שיחת חו"לין ליום העצמאות: הכירו את משפחת אלפסי ומשפחת בן אדרת

הן הגיעו לכאן מישראל לפני כתשעה חודשים, האחת לפוסטר סיטי והשנייה לסאניוויל ועבור שתיהן הנחיתה כאן הייתה רכה ונעימה. לקראת יום העצמאות ראיינו את המשפחות הטריות באיזורינו, משפחת אלפסי ומשפחת בן אדרת שמספרות על החיים כאן, העיסוקים שלהם וכל הדברים שהם אוהבים בישראל

הן הגיעו לכאן מישראל לפני כתשעה חודשים, האחת לפוסטר סיטי והשנייה לסאניוויל ועבור שתיהן הנחיתה כאן הייתה רכה ונעימה. לקראת יום העצמאות ראיינו את המשפחות הטריות באיזורינו, משפחת אלפסי ומשפחת בן אדרת שמספרות על החיים כאן, העיסוקים שלהם וכל הדברים שהם אוהבים בישראל.

משפחת אלפסי

בני המשפחה: אבי, מעיין, שקד (בן 8), סער (בן 6.5) ושי ( בת שנה)

מקום מגורים: פוסטר סיטי.

כמה זמן בעמק? 9 חודשים.

עיסוקים? לאחר שאיבד את עבודתו בחברת StubHub (פלטפורמה למכירת כרטיסים להופעות חיות) בשל המצב, התחיל אבי לעבוד בחברת Better Help שעוסקת במתן שירותי שירותים פסיכולוגיים אונליין במחלקת המכירות B2B. את העבודה הוא התחיל לפני כשבועיים בעיצומה של בהלת הקורונה ולדבריו המצב רק חיזק את החברה עוד יותר. מעיין עובדת בפייסבוק כמעצבת בתחום ה-AR ו-VR.

משפחת אלפסי הגיעה לאיזורינו לפני כשמונה חודשים משוהם וזהו אינו הרילוקיישן הראשון שעברו כמשפחה.

בשנת 2014 עשו עלייה לישראל לאחר מגורים של 12 שנה בקנדה וההתאקלמות בישראל, לדבריהם לא הייתה פשוטה. "בקנדה עבדנו בתפקידים בכירים עם הכנסה גבוהה, אני הייתי סמנ"כל מכירות בחברה קימעונאית גדולה, ניהלתי הרבה עובדים והחזרה לישראל לא הייתה פשוטה", מספר אבי, "לא כל כך רציתי לחזור לתחום הקמעונאות, העדפתי לפנות יותר לטכנולוגיה לכן הייתי צריך להתחיל הכל מאפס. ההתחלה היתה קשה, היינו עם שני ילדים קטנים, אבל לאט לאט המצב השתפר, גרנו בשוהם, מקום קטן עם קהילה מדהימה והיה לנו טוב, אנחנו מאוד מחוברים לישראל גם למשפחה וגם לתרבות. אני עבדתי בחברת סלופארק, התקדמתי עד לתפקיד סמנכ"ל פיתוח עסקי ומעיין עבדה בפייסבוק. לא היתה לנו שום כוונה לעשות רילוקיישן נוסף, אבל כשהגיעה ההצעה מהעבודה של מעיין החלטנו ללכת על זה, גם בגלל הקידום המקצועי וגם בגלל החוויה והשפה לילדים.

הנחיתה כאן הייתה הכי מדהימה בעולם, חלק גדול מזה אנחנו חובים לחברת עוגן שעזרה לנו בהכל עד הפרטים הכי קטנים. ממציאת בית והרשמה לבית ספר ועד לקניות כאן. נועה ליוותה אותנו מההתחלה וכל הזמן היתה קשובה וזמינה לנו, אין לנו מילים לתאר כמה מדהימה היא.

חווית הרילוקיישן שלנו כאן שונה לחלוטין מאשר בקנדה. פחות התחברנו לקנדה גם מהבחינה של מזג האוויר וגם מבחינת הקהילה. כל נושא של קהילה בקנדה הוא לא חזק כל כך, אם אומרים שהאמריקאים הם מרוחקים אז הקנדים הם פי כמה. היתה תחושה שהכל על פני השטח, שקשה לייצר מערכות יחסים עמוקות וחזקות. גם הקהילה הישראלית שם היא אחרת. כאן ההגירה היא לצרכי עבודה, לקנדה היא יותר למטרה של השתקעות, של חיפוש משהו שונה ואחר ולכן ההרגשה היתה שהישראלים לא יותר מידי מנסים להתחבר אחד לשני.

