פסטיבל הסרטים היהודי של הסיליקון וואלי: 30 שנה, 30 סרטים, 15 ימים

היום זה קורה! ערב הפתיחה של פסטיבל הסרטים היהודי ייערך היום בשעה 6:00 בערב עם הקרנת סרטו של דני מינקין, "אולסי", על אגדת הכדורסל שהוביל את קבוצת מכבי תל אביב לניצחון הבלתי נשכח באליפות אירופה. הפסטיבל יימשך עד ה-2 ביוני ובמהלכו יוקרנו סרטים מז'אנרים שונים מתוך מטרה להציג לראווה את התרבות, המסורות וההומור היהודיים, ולהצית דו שיח סביב נושאים של בידור, אמנות, פוליטיקה, חברה ונושאים כלל עולמיים. בנוסף להקרנות ייערכו ראיונות בזום עם במאים, כותבים, מפיקים, ויוצרים ויוצרות אשר לקחו חלק בהכנת הסרט. היכנסו לאתר הפסטיבל, שריינו לעצמכם כרטיסים ותהנו מתרבות ישראלית במיטבה הישר מסלון ביתכם

פסטיבל הסרטים היהודי ה-30 ייפתח השנה באופן מקוון ב-19 במאי 2021 וייחתם ב-2 ביוני. במהלך הפסטיבל יוקרנו סרטים מז'אנרים שונים מתוך מטרה להציג לראווה את התרבות, המסורות וההומור היהודיים, ולהצית דו שיח סביב נושאים של בידור, אמנות, פוליטיקה, חברה ונושאים כלל עולמיים.

בתום ההקרנה של הסרטים תיערך סדרה של ראיונות בזום עם במאים, כותבים, מפיקים, ויוצרים ויוצרות אשר לקחו חלק בהכנת הסרט. בסרטים ניתן יהיה לצפות במשך 72 שעות ממועד ההקרנה המצוין. מידע לגבי מועדי ההקרנה ורשימת הסרטים ניתן למצוא באתר של הפסטיבל www.svjff.org.

"השנה ניתן יהיה לצפות באופן מקוון בכל סרטי הפסטיבל", אומרת צביה שלף, מנהלת פסטיבל הסרטים היהודי, "קהל הצופים והצופות שלנו יוכל ליהנות מכל 30 הסרטים בביטחה ובנוחות הישר מסלון הבית. הפסטיבל מתוכנן לחזור להקרנות בבתי הקולנוע ברגע שהדבר יתאפשר ויהיה בטוח לעשות זאת".

בערב הפתיחה ב-19 במאי יוקרנו שני סרטים תיעודיים נפלאים:

אולסי

סיפורו מעורר ההשראה של אולסי פרי, שחקן הכדורסל האגדי שהוביל את נבחרת מכבי תל אביב לניצחון הבלתי-נשכח באליפות אירופה בכדורסל.

רות – השופטת גינסבורג במילותיה

רות ביידר גינסבורג שהלכה לעולמה בגיל 87, מספרת את סיפור חייה הבלתי ייאמן ואיך הפכה לשופטת בית המשפט העליון.

בתום ההקרנה יתקיימו ראיונות עם אולסי פרי ועם בתה של רות גינסבורג, ג'יין גינסבורג. מועד ההקרנה הראשון של שני הסרטים יתקיים ביום רביעי ה-19 במאי בשעה 6:00 ובשעה 8:30 בערב.

האירוע המרכזי של הפסטיבל יכלול את הסרט "מעבדות לחירות", המתאר את סיפור מאבקו של מסורב העלייה -נתן שרנסקי. בתום הקרנת הסרט ייערך ראיון עם נתן שרנסקי.

בערב סיום הפסטיבל, יוקרן הסרט "האווי מנדל: אבל, די עלי". הסרט התיעודי חושף את סיפור חייו והקריירה של הקומיקאי, השחקן והמפיק היהודי הידוע בגאונות הקומית שלו וכן במאבקו בהפרעה טורדנית-כפייתית (OCD).  בעקבות הסרט, יתקיים ראיון עם האווי מנדל והבמאי בארי אבריץ'.

כמו כן, יכלול הפסטיבל מחווה לשחקנית הישראלית שירה האס (הידועה מסדרת הטלוויזיה המצליחה "שטיסל" והסרט "המורדת") בהקרנת שני סרטים שבהם היא מככבת: "אסיה" ו"מראות שבורות".

פסטיבל הסרטים היהודי של הסיליקון וואלי קיבל חסות חשובה לשנתיים מהקרן של Koret שמושבה בסן פרנסיסקו. "אנחנו אסירי תודה על תמיכה החשובה של הקרן", אומרת צביה שלף, "ואנחנו גאים שהשם המלא של הפסטיבל בשנים 2020-2021 הוא: The Koret Foundation Presents the Silicon Valley Jewish Film Festival".

רשימת הסרטים

ערב הפתיחה- יום רביעי, 19 במאי 

אולסי (Aulcie) – סרטו התיעודי של הבמאי דני מנקין מספר את סיפורו מעורר ההשראה של אולסי פרי, שחקן הכדורסל האגדי שהוביל את קבוצת מכבי תל אביב לניצחון הבלתי נשכח באליפות אירופה.

בעקבות הסרט ייערך ראיון עם אולסי פרי והבמאי דני מנקין. הסרט יוקרן בשעה 6:00 בערב

רות – השופטת גינסבורג במילותיה (Ruth: Justice Ginsburg In Her Own Words)

סרט תיעודי המגולל את סיפורה הבלתי יאמן של רות ביידר גינסבורג עד לבחירתה לשופטת בית המשפט העליון.

בתום הקרנת הסרט ייערך ראיון עם ביתה ג'יין גינסבורג. הסרט יוקרן בשעה 8:30 בערב

יום חמישי, 20 במאי

הם לא מוכנים בשבילי (They Ain’t Ready For Me)

סרט תיעודי על תמר מנשה, יהודייה ממוצא אפרו-אמריקאית וסטודנטית לרבנות המובילה את המאבק נגד תקריות ירי והרג חסר היגיון בדרום שיקגו. ראיון עם תמר מנשה והבמאי רוברט פילס יתקיים עם תום הקרנת הסרט. ההקרנה תיערך בשעה 6:00 בערב

לא תשנא (Thou Shalt Not Hate)

דרמת מוסר סוחפת שעוסקת בהשלכותיה של החלטה שנלקחה בשבריר שניה במהלך תאונת דרכים עבור מנתח נודע ממוצא יהודי ובתו של ניאו-נאצי. ההקרנה תיערך בשעה 8:30 בערב.

יום שישי, 21 במאי

אויבת יקרה שלי (My Dearest Enemy)

דרמה שבמרכזה סיפור על חברות עמוקה בין נערה מוסלמית ונערה יהודייה, כאשר אחרי 25 שנה, הקשר ביניהן עומד למבחן לאור הסכסוך. ראיון עם הבמאית ציפי טרופה יתקיים מיד עם תום ההקרנה. ההקרנה בשעה 1:00 בצהריים.

עד סוף העולם (Til Kingdom Comes)

סרט תיעודי הנותן הצצה נדירה אל תוך הברית הבלתי סבירה בין הקהילה האוונגליסטית בארצות הברית ומדינת ישראל. ההקרנה בשעה 3:00 אחר הצהריים.

יום שבת, 22 במאי

אסיה (Asia)

סיפורה המרגש של אסיה ובתה וויקה בת ה-17 (שירה האס) הנדרשות לעמוד באתגר קשה בעקבות הדרדרות במצבה הבריאותי של וויקה, המנסה למצות את החיים עד תום. אסיה נוגע באתגרים הגדולים של הורות מתוך חמלה וכנות.  ההקרנה בשעה 6:00 בערב.

מראות שבורות (Broken Mirors)

דרמה המתרכזת בנערה מתבגרת בת  (שירה האס) 17 החיה תחת הצל של חינוך נוקשה וקפדני מצד אביה (יפתח קליין), הסוחב איתו טראומה מעברו הצבאי. ההקרנה בשעה 8:30 בערב

יום ראשון, 23 במאי

הרפתקה בשחקים (Sky Raiders)

סרט הרפתקאות ישראלי לכל המשפחה על נער ונערה שמוצאים מטוס קרב במגרש גרוטאות ישן ומחליטים לתקן ולהטיס אותו כנגד כל הסיכויים במפגן יום העצמאות. ההקרנה בשעה 4:00 אחר הצהריים.

