שיחת חו"לין עם משפחת צורף

שנה חדשה, התחלה חדשה ומשפחה חדשה שהצטרפה לקהילתינו! הכירו את משפחת צורף- נורית, יניב, עודד, גולי ודנה שהחליטו ללכת כנגד הזרם ולעשות את המעבר מטקסס לקליפורניה. אז איך הם רואים את קליפורניה לעומת טקסס? מה גרם להם לעשות את השינוי? מהו הטיול הכי מומלץ שלהם ואיפה הם רואים את עצמם בעוד חמש שנים?

מי אנחנו? נורית ויניב (45), גולי ועודד (13), דנה (10.5) ונינה הכלבה (5)

היכן גרים? סאניוויל

כמה זמן אתם בעמק? אנחנו ירוקים למדיי, חודש וחצי.

מאיפה עברתם? שנינו נולדנו וגדלנו בירושלים, אבל הכרנו בתקופת הזוהר, כשגרנו בתל אביב. כזוג צעיר עברנו לשוהם, שם נולדו שלושת הילדים ושם גם הצטרפה אלינו נינה הכלבה שעד שהגיעה אלינו הספיקה לחיות ברחובות מטה יהודה ובצער בעלי חיים ביפו.

לפני שלוש שנים עברנו לפלאנו, פרבר ירוק ונעים ליד דאלאס, טקסס. בעקבות הצעת עבודה של יניב החלטנו ללכת נגד הזרם ולעשות את המעבר מטקסס לקליפורניה.

מהם ההבדלים בין טקסס לפה? בפלאנו מרוכזות הרבה משפחות ישראליות ויש שם חיי קהילה עשירים הכוללים שבט צופים, אירועים בחגים והרבה מפגשים משפחתיים. מזג האוויר דומה למדי לישראל, בקיץ חם מאוד, ובחורף קריר, אולי קצת קר, אבל לא מידי.

בחורף האחרון היכתה את טקסס סופה חורפית שלא נראתה כמותה עשרות שנים. העיר הפכה לבנה, הילדים החמיצו בית ספר לשבוע וכל הקהילה התגייסה לעזור אחד לשני.

את הקורונה העברנו בצורה שונה לגמרי מאשר בקליפורניה. מלבד מסכות ומספר חודשים שהילדים למדו מרחוק, החיים חזרו למסלולם – מסעדות ומוקדי בילוי היו פתוחים, בית ספר וחוגים לילדים פעלו כמעט כסדרם, והכיף הגדול – המשכנו  לטייל בתוך ארצות הברית.

הבדל משמעותי נוסף הוא הנדל"ן. הבתים גדולים בהרבה (3000sqft זה הממוצע), חדשים בהרבה (נבנו בשנות התשעים וצפונה) ומאובזרים בהרבה – בריכה וג'קוזי הם לא עדות לאקזיט מוצלח. ואגב, גם הסטייקים והמעשנות גדולים יותר. Everything is bigger in Texas.

החיסרון המשמעותי ביותר בטקסס הוא המחסור באפשרויות טיול ברדיוס קרוב, נסיעות של 4-8 שעות זה דבר שבשגרה.

עיסוקים שלכם? נורית וטרינרית במקצועה ועוסקת שנים ארוכות בניהול מחקרים קליניים בחברות פארמה (אל דאגה, ניסויים רק על בני אדם…). יניב עבד בחברת טקסס אינסטרומנטס במשך 18 שנה ולפני כתשעה חודשים עבר ל-Google שם הוא משמש כיום כמנהל תוכנה.

מלבד העבודה, הם משקיעים גם הרבה בעיסוקים לנשמה: ספורט (אחד עושה, השני צופה), טיולים, הופעות מוזיקה, אומנות וחברים. הילדים עוסקים בוואטסאפ, אינסטוש, יו טיוב, אