איזור פיזמו ביץ – חופשה פעילה גם לחורף

לא רחוק מידי, פחות או יותר באמצע הדרך ביננו לבין לוס אנג'לס, כשלוש וחצי שעות נסיעה, תמצאו איזור חופים יפה, המזמן פעילויות חביבות, ערים ציוריות ונרשגת חופשה לא מחייבת.

להלן רעיונות שמרובם אפשר להנות גם בחורף המאד מתון של האיזור:

  • החוף של אבילה ביץ' מקסים, וכך גם הטיילת של העיירה לאורך קו החוף. בית קפה אגדי (ג'ו מאמא) נמצא ממש מעבר לכביש, ולשבת בחוף עם קפב משובח משם, בהחלט מתאים להגדרה "חופשה".
  • כדאי לבקר בסן לואיס אוביספו. מרכז העיר מאד נחמד, הצצה למלון מדונה אין מעניינת מבחינה עיצובית, מוזיאון הילדים של העיר קטן אך מוצלח לקטנים ולפחות קטנים, וכמובן ה"מישן" הידוע, שכל תלמידי כתב ד' לומדים עליו, וגם – "סימטת המסטיקים" Bubblegum Alley, בה המבקרים משאירים חותם בצורת מסטיק דבוק על קיר. אין גבול להמצאות תמוהות..   (Just off Higuera Street downtown, between Garden).
  • הרסט קסל המפואר, נמצא מרחק של כחצי שעה נסיעה מסן לואיס אוביספו, ולחובבי טירות וגנים מעוצבים, זה מקום ששווה את הביקור ואולי כגם את המחיר הגבוה לכניסה. קחו בחשבון שיש להזמין כרטיסים מראש (ולעיתים זמן רב מראש).
  • לחובבי נופש אתגרי ופעיל, ישנן מספר חוות סוסים, המוציאות טיולים לאורך החופים או בגבעות באיזור סן לואיס אוביספו. זו חוויה נחמדה (ומתונה) לכל המשפחה (ילדים מגיל 7/8 בלבד, תלוי בחברה). נסיון מאד נחמד הוא נסיעת שטח ברכבים מתאימים בפארק הדיונות הגדול של פיזמו. ילדים גדולים יכולים לנהוג גם (2-3 איש ברכב). ועוד – לחובבי דייג, אפשר לדוג מפירים בפיזמו או באוילה, או באגמים שסביב סן לואיס אוביספו.
  • שמורת הטבע של מורו ביי אליה מגיעים דרך עיירת הדייגים הציורית מורו ביי יפה, אם כי אל תצפו למסלולי טיול רגליים, אלא לחופים מעניינים, סלע מרשים, תוצרי גאות ושפל החושפים מלפפוני ים, הליכה על בולדרים, צפיה בהתנפצות גלים על החוף, עופות מים וכו'. הפארק הסמוך, "מונטנה דה אורו" מציע מספר מסלולים רב, חופים סלעיים וכו'. ולבסוף – למי שמבקר בין נובמבר – פברואר, ורוצה לצפות בפרפרי המונרך, אז באיזור פיזמו ישנה מושבה יותר גדולה ומבוססת מבסנטה קרוז, מוצבים שם טלסקופים המאפשרים צפיה טובה, וזה ממש על הדרך על כביש 1, אז כדאי לעצור.
  • לחובבי המעינות החמים, בסמוך לאוילה ביץ', בינות לעצים יש מעיינות חמים, המזכירים את המעיינות של טבריה, לא מרשימים ולא מפוארים במיוחד, אבל כשנכנסים למים בחורף, יש בזה מן הפינוק.

אם פיספסנו עוד אפשרויות באיזור, נשמח לשמוע.

תהנו.