שמורת סן לואיס: אתנחתא קלה על כביש 5

מאת: טלילה גולן כל מי שנסע אי פעם על כביש 5 יודע עד כמה מייגעת הנסיעה בו ועד כמה האתגר הופך קשה יותר כאשר ישנם ילדים ברכב. אמנם מפוזרות לארכו של כביש זה תחנות עצירה, אבל אני ממליצה פה על קצת יותר מזה, על מקום בו אפשר לחלץ את העצמות בטיול רגלי הגון: אני ממליצה על עצירה בשמורת סן לואיס הנמצאת בין כביש 5 לכביש 99, על הקו שבין הערים לוס בניוס ומרסד. בשמורה זו אפשר לצפות בחיות הפרא המקומיות: ארנבים, קיוטים, אנפות ואפילו איילי אלק, ואם אתם מבקרים בחורף, אז גם לזכות ולראות את מבקרי החורף האחרים ששם, אלו שהשמורה נוצרה…

מאת: טלילה גולן

כל מי שנסע אי פעם על כביש 5 יודע עד כמה מייגעת הנסיעה בו ועד כמה האתגר הופך קשה יותר כאשר ישנם ילדים ברכב. אמנם מפוזרות לארכו של כביש זה תחנות עצירה, אבל אני ממליצה פה על קצת יותר מזה, על מקום בו אפשר לחלץ את העצמות בטיול רגלי הגון: אני ממליצה על עצירה בשמורת סן לואיס הנמצאת בין כביש 5 לכביש 99, על הקו שבין הערים לוס בניוס ומרסד.

SONY DSC

בשמורה זו אפשר לצפות בחיות הפרא המקומיות: ארנבים, קיוטים, אנפות ואפילו איילי אלק, ואם אתם מבקרים בחורף, אז גם לזכות ולראות את מבקרי החורף האחרים ששם, אלו שהשמורה נוצרה עבורם, העופות הנודדים שהגיעו מאלסקה ומצפון קנדה להעביר את החורף בקליפורניה: אווזי שלג, ברווזים ממגוון מינים, ברבורי טונדרה וגולת הכותרת – עגורי החולות.

לשמורה זו יש כמה יחידות. יחידת סן לואיס היא הגדולה שבהן, וזו הקרובה יותר לכביש 5 ולעיר לוס בניוס. יש ליחידה זו מספר כניסות וכמה שבילי טיול מעגליים קלים. כדאי להתחיל את הביקור במרכז המבקרים (פתוח מ-8:00 בבוקר עד 4:30 אחה"צ, סגור בחגים פדרליים), שם ידעו לכוון אתכם למקום בו הכי כדאי לכם לטייל בו, ובעונת הצייד, גם מאיפה כדאי להמנע. מרכז המבקרים עצמו נחמד מאוד. ויש שם גם שירותים ובמרחק מה גם שולחן פיקניק.

כתובת מרכז המבקרים: 7376 S.Wolfsen Rd, Los Banos (יש תוכנות ניווט העשויות לכוון אתכם לנקודה סתמית על הכביש – פשוט המשיכו לנהוג עד לקצה הכביש, שם החניון). SONY DSC

יחידה נוספת של השמורה ששווה לעצור בה, היא יחידת מרסד. שם אין מרכז מבקרים, אבל יש מסלול רכב יפה עם מקומות לעצירה ולסיבובים רגליים בשטח. הכניסה לשמורה היא בכתובת: 7430 W. Sandy Marsh Road, Merced

העונה המומלצת לביקור בשמורה זו היא החורף, אבל גם בקיץ, העונה ה'חלשה', שווה לחובבי הטבע לקפוץ לשם לביקור.

הקדישו שעתיים-שלוש לשמורה הזו בדרככם דרומה או חזרה. אין מקום טוב ממנה בשביל לשבור את הנסיעה המייגעת והמשמימה על כביש 5. ואם מזג האוויר נאה, הביאו איתכם גם אוכל לפיקניק (אבל לא לשתף את העורבים!).

*טלילה גולן, בעלת Ph.D. בביולוגיה, גרה באיסט ביי כבר 17 שנים, ומטיילת בכל הזדמנות אפשרית ברחבי אזור המפרץ וגם באזורים אחרים של קליפורניה. עוסקת בהדרכת סיורים לבתי ספר וטיולי משפחות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button