אריות ים: היכן לפגוש אותם לראשונה?

הם כאלה חמודים! הם אוהבים לשחק, להשכב האחד על השני ולהשמיע רעשים בקולי קולות. הם יעשו מה שאומרים להם, בתנאי שיש איזו תמורה טעימה בסוף. נשמע כאילו אנחנו מדברים על מישהו קרוב אליך?

עם כל כך הרבה דברים במשותף, לא עולה השאלה מדוע נמשכים הקטנטנים שלנו אל הגורים החמודים של יצורי הים.

כדי להתנסות מקרוב במגע חוויתי עם היונקים הצעירים האלה, דלגו על האקווריומים המוכרים והדוחק של אלפי המבקרים וסעו למרכז יונקי הים שבמַרִין. זו דרך נהדרת לבקר וללמוד על היצורים הימיים והדרכים בהן אנחנו יכולים להגן עליהם.

המרכז הימי נמצא על שפולי רכס מרין הגבוה. זהו מרכז פרטי ללא מטרות רווח, ומשמש כבית-חולים ומרכז הצלה ושיקום לשחפים, אריות-ים, פרות-ים ויונקים אחרים החיים במים. המטרה היא בראש ובראשונה לטפל ולשקם את החיות, ולאפשר להם לחזור לסביבתם הטבעית. במרכז יש מקום לכ-200 חיות.

למרכז המעניין יש להוסיף את הנוף הנשקף ממרום הרכס, חוף הים רוֹדֶאוֹ- בהחלט שווה ביקור במקום!

המרכז פתוח כל יום מ10 עד 5. מספר החיות משתנה. מאד מומלץ להצטרף למדריך ולשמוע איך עוזרים להם ואולי אפילו תזכו להאכיל את החיות! בימי השבוע ההדרכה היא ב-1 וב- 3 אחה"צ. בשבת ובראשון: ב- 11, ב-1 וב-3.

 The Marine Mammal Center

2000 Bunker Rd Sausalito, Ca 94965

ואם אתם כבר כאן, עוד שלוש המלצות: המגדלור והנוף של בּוֹנִיטָה פּוֹינט, האינדיאנים של האיזור במרכז המבקרים של מרין, הסלעים והאבנים בשלל מבעים בחוף המדהים, חוף רודיאו.

מאת: סיגל קלטר