עד חמש שעות נסיעה מהעמק: ארבעה טרקים מומלצים עם הילדים 

טרק משפחתי יכול להיות חוויה מדהימה לילדים - השילוב של קמפינג וניתוק מהבידור האלקטרוני עם התחושה של העצמאות והטמעות בטבע תישאר איתם לכל חייהם וסיכוי טוב שתוביל אותם כבוגרים לטרקים משלהם. אולם, מאחר שמעטים הילדים שנהנים מהליכות ארוכות במסלולים מאתגרים ומנשיאת משאות כבדים על גבם, ליקטה עבורכם מדריכת הטיולים, טלילה גולן, ארבעה מסלולים קלים יחסית עם נקודות חניה ליד נחלים, אגמים או חוף ים כדי שיהפכו את החוויה לטובה ומספקת עבור כל המשפחה

מאת: טלילה גולן

טרק, או באנגלית Backpacking זה לקחת על הגב את כל הציוד הנחוץ לטיול עם לינה בשטח ולהתנתק מהציוויליזציה לתקופה מבורכת של יומיים או יותר בטבע. טרק משפחתי יכול להיות חוויה מדהימה לילדים – השילוב של חווית קמפינג וניתוק מהבידור האלקטרוני עם התחושה של העצמאות והטמעות בטבע תישאר איתם לכל חייהם וסיכוי טוב שתוביל אותם כבוגרים לטרקים משלהם.

בשביל שהחוויה תהיה טובה ומספקת עבור כל המשפחה צריך שהילדים יהנו ממנה. מנסיוני – מעטים הילדים שנהנים מהליכות ארוכות במסלולים מאתגרים, ומנשיאת משאות כבדים על גבם. לחווית טרק מהנה עם ילדים הבחירה האופטימלית תהיה במסלולים יחסית קלים ולא ארוכים מדי עם נקודות חניה ליד אטרקציות מים: נחלים, אגמים או חוף ים. בטור הזה אני ממליצה על 4 מסלולים כאלה שמתאימים לטרק משפחתי רגוע וכיפי. בטור המשך אכתוב טיפים לטרק משפחתיים מהנים.

Point Reyes National Seashore

Point Reyes National seashore. Photo by iStock/pabradyphoto

שמורת פוינט רייס נמצאת כשעתיים נסיעה צפונה מאזור המפרץ. כל הקמפינג בשמורה נגיש בטרק בלבד, וחייב להיות באתרים המוסדרים לכך, או בקו החוף של מפרץ טומאלס. מסלולי ההליכה הם ברמה קלה עד בינונית וחלקם הם דרכי עפר שניתן לדחוף בהם עגלת פעוט. צריך פרמיט לטרק שם. אי אפשר להדליק מדורה באתר הקמפינג עצמו אבל מותר על החוף להדליק מדורה מעצי סחף. אחד היתרונות הגדולים של פוינט רייס זה שבאתרי הקמפינג יש ברזי מים ולא צריך לסחוב כמות גדולה על הגב או להסתמך על מקורות טבעיים בשטח.

Del Valle Regional Park

מדרום לליברמור. בפארק הזה הלינה בשטח מותרת באתרים מוסדרים בלבד. יש כמה כאלו ושניים מהם נחמדים במיוחד כי הם ממש על שפת האגם. ואתרים אלו הם קבוצתיים בלבד, אז בשביל טרק קטן שם צריך להתארגן שתיים-שלוש משפחות יחדיו. אין באתר מי שתיה אבל ניתן לטהר את מי האגם לצורך זה. לשם כדאי להגיע ללילה או שניים, להתמקם באתר ולבלות על שפת האגם את חלק הארי של הזמן. גם את האתרים האלו יש להזמין מראש.

Caribou Wilderness

ממזרח לפארק הלאומי הוולקאני לאסן, כ-5 שעות נסיעה מאזור המפרץ. כלומר אם אתם מחליטים לטייל שם כדאי לתכנן טיול קצת יותר ארוך מיומיים-שלושה. זה אזור יפיפה ומאוד נוח לטיולים אבל חשוב להביא מפה ומצפן בנוסף לאפליקציית ניווט כי שי שם לא מעט שבילים פירטיים וזה יכול להיות מבלבל. יתרון גדול שיש למקום הזה הוא שלא צריך לשם פרמיט אז אפשר לנסוע לשם בספונטניות (כן צריך פרמיט להדלקת אש, אבל זה נכון לכל טרק שהוא בתחומי קליפורניה). השטח יחסית שטוח עם שבילים קלים ומלא באגמים קטנים במרחקים קצרים אחד מהשני. אפשר לשהות ליד אחד האגמים ולעשות טיולי כוכב משם, או לנדוד מאגם לאגם לפי החשק. אפשר גם להכנס לטייל בפארק לאסן מהצד המזרחי (אבל אם אתם מתכננים ללון בתחומי פארק לאסן צריך פרמיט). אין שם אתרים מוסדרים אז צריך לשמור על כללי האתיקה של טרקים בווילדרנס לגבי מיקום האוהל, עשיית הצרכים, ושימוש בשטח באופן כללי. האזור הוא מקום מחיה של דובים אז חשוב להקפיד על כללי הבטיחות הרלוונטיים. אין מי שתיה במקום אז צריך לטהר את מי האגמים לשתיה ובישול. האזור פתוח כל השנה לטיולים אבל בחורף יהיה קר ועשוי להיות מושלג.

Tuolumne River at Yosemite

החיסרון המשמעותי של המסלול הזה הוא הקושי בהשגת פרמיט מראש. אבל ניתן להגיע יום לפני וללון באתר הטרקיסטים שב-Tuolumne Meadows ובבוקר להתייצב מוקדם במשרד הווילדרנס ולבקש פרמיט מהמכסה שהם שומרים על בסיס כל הקודם זוכה. התמורה היא טרק מדהים ביפיו וחוויה שלא תישכח לעולם. המסלולים שיוצאים צפון מערבה ודרום מזרחה לאורך נהר הטואלמי מתאימים למשפחות עם ילדים שגדולים מספיק ללכת וגם לשאת קצת ציוד בתרמיל משלהם. השבילים ברמה בינונית כל עוד נשארים לאורך הנהר. יוסמיטי זה כמובן אזור מחיה של דובים ושם חשוב במיוחד להקפיד על כל כללי הבטיחות. נהר הטוואלמי יפיפה ומאוד מפתה אבל גם מאוד מהיר ומסוכן לכן את הכיף שבטבילה יש לשמור ליובלים הצדדיים שנשפכים אליו או באזורים בהם הנהר שטוח ואיטי.

ישנם כמובן עוד מסלולים רבים המתאימים לטרקים משפחתיים, ברמות אתגר שונות. בארבעה אלו שכתבתי עליהם השתדלתי שיהיו גם קלים וגם טיפה יותר מאתגרים, גם קרובים וגם קצת יותר מרוחקים. נתתי פה הצעות עם פירוט כללי ביותר. ההכנה האמיתית לפני היציאה לטיול חייבת להיות יסודית יותר עם תכנון נכון של המסלול והציוד הנחוץ, וכמובן למידה ויישום של כללי הבטיחות והשימוש בשטח בו מטיילים. הכנה טובה מבטיחה טיול מוצלח.

עכשיו רק נותר לקוות שכל המסלולים היפים האלו יפתחו בקרוב לציבור.

ברכת קיץ מהנה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Check Also
Close
Back to top button