יולי 2021: המלצות לתערוכות אמנות חדשות בעמק הסיליקון והסביבה

גם בשדה האמנות מתחילים לחזור לשיגרה וסוף סוף אפשר לספוג קצת קולטורה עם תערוכות חדשות ומרגשות במיוחד. אביטל משי מביאה לכם את את רשימת התערוכות שייפתחו בקרוב ולא כדאי לכם לפספס

מאת: אביטל משי

איזה כיף שקליפורניה נפתחת ושאפשר לחזור לשגרה. גם בשדה האמנות חוגגים את ההקלה בתנאים עם תערוכות חדשות ומרגשות במיוחד. צאו לנשום קצת אמנות.

SFMoMA: Nam June-Paik

ללא ספק התערוכה המומלצת ביותר מבחינתי היא זו של האמן הקוריאני-אמריקאי, נאם ג׳ון-פאיק. התערוכה מציגה רבות מן העבודות של האמן המיוחד הזה שנחשב לאחד מפורצי הדרך בתחום אמנות המדיה-החדשה והוידאו-ארט. פאיק פחות או יותר חזה את חשיבותן של הטכנולוגיה והמדיה ההמונית וכבר בשנות השבעים המוקדמות דיבר על הטכנולוגיה ככביש מהיר אלקטרוני. פאיק הוא אחד האמנים המשפיעים ביותר כיום ואני חייבת להודות שגם העבודות שלי מושפעות מיצירותיו.

2021 התערוכה פתוחה לקהל עד תחילת אוקטובר SFMoMA

McEvoy Foundation for the Arts: Next To You

כמה שִׂמחה, חיוניות וכוח ריפוי אנחנו שואבים מאמנויות הבמה אשר כל כך חסרו לנו בתקופה האחרונה. תוך שאנו מגיחים בחזרה אל העולם ממגפת הקורונה תערוכה זו מייצגת מבט קדימה לזמנים טובים יותר שבהם אנחנו יכולים לשוב ולחגוג באירועי אמנות, מחול, תיאטרון, מוסיקה, קרקס וקולנוע. בתערוכה יש בעיקר צילומים וציורים מודרניים ועכשוויים אשר מזמינים את הצופים לחשוב על חזרה לשגרה שבה אנחנו יכולים לראות, לשמוע ולגעת באנשים אחרים שוב ולשאול איך אנו חוזרים לשגרה זו אחרי תקופה כל כך ארוכה שבה היינו מרוחקים.

Rosalind Fox Solomon Foxes Masquerade, New Orleans, Louisiana, 1993, gelatin silver print. McEvoy Family Collection.

התערוכה פתוחה לקהל עד דצמבר 2021  McEvoy Foundation for the Arts

Van Gogh SF: Immersive Van Gogh

למי שעדיין לא ביקר בתערוכה הזו כאשר הייתה במקומות אחרים בעולם (כולל בתל-אביב…) זו ההזדמנות שלכם לראות תצוגה מרהיבה של הקרנות בקנה מידה גדול ועוטף חושים של ציוריו המפורסמים של וינסנט ואן-גוך. הביקור בתערוכה מאפשר לצופים לחוות את עבודותיו של אמן המופת בפרספקטיבה שונה לחלוטין ולשים לב מחדש לפרטים, לצבעים ולטכניקה המיוחדת שכל כך אפיינה אותו.

Van Gogh SF התערוכה פתוחה לקהל עד ספטמבר 2021. יש לרכוש כרטיסים מראש.

 Asian Art Museum: teamLab- Continuity

המלצה חמה במיוחד על התערוכה הזו שנפתחת בסוף יולי במוזיאון לאמנות אסייתית ויש להזמין אליה כרטיסים מראש (אל תגידו שלא אמרתי…). לפני כמה שנים כשרק הגעתי לוואלי הייתה פה תערוכה ענקית של קולקטיב האמנות teamLAB ואני מודה ש״נפלתי מהרגליים״… הקולקטיב מורכב מקבוצה של מומחים שונים, אמנים, מתכנתים, מהנדסים, אדריכלים, אנימטורים ומתמטיקאים אשר עובדים יחד בכדי לייצר חווית אמנות אשר מפגישה את העולם הטכנולוגי עם עולם הטבע. בתערוכה זו תוכלו למצוא את עצמכם בתוך מערכת אקולוגית אשר משתנה ומתפתחת מסביבכם בדינמיות מהפנטת ומרגשת.

Asian Art Museum התערוכה נפתחת ב-23 ביולי. יש לרכוש כרטיסים מראש.

Visualizing Bias with AR

אני מתרגשת להמליץ על תערוכה מעניינת ומיוחדת שגם אני משתתפת בה ותוכלו לראות אותה בגלריה אונליין. התערוכה עוסקת בדימויים אשר ממחישים אפליה תוך שימוש בטכנולוגיית המציאות הרבודה (אוגמנטד-ריאליטי). בכדי לחוות את התערוכה במלואה עליכם להוריד לנייד אפליקציה חינמית שתאפשר לכם לצפות בשכבות חבויות של המציאות המתעוררת לחיים כאשר מכוונים את הטלפון על הדימוי. לא מאמינים? נסו בעצמכם… הורידו את אפליקציית Artivive לאנדרואיד או לאייפון. הפעילו את האפליקצייה וכוונו לתמונה המוצגת כאן (טיפ: אם זה לא עובד, הגדילו את התמונה על המסך ונסו שוב) רוצים לראות עוד? הכנסו לגלרייה אונליין.

Gray Area SF התערוכה נפתחת לצפייה ב-2 ביולי.

ציטוט לסיום:

העתיד הוא עכשיו ~ נאם ג׳ון-פאיק

למחשבות נוספות, צילומים מתערוכות וצילומים של האמנות האישית שלי – avitalix@

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button