טיול אביבי בפארק האזורי גארין Garin Regional Park

על התפר שבין הערים יוניון סיטי והייווארד, במרומי הגבעות, ישנם שני פארקים צמודים עם מערכת שבילים משותפת – Garin Regional Park ו- Dry Creek Regional Park. כיף לטייל בהם כל ימות השנה, אבל בתקופה הזו הם יפים במיוחד – הגבעות מוריקות בעשב חדש ורענן ועדרי בקר רועים בשטחי הפארק שנחכרו לרעיה, הנחלים שחלקם זורם רק אחרי הגשמים נותנים חיים למגוון גדול של חיות בר, ביניהן טריטונים קליפורנים, צפרדעים, ציפורים ממינים שונים, וכמובן איילים וקויוטים. טלילה גולן מביאה לכם 3 מסלולים שהיא ממליצה עליהם במיוחד לטיול אביבי של שבת בבוקר

מאת: טלילה גולן

על התפר שבין הערים יוניון סיטי והייווארד, במרומי הגבעות, ישנם שני פארקים צמודים עם מערכת שבילים משותפת, ואלו הם Garin Regional Park ו- Dry Creek Regional Park. אלו פארקים שהיו פעם חוות ותיקות ששטחן נתרם או נרכש ע"י רשות הפארקים האזורית, ה- East Bay Regional Park District. כיף לטייל בהם כל ימות השנה, אבל תקופה הזו של סוף החורף ולתוך האביב היא התקופה השווה ביותר לטיולים שם.

באביב, גבעות מזרח המפרץ מוריקות בעשב חדש ורענן ועדרי בקר רועים בשטחי הפארק שנחכרו לרעיה. בעמקים שהנחלים חורצו בין הגבעות גדלים עצי אלון ודפנה קליפורנית ומשרים צל עמוק ומרענן בחום היום. הנחלים שחלקם זורם רק אחרי הגשמים נותנים חיים למגוון גדול של חיות בר, ביניהן טריטונים קליפורנים, צפרדעים, ציפורים ממינים שונים, וכמובן איילים וקויוטים. שאר ימות השנה החיות מרוות צמאונן במי מעיינות ומאגרי מים קטנים.

בטור הזה אני ממליצה על שלושה מסלולים מקסימים בפארקים הצמודים האלה.

המסלול הראשון הוא מסלול מעגלי קל באורך של כ-3 מייל, נוח למשפחות, אם כי אינו עביר לעגלות או לכסאות גלגלים. נקודת ההתחלה שלו היא בחניון הראשי של פארק גארין (הנה קישור). מאזור הפיקניק יורדים דרומה עד לבריכת ג'ורדן שם כיף לבלות קצת זמן בתצפיות על עופות המים. משם יורדים אל מתחת לסכר וממשיכים בשביל Dry Creek לאורך הנחל (שהוא אגב נחל איתן וממש לא יבש). המסלול חוצה את הנחל כמה פעמים על גשרוני עץ צרים ורעועים משהו. יש נקודות גישה למים שכיף לעצור בהן ולטבול רגליים, רק צריך להיזהר מהצמחיה בצד השביל שכוללת הרבה Poison Oak. ממשיכים דרומה לאורך הנחל כמעט עד הכניסה של פארק Dry Creek ושם מסתובבים ועולים ל- High Ridge Loop Trail. בדרך חזרה צפונה בשביל עם תצפיות מקסימות גם מזרחה על הגבעות הירוקות וגם מערבה על המפרץ. השביל הזה יקח אתכם חזרה לאזור בריכת ג'ורדן אותה אתם יכולים להקיף ממערב או ממזרח, חזרה לחניון. מי שמעדיפים סיבוב קצר יותר – יש בדרך אפשרות לקיצור שמוריד כשליש מאורך המסלול.

המסלול השני הוא מסלול לוליפופ (קטע עלוך-חזור עם חלק מעגלי בקצה), באורך כולל של כמעט 4 מייל, רמה בינונית. הוא מתחיל בכניסה של Dry Creek (הנה המיקום). בהתפצלות הראשונה פונים ימינה ל- Tolman Peak Trail ושומרים על הימין גם בשתי התפצלויות הבאות. החלק המעגלי מתחיל כשמגיעים להתפצלות עם South Fork Trail ואפשר ללכת עם או נגד כיוון השעון. השביל מקיף את פסגת טולמן ואפילו שאין סימון במפה, יש שביל קטן שעולה לפסגה עצמה ויש משם תצפית יפה. הנחל שחלק מהמסלול עובר לאורכו הוא נחל אכזב שאינו זורם כל השנה, ועיקר החלק המעגלי עובר בשטח חשוף ולא מוצל. צריך להביא מספיק מי שתיה ורצוי לדאוג להגנה מהשמש.

המסלול השלישי שאני ממליצה עליו פה הוא גם הכי ארוך – כ-5 מייל, כמעט כולו מעגלי, רמה בינונית פלוס, מתאים למיטיבי לכת. המסלול הזה מתחיל בחניון הראשי של פארק גארין (הנה מיקום). מהקצה הצפוני של החניון הולכים קטע קצר בדרך סלולה לאתר הקמפינג Arroyo Flats (שזה אתר קמפינג קבוצתי נחמד מאוד). משם ממשיכים צפונה עוד טיפה ובהתפצלות הראשונה פונים שמאלה ל- Vista Peak Loop Trail. אלו המעדיפים טיול קצר יותר יכולים ללכת רק את הלופ הזה, הוא קצר יותר, אבל למיטיבי הלכת אני ממליצה להמשיך ל- Zeile Creek Trail ועל הדרך גם לעשות את הלופ הקטן של ה- Garth Woods Trail שהוא ממש פנינת יער יפיפיה וחמודה בפארק הזה. (השביל בקטע הזה צר מאוד, וכשהאדמה רטובה אחרי גשם הוא גם יכול להיות חלקלק).  Zeile Creek Trail מתחבר חזרה ל- Vista Peak Loop Trail ואיתו משלימים את החלק המעגלי וחוזרים חזרה לכיוון אתר הקמפינג ולחניון.

מותר להביא כלבים לפארק, ומחוץ לשטחי החניונים מותר גם לשחרר אותם מהרצועה (אם כי הם חייבים להיות תחת שליטה). הביאו בחשבון שבחלקים גדולים של הפארק יש בקר במרעה חופשי. בחניון העיקרי של פארק גארין יש שירותים עם מים. בשאר החניונים יש שירותים כימיים.

תהנו בשבילים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button