הקהילה כאן מאוד חמה ומחבקת ומאוד מזכירה את ישראל. בפוסטר סיטי, בה אין ריכוז גבוה מאוד של ישראלים, אנחנו מקבלים טעימה גם מהקהילה הישראלית וגם מהקהילה האמריקאית ואנחנו ממש מאוהבים במקום. הילדים לומדים בבית הספר היהודי וורניק,  מה שעזר מאוד להתאקלמות של הילדים ובשנה הבאה יעברו לבית הספר הציבורי ליד הבית.

ישראל שלי

מקום אהוב לטייל בו- אנחנו מאוד אוהבים את המדבר בארץ וכל טיול באיזור הערבה תמיד משמח אותנו.

סרט ישראלי- גבעת חלפון ומבצע סבתא.

תוכנית טלוויזיה- מעין אוהבת את ארץ נהדרת, אבי עוד לא התאהב בסדרה ישראלית מאז עספור.

מוזיקה ישראלית- אוהבים רוק ישראלי, ברי סחרוף ואהוד בנאי הם המובילים.

מתכון מנצח לעל האש- אני מחשיב את עצמי כמנגליסט הכי טוב בעולם, בשיא הצניעות :). המנה הכי טובה מבחינתי בעל האש היא גם הכי פשוטה- סטייק מנתח טוב, רצוי אנטריקוט ((Ribeye עם מלח גס בלבד ופורטובלו בצד.

הטיפ הכי חשוב שלי בהכנה שלו הוא קודם כל שהמנגל יהיה רותח. אני מחמם אותו ל-600 ואפילו 700 מעלות, סוגר אותו כדי שהחום לא יברח וכך כשמכניסים את הסטייק הוא מקבל מכת חום ונותנת לו את הקריספיות מבחוץ והרכות מבפנים. כשמוציאים את הסטייק מהמנגל, מאוד חשוב לתת לו לנוח דקה שתיים ולא לגעת בו. אם פותחים אותו, כל הנוזלים יוצאים החוצה ואז הוא פחות עסיסי.

משפחת בן אדרת

בני המשפחה: בן (42) יעל (40) ארז (9.5) ונופר (7), הגענו לסאניוויל ביולי מעיר האורות רחובות.

מקום מגורים: סאניוויל

כמה זמן בעמק? 9 חודשים.

העיסוקים שלנו: בן הוא יזם ובעלים של GRSEE, קבוצת חברות בתחום ה-Cyber security & Compliance. הקבוצה מונה 5 חברות קשורות ובן משקיע את מירב זמנו בהגדלת הפעילות העסקית בארה"ב. יעל ניצלה את המעבר לשינוי כיוון ועברה מתחום ניתוח התנהגות אל עולם היזמות וכרגע שוקדת על הקמת המיזם האינטרנטי שלה REAL PEOPLE העוסק בתחום הגברת מוטיבציה וחשיבה חיובית. "לפני שעזבנו הכנתי לחברות שלי סט ציטוטים מעוררי השראה ומוטיבציה לימים בהם הן יצטרכו תזכורת ודחיפה כשלא אהיה זמינה אליהן, כי הרי לכולנו יש ימים כאלה. הפידבקים החיוביים שקיבלתי הובילו להקמת מיזם של שלטי מוטיבציה והשראה שניתנים להעמדה כשלט שולחני או לתליה על הקיר (ללא שימוש במסמרים). אני מאמינה שלמילים יש כח, אז כדאי לבחור את התוכן שאנחנו נחשפים אליו בחוכמה ובכוונה תחילה, לכן באתר שלי אני מעלה תכנים חיוביים וכותבת בלוג על אנשים כמוני וכמוך שאינם מתחבאים מאחורי פילטרים או פוטושופ ויש מה ללמוד מהם".

