רִיצִˊי (Richey Creek Trail) בצד עצי הרדווּד. Bothe-Napa Valley State Park: 3801 St.Helena Hwy N, Calistoga,CA 94515. משם אפשר לבדוק את המצודה במראה ימי-הביינים. נכון שזוהו ייקב, אבל יש חדרים אפלים לבקר בהם וחוות חיות ממש בצד חדר טעימת היין. Castello di Amorosa,  4045 N St Helena Hwy, Calistoga, CA 94515

  את הדרך חזרה מקַלִיסטוֹגָה עשו בכביש עם נוף משגע כרקע, סִילבֶרָדוֹ [הרבה יותר יפה מכביש מס.28 ). אפשר גם לעצור בכביש הזה ולקטוף אגוזים, תפוחים ועוד בחוות הופמן.

  Hoffman Ranch, 22298 Geyserville Ave.,Cloverdale-Geyserville, CA, 95441

  בקליסטוגה, אם יש לכם זמן, עצרו בפארק החלוצים (Pioneer Park) , פארק קטן עם קסם של פעם. Pioneer Park 1308 Cedar Street Calistoga, CA 94515

  5. ובפּנִינסוּלָה (כדי לא לשמוע חסרי-מנוחה שואלים, "מתי מגיעים?"), התחילו בגני- הַאקוֹנֶה (Hakone Gardens) הנפלאים שבסַארָאטוֹגָה. עצי הדובדבן ועצי המייפל בשלל צבעי שלכת, בריכות דגי-הקוי, בית-התה והשלווה הפאסטוראלית מסביב!

  Hakone Gardens, 21000 Big Basin Way, Saratoga, CA 95070, open weekends 11-5pm

  6. לחווית יער אפשר לבקר ב-Uvas Canyon שבאיזור מורגן היל. עצי הטלון במצב של שלכת וכל העלים מסביב. נעים לדרוך על העלים, להתרשם מהמפל ובוודאי לצלם את היופי הזה!

  Uvas Canyon County Park 8515 Croy Rd-MorganHill, CA 95037

  7. גם בלוס גאטוס יש פארק קהילתי Oak Meadow Park, פארק שכל הורה מברך על מזלו הטוב כאשר מגיעים לשם: מספר חצרות-שעשועים, קארוסלה נהדרת ורכבת קיטור קטנה. סעו!

  Oak Meadow Park,  200 Blossom Hill Rd, Los Gatos, CA 95032

  פארקים אחרים באיזור (קרובים אם חייבים לחזור או מתעייפים מהר) שאנחנו אוהבים וחוזרים אליהם מידי פעם :
  8. פארק הנרי קו (Henry W. Coe State park), פארק ואגם אנדרסון (Anderson Lake State park) פארק הר מדונה (Mt. Madonna CountyPark) פארק הפִּינִיקֶלס.

  אתר מעולה לפארקים בסביבה הדרומית לנו, אך קרובה: http://www.sccgov.org/sites/parks/Pages/Welcome-to-Santa-Clara-County-Parks.aspx

  9. תצוגה אינטראקטיבית שבמרכזה עטלפים נפתחה בגן החיות של סן-פרנסיסקו ותמשך רק עד ה-6 בינואר. אין מה לחשוש, בתערוכה לא מוצגים עטלפים חיים! כל הפעילויות הן כיף בחיבור של הוספת מידע
  בנושא העטלפים : San Francisco Zoo, 1 Zoo Road, San Francisco, Ca 94132- Cost: Free with Zoo

  טיילה ותיעדה: סיגל קלטר

  בנוסף הלן כמה המלצות למקומות בהן השלכ
  ת קיימת ברב הדרה ותתעצם עוד יותר בשבועות הקרובים: