מסביב ללאס וגאס: טיול ב-Red Rock Canyon וב-Valley of Fire State Park

גם אם אתם חובבי לאס וגאס וגם אם לא, בכל האיזור שמסביב לעיר החטאים ישנם מסלולי טיול יפייפיים שהם חגיגה אמיתית לאוהבי המדבר ומצדיקים את הנסיעה הארוכה עד אליהם. אז לקראת חופשת האביב הקרבה ובתקווה שמגבלת ה-150 מייל תוסר, קבלו את ההמלצות של טלילה גולן למסלולים בפארקים Valley of Fire ו- Red Rock שיספקו לכם טיול עם גאולוגיה מטריפה, בולדרינג, צמחיית מדבר יפהפיה ושפע הזדמנויות לתצפיות על בעלי חיים מקומיים

מאת: טלילה גולן

במשך שנים רבות נמנעתי מלהגיע ללאס וגאס. אני לא בעניין של הימורים בקזינו או של הופעות גרנדיוזיות ומלונות פאר. בסופו של דבר מה ששכנע אותי להגיע לשם היה הטבע הנפלא שמסביב לעיר החטאים, חגיגה אמיתית לאוהבי המדבר. בכתבה זו אני ממליצה על שני פארקים יפים לטיולים באיזור זה:

Red Rock Canyon

הוא כנראה הפארק המוכר ביותר באזור שם, כרבע שעה נסיעה מצפון לעיר. זהו פארק עם תצורות אבן חול צבעוניות מהממות, מסלולי טיול מגוונים עם תצפיות מעולות על עמק לאס וגאס, קניונים ומצוקים, צמחיית מדבר יפהפיה ושפע הזדמנויות לתצפיות על בעלי חיים מקומיים. לאוהבי הבולדרינג וטיפוס הצוקים, הפארק הזה הוא בבחינת גן עדן של ממש.

Calico Hills (צילום: טלילה גולן)

אני ממליצה להקדיש לפארק הזה לפחות יומיים – יש בו הרבה מסלולים, רבים מהם קצרים וקלים יחסית, אבל יש גם ארוכים ומאתגרים יותר. החלק שלא כדאי לכם לפספס הוא אזור גבעות הקאליקו. בגבעות האלה יש כמה מסלולים טבעתיים ברמה קלה עד בינונית (חלקם מצריכים שימוש בידיים לצורך עליה/ירידה בין תצורות הסלעים). לאורך המסלולים יש הרבה נקיקים וחרכי סלעים שכיף לבדוק ולהצטלם בהם. שווה לקחת את הזמן בשבילים שם ולהנות מגן השעשועים הטבעי שהסלעים מספקים.

טיפה מצפון לגבעות הקאליקו ישנם כמה מסלולים לא מעגליים שעולים בקניונים ולנקודות תצפית על העמק. מסלול יפה במיוחד וכזה שכולל לא מעט טיפוס בסלעים הוא ה-Calico Tank Trail, שלושה מייל הלוך-חזור ברמה בינונית פלוס.

ממערב לגבעות הקאליקו יש סידרה של קניונים עמוקים שיורדים מרכס Spring Mountains. המסלול המומלץ שם הוא ה- Ice Box Canyon, מסלול נחמד של שלושה מייל הלוך חזור. החלק הראשון יחסית קל, אבל ברגע שיורדים לערוץ השביל המסודר נעלם וההליכה לקצה (שם יש מפל יבש) איטית מאוד כרוכה בטיפוס על וסביב בולדרים ענקיים ומומלץ למי שאוהבים את סוג הטיול הזה. בגלל האיטיות והאתגר של ההתקדמות בבולדרים, כדאי מאוד לא להכנס לקניון פחות משעתיים מרדת החשיכה.

בפארק יש כביש ראשי אחד והוא חד סיטרי. צריך לתכנן מראש את נקודות העצירה ומסלולי הטיול לזמן שהותכם שם ולעשות אותם לפי הסדר. בזמן הקורונה יש להזמין מראש כרטיס כניסה לשעה ספציפית (15 דולר לרכב) וכדאי להגיע לשם מוקדם יחסית כי די מהר מתמלאים החניונים, בייחוד בסופי השבוע.

Valley of Fire State Park

Photo by Istock/sdbower

פארק יפיפה שנמצא כשעה נסיעה מצפון מזרח ללאס וגאס, לא רחוק מאגם מיד. אני ממליצה להקדיש לפארק הזה לפחות יום אחד שלם, וגם אם תקדישו לו יומיים לא תצטערו. גם הפארק הזה הוא בעיקר גאולוגיה מטריפה עם תצורות סלעים צבעוניות ומרהיבות עין. בפארק יש אתרי פטרוגליפים (תחריטי סלע אינדיאניים), ויש סיכוי גבוה למדי לראות כבשי בר. גם כאן יש לא מעט מסלולים יפים, רובם קצרים וקלים יחסית.

המסלול האטרקטיבי ביותר הוא זה שעובר דרך ה-wave שזה תצורת סלע עם טבעות צבעוניות בצורת גל שקפא בזמן הגאולוגי. מהחניון של ה-wave אפשר להגיע רק לתצורה הזו ולחזור (חצי מייל כל כיוון) או לעשות מסלול מעגלי של כשניים וחצי מייל דרך הערוץ שיורד מתצורת הסלע הזו, חוצה את הכביש, ועולה מהצד השני.

מסלול יפיפה נוסף הוא זה של הגבעות הלבנות, ה-White Domes שזה מסלול מקסים של כשני מייל, רמה בינונית. המסלול יורד לתוך קניון עמוק עם תצורות סלעים יפיפיות ועולה חזרה מצד הגבעות.

Photo by Istock/Reuben Jolley

מסלול מומלץ נוסף הוא קניון הפטרוגליפים שהוא קל וכיפי מאוד (שני מייל הלוך-חזור) עם הרבה תחריטי סלע אינדיאניים עתיקים.

לפארק הזה אין צורך לשמור כרטיס כניסה מראש, אבל כדאי להגיע מוקדם כי החניונים שם קטנים יחסית ומתמלאים מהר.

ה-Red Rock Canyon וה-Valley of Fire הם מקומות הטיול שפשוט לא כדאי לפספס בזמן ביקור בלאס וגאס. הם גם הפארקים המוכרים יותר. באזור לאס וגאס יש גם מקומות טיול יפים ומוכרים פחות, ועליהם אכתוב כתבת המשך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button