דצמבר 2019: תערוכות אמנות מומלצות בעמק הסיליקון והסביבה

אפשר כבר לחוש את אווירת החגים באוויר, אז אם אתם מוצאים זמן בין הקניות או ההכנות לחופשה, יש לא מעט תערוכות מומלצות החודש שכדאי לכם לבקר בהן. ולמי שנוסע לארץ, המלצה חביבה לאמנות יפה גם שם. שיהיה חג שמח ושנה טובה.

מאת: אביטל משי

אפשר כבר לחוש את אווירת החגים באוויר, אז אם אתם מוצאים זמן בין הקניות או ההכנות לחופשה, יש לא מעט תערוכות מומלצות החודש שכדאי לכם לבקר בהן. ולמי שנוסע לארץ, המלצה חביבה לאמנות יפה גם שם. שיהיה חג שמח ושנה טובה.

Returning the Gaze

האמנית ג׳ורדן קאסטיל מגיעה משכונת הארלם שבניו-יורק ומחזירה את המבט שלה כמו גם את המבט של כולנו לכיוונם של אנשים שנמצאים בסביבה אך הופכים בקלות לשקופים. התערוכה מציגה סדרת ציורים גדולי מימדים המתארים פורטרטים של אנשים מהקהילה בה האמנית חיה ועובדת. המבט האמפטי של קאסטיל והגישה הציורית שלה נותנים לנו הזדמנות לעצור ולהביט לעומק.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-2 בפברואר

Cantor Arts Center

Survival Architecture and the Art of Resilience

איך העולם שאנחנו מעצבים ובונים מתאים את עצמו לעתיד? בתערוכה זו המשלבת מדע, טכנולוגיה, ארכיטקטורה ואמנות נבחנת שאלת השרידות שלנו בקונטקסט של שינוי אקלים. העבודות בתערוכה מציעות פתרונות עתידיים המוצגים כאב-הטיפוס של מקלטי החירום של המחר. בתערוכה מיצבי ארכיטקטורה אינטראקטיביים, מודלים, צילומים, ציורים ועוד.

התערוכה פתוחה לקהל החל מה-19 בדצמבר ועד ה-3 במאי.

Museum of Craft and Design

James Tissot: Fashion and Faith

ג׳יימס טיסוט היה אחד האמנים המפורסמים ביותר בתקופתו למרות שכיום הוא פחות מוכר מאשר אימפרסיוניסטים בני דורו. בתערוכה זו, הקהל מוזמן להצצה נדירה לחייו המרתקים ולאמנות המסנוורת של איש אשר כבש את הקהל שלו עוד בחייו.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-9 בפברואר

Legion of Honor Museum

 

Clive McCarthy: Electric Paintings

ציורים חשמליים הוא מיצב ענק של תמונות משתנות ללא הרף. רצפים אקראיים של משיכות מכחול ותוספות של צבע משנות את התמונות ברציפות ולאורך זמן. האמן, קלייב מקארת׳י מזמין את הצופים לבקר בתערוכה שוב ושוב ולראות בכל ביקור דימויים שונים בתכלית.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-22 במרץ

San Jose Institute of Contemporary Art

 Deep Feeling

למי שמבקר בארץ אך בכל זאת מתגעגע לאווירת עמק הסיליקון, תערוכה זו בוחנת את תהליך הסימביוזה של האדם והבינה המלאכותית תוך התייחסות למפנה הרגשי שהוא מחולל. העבודות בתערוכה מתייחסות לנושאים כגון תעסוקה בעידן הבינה המלאכותית, לוחמה ובינה מלאכותית, תחושת שליטה וחרדה, טשטוש גבולות וכדומה.

התערוכה פתוחה עד ה-28 בדצמבר.

מוזיאון פתח תקוה לאמנות

 

ולסיכום ציטוט מעניין:

״לכל סוגי האמנות אותה התכונה – הן מאחדות בני אדם״ ~ לב טולסטוי

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button