טיפים לאכילת סופגניות בחנוכה

הסופגניה של חנוכה היא חלק מ"ציוד החובה" ליד החנוכייה, הסביבון ושירי החג. אז איך עוברים את החג בשלום בלי לוותר על הסופגניה ועדיין לא להרוס כל חלקה טובה? ליעל דרור התשובות

מאת: יעל דרור

לפעמים מסורת החג שוברת את כל הכללים. איך אפשר לעבור את חג החנוכה בלי לאכול סופגניה??? לא משנה אם אתם בארץ בזמן החג או מדליקים נרות בעמק הסיליקון, הסופגניה של חנוכה היא חלק מ"ציוד החובה" ליד החנוכייה, הסביבון ושירי החג. אז איך עוברים את החג בשלום בלי לוותר על הסופגניה ועדין לא להרוס כל חלקה טובה?

תתפלאו, אבל יש כמה טיפים שיכולים לעזור לנו לאכול את הסופגניה ועדיין להשאיר את רוב הקלוריות אצלה ולא סביב המותניים שלנו. לא מאמינים?! זה אמנם מיועד בחלק מהמקרים רק לבעלי כוח רצון חזק במיוחד (איך אפשר לאכול רק חצי סופגניה…. אמא הרי אמרה שצריך לגמור את הכל…), אבל זה בהחלט אפשרי עם קצת תכנון נכון מראש ויכולת להנות גם מכמות יותר קטנה.

sufganiyot

טיפים לאכילה נכונה של סופגניות בחג החנוכה:

  1. חנוכה נמשך אמנם 8 ימים, אבל לא צריך לאכול סופגניה בכל הדלקת נרות! בחרו את היום בו אתם רוצים להנות מהסופגנייה וזהו. בשאר הימים כאשר אתם ועושים הדלקת נרות, תנו כבוד למאכלי חג אחרים.
  2. העדיפו מילוי של ריבה ולא ממרחים שמנים. שוקולד/חלבה/קצפת/ריבת חלב מכילים  אחוזי שומן גבוהים ומעלים את כמות הקלוריות בכל ביס של סופגניה.
  3. הימנעו מסופגניות עם ציפוי שוקולד/קרם עשיר, סוכריות, פתיתי שוקולד שמקפיצים את כמות הקלוריות לכל יחידה.
  4. אם אתם מוזמנים להרבה אירועים, נסו להקפיד על אכילה של חצי סופגניה בכל אירוע. כך עדין תמלאו את המצווה, אך לא תגיעו לכמות סופגניות גבוהה מידי יום.
  5. אם מתעקשים לאכול סופגניה שלמה, התמקדו במילוי הבצק הרך ופחות בציפוי שנגע בשמן. נכון, הוא קריספי וטעים אך גם בפועל החלק הכי משמין.
  6. אם בוחרים לאכול סופגניה (גם אם היא קטנה), חשבו אותה במקום הממתקים/חטאים של אותו יום. אל תוסיפו לנשנש באותו יום עוגיות, עוגות, וופלים ושוקולדים (גם לא את מטבעות השוקולד שנהוג לקבל בחנוכה…). כך תחסכו לפחות חלק מהקלוריות היומיות ותהנו ממאכלי החג. זכרו, שהשוקולדים תמיד יכולים לחכות לסיום 8 ימי החנוכה.
  7. אם מכינים סופגניות בבית, הפחיתו קצת את כמות הסוכר בבצק, כך בטיגון הסופגנייה תספוג פחות שמן.
  8. חובת הקיזוז עליכם! בחרתם להנות ממאכל החג ובמיוחד מהסופגניות, תכננו מראש איך אתם מקזזים את הקלוריות בעזרת ספורט. נכון, פעילות גופנית חשובה כל השנה, אך בימי החנוכה היא דרך טובה למנוע עליה של 2-3 ק"ג בסוף החג.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button