הגענו לוואלי אחרי סופ"ש בניו יורק שנתן לנו תחושה של חופשה והקל על סערת הרגשות שחוו חלקינו (ובמיוחד אחת מאיתנו) לאור הפרידה מהמשפחה והחברים בארץ… כשנחתנו פה עם כל 10 המזוודות ישר נסענו לאכול שניצלים ופתיתים אצל משפחת קוטלר שדאגה לקבל את פנינו בחיבוק ואהבה ולתת לנו תחושה של בית. כיוון שהגענו באמצע יולי כדי לרשום את הילדים לבית הספר, אחרי שבוע של סידורים נסענו לטיול של כמעט שלושה שבועות בצפון קליפורניה ואורגון שהיה נפלא והחזיר אותנו לאווירת טיול קיץ. החודש של ההתארגנות בבית ותחילת הלימודים היו מן הסתם מאתגרים, במיוחד בבקרים כשהיה צריך להפרד בבית הספר… אבל הרבה יותר מהר ממה שציפינו בזכות נעה המקסימה מ"עוגן" שהיתה כתובת לכל שאלה, משפחות מקסימות שהכרנו שאירחו והתארחו בערבי שישי, שיגרת בית הספר וקבוצות הוואטסאפ והפייסבוק של הישראלים, גישרנו על פערי אינפורמציה ונכנסנו לשיגרה קבועה. הגעגועים למשפחה  ולחברים הם כמובן החלק המאתגר ביותר, מעבר לזה אנחנו מההתחלה מסתכלים על כל התהליך הזה כחווייה והזדמנות ומנסים לנצל כל רגע בשהות שלנו פה לטיולים, הכרות עם תרבויות שונות ואנשים חדשים וצבירת חוויות

הילדים ארז ונופר לומדים בבית הספר צ'רי צ'ייס בכיתות א' וג' ומאז המעבר הילדים מתעדים את כל תהליך ההתאקלמות שלהם בסדרת סרטונים בשם "ארז ונופר הרילוקיישנים"  בו הם חולקים תובנות מחוויות הרילוקיישן. גם יעל  החליטה לתעד את את המעבר ופתחה את הבלוג Real Location  בו היא מספרת על חווית הרילוקיישן מנקודת מבטה.

ישראל שלי

מקום אהוב לטייל בו- לגבי מקומות אהובים בארץ הדעות פה קצת חלוקות, המקום האהוב על בן הוא ים המלח וסביבותיו, אני לחופשה מעדיפה את אילת, ובסופי שבוע את תל אביב התוססת והרועשת עם שילוב של הליכה או ישיבה בים כמובן. נופר כמוני מאוהבי תל אביב על קינוחיה וצבעוניותה, ומבחינת ארז כל מקום שמאפשר כניסה למים ולא כולל כניסה לחנויות…סרט ישראלי- גבעת חלפון ומבצע סבתא.

סרט/ תוכנית טלוויזיה אהובה- אין לנו כל כך סרט ישראלי אהוב, אבל הסדרה הישראלית האהובה על כולנו היא MKR  שנהגנו לצפות בה מידי שבת בערב כבילוי משפחתי.

מוזיקה ישראלית- השיר שכולנו אוהבים הוא "מחכים למשיח" של שלום חנוך, ויעל היא ממעריצי עידן רייכל.

איך תחגגו את יום העצמאות? את יום העצמאות נחגוג כנראה באחד מהמסלולים המורשים לתקופה זו עם על האש משפחתי מצומצם כמו בכל סופ"ש… בתוספת זום משפחתי כיאה למאפייני התקופה.

מתכון מנצח לעל האש- בן הוא קרניבור רציני ולכן כל עולם המנגל הוא באחריותו. גם אצלו המנה המועדפת היא סטייק Ribeye בסגנון ניו יורקי והנה המתכון:

נתח של Ribeye בעובי של שתי אצבעות (יש להביא לטמפ׳ החדר)

רגע לפני הבישול לספוח נוזלים עם נייר סופג, להמליח ולפלפל במלח ופלפל גרוסים. לצפות בשכבה נדיבה את כל צידי הסטייק.

במידה ובמקרה יש סלמנדר/inferno – לצרוב דקה מכל צד. במידה ואין, להביא את הגריל לטמפ' הכי גבוהה שניתן.

להבריש בשמן את הגריל, להניח כל נתח באלכסון ביחס לפסי הגריל, לאחר שתי דקות לסובב ב 90 מעלות כדי ליצור סימני שתי וערב. לאחר שתי דקות להפוך.

במידה ויש סלמנדר – לקצר פרק זמן בדקה.

להוריד לקרש חיתוך, לחמם מחבת ברזל יצוק על הגריל, לפרוס את הסטייק לנתחים עבים. בפנים יהיה רייר. לסדר את הסטייק על המחבת הלוהטת, לפזר מלמעלה 3-4 קוביות חמאה. להשאיר בין דקה לשתיים

להניח על קרש חיתוך, עם כף להרטיב את הסטייק בנוזלים שבמחבת ולהגיש.

כדאי שתכינו כמות מספקת כי יש לנתחים נטייה להיגמר די מהר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button