חתונה עם סבתא (Kiss Me Kosher)

קומדיה רומנטית, המכילה בתוכה סיפורי אהבה של נשים מתרבויות וזהויות פוליטיות שונות. ניצוצות עפים כאשר שתי משפחות מרקעים שונים מתנגשות כדי לתכנן חתונה חד-מינית חוצת גבולות. ההקרנה בשעה 6:30 בערב.

יום שני, 24 במאי

שמיים זרועי כוכבים מעל הגטו הרומאי(A Stary Sky Above The Roman Ghetto)

דרמה העוסקת בתגלית של צילום ישן המעורר סטודנטית איטלקייה לחקור את ההיסטוריה של הגטו היהודי ברומא וגורלה של ילדה אחת קטנה. ההקרנה בשעה 6:00 בערב.

אאוטרמונט והחסידים (Outremont And The Hasidim)

סרט תיעודי כן ומעורר מחשבה החושף את המתח ההולך ונבנה בין החסידים ושאר תושבי שכונת אאוטרמונט שבמונטריאול, קנדה. ראיון עם הבמאי אריק סקוט יתקיים מיד עם תום הקרנת הסרט. ההקרנה בשעה 8:30 בערב.

יום שלישי, 25 במאי

שנאה בינינו (Hate Among Us)

סרט תיעודי הבוחן את העלייה הכלל עולמית באנטישמיות והשפעותיה רוויות השנאה על חיי כולנו. ההקרנה בשעה 6:00 בערב.

להקת ניצולי השואה של סול ורובי(Saul & Ruby’s Holocaust Survivor Band)

סרט תיעודי מרגש על ניצולי השואה סול דרייר וראובן סוסנוביץ' שהקימו להקת כליזמר המופיעה ברחבי העולם לזכרם של הנספים. ראיון עם סול דרייר וראובן סוסנוביץ' יערך מיד עם תום הקרנת הסרט. ההקרנה בשעה 8:30 בערב.

יום רביעי, 26 במאי

אנטישמיות (Antisemitism)

סרט תיעודי שבו היסטוריונים ואינטלקטואלים מגלים כיצד האנטישמיות בצרפת הפכה לנורמה במדינה שחרטה על דיגלה את ערכי השוויון והחופש. ההקרנה בשעה 6:00 בערב.

אולמרט: האיש שרצה יותר מידי (Honorable Man)

סרט תיעודי המספר את סיפור עלייתו המפתיעה ונפילתו הדרמטית של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, מעמדת ההנהגה הבכירה ביותר, לתאו בבית הכלא. ההקרנה בשעה 8:30 בערב.

יום חמישי, 27 במאי

מעבדות לחירות (From Slavery To Freedom)

הסרט מתאר את סיפורו האוטוביוגרפי של סרבן העלייה נתן שרנסקי. בתום ההקרנה יערך ראיון עם נתן שרנסקי עצמו. ההקרנה בשעה 6:00 בערב.

לעזוב את גן עדן (Leaving Paradise)

קליאו הגשים חלום ישן, כשעזב את העיר הגדולה עם אשתו ו-15 ילדיהם כדי להקים קומונה משפחתית בחווה בברזיל. הסרט התיעודי חושף גילויים מסעירים המערערים את המשך קיומו של גן העדן שלהם. ראיון עם הבמאי עופר פריימן יתקיים מיד עם תום הקרנת הסרט. ההקרנה בשעה 8:30 בערב.

יום שישי, 28 במאי

חסרת רסן (Unreined)

סרט תיעודי נוגע ללב על ננסי צייטלין, רוכבת הסוסים האולימפית הישראלית שנאלצה לנווט בין קונפליקטים חברתיים בחברה הישראלית ובקרב משפחתה. ראיון עם ננסי צייטלין יתקיים עם תום הקרנת הסרט. ההקרנה תיערך בשעה 1:00 בצהריים.

אם תראה את אימי(If You See My Mother)

מקס קשור מאוד לאימו, עד שיום אחד היא הולכת לעולמה. במקום להיות שבור מצער, נראה שהוא מתמודד היטב. אולי טוב מידי… ההקרנה בשעה 3:00 אחר הצהריים.

יום שבת, 29 במאי

סורוס (Soros)

הסרט התיעודי בוחן את דמותו של אייל ההון ג'ורג' סורוס כאחד מהאנשים המשפיעים והשנויים במחלוקת בעולם. ההקרנה בשעה 6:00 בערב.

מחילה(Forgiveness)

הרפתקה מטלטלת ומשעשעת על שני חברים טובים שיצאו לשוד שהשתבש, ולאחר שלוש שנים האחד מחפש מחילה מאשתו, בעוד השני שחזר בתשובה, מחפש מחילה מחברו. ההקרנה תיערך בשעה 8:30 בערב.

יום ראשון, 30 במאי

המעבר (The Crossing)

בדצמבר 1942, ארבעה ילדים נמלטים מהחיילים הגרמנים במטרה להגיע לשוודיה. למזלם, יש מי שעוזרים להם בדרך. ההקרנה בשעה 4:00 אחר הצהריים.

הנה אנחנו (Here We Are)

סיפור מסע של אב (שי אביבי) ובנו האוטיסט (נועם אימבר) ברחבי הארץ, בשעה שהבן אמור לעבור לגור בבית לאנשים עם צרכים מיוחדים. ההקרנה בשעה 6:30 בערב.

יום שני, 31 במאי

אהבה לא הייתה שם (Love It Was Not)

סיפור אהבה טרגי בין אסירה יהודייה באושוויץ וקצין האס אס, שמתאהב בה ובשירה שלה ומציל את חייה. שלושים שנה לאחר מכן הם נפגשים שוב במשפט של פשעי מלחמה המתנהל נגדו בווינה. ההקרנה בשעה 6:00 בערב.

אובססיה רדיקלית (Radical Obsession)

סרט תיעודי העוסק בהפיכתה של אירן ממונרכיה המושפעת מתרבות המערב לתאוקרטיה שמרנית. ההקרנה בשעה 8:30 בערב.

יום שלישי, 1 ביוני

השם שלי שרה (My Name Is Sara)

סיפורה האמיתי של שרה גורלניק, נערה יהודייה ממוצא פולני שנמלטה מהגטו ומצאה מקלט אצל משפחת איכרים באוקראינה במסווה של נוצרייה. כאשר היא מגלה את סודו האפל של האיכר, היא נחושה להגן על הזהות האמיתית שלה. ההקרנה בשעה 6:00 בערב.

יום שלישי, 1 ביוני

פשע על הבאיו (A Crime On The Bayou)

סרט תיעודי המספר את סיפורו של ריצ'ארד סובול, עורך דין יהודי צעיר הנחלץ להגנתו של גארי דאנקן, נער אפרו-אמריקאי בן 19 ממדינת לואיזיאנה המואשם על לא עוול בכפו. התיק של דאנקן נגד לואיזיאנה הפך לאבן דרך חשובה במאבק לזכויות האזרח. ההקרנה בשעה 8:30 בערב.

יום רביעי, 2 ביוני

שבת אחים (Breaking Bread)

סרט תיעודי שבו מטבח אקזוטי בתוספת של פוליטיקה מצויים בתפריט. נוף עתאמנה איסמאעיל, הזוכה המוסלמית הראשונה בתוכנית הטלוויזיה הישראלית מאסטר שף יוצאת למסע לקראת שינוי חברתי באמצעות האוכל. דיון יתקיים מיד עם תום הקרנת הסרט. ההקרנה בשעה 6:00 בערב.

האווי מנדל: אבל, מספיק עלי (Howie Mandel: But ), Enough About Me)

סרט תיעודי חושפני עוקב אחר סיפור החיים והקריירה של הקומיקאי, השחקן והמפיק האווי מנדל, הידוע בגאוניות הקומית שלו, וכן במלחמתו ב-OCD, הפרעה טורדנית-כפייתי ממנה הוא סובל. בעקבות הקרנת הסרט יתקיים ראיון עם האווי מנדל והבמאי בארי אבריץ'. ההקרנה בשעה 8:30 בערב.

כרטיסים ניתן לרכוש באתר הפסטיבל www.svjff.org.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Check Also
Close
Back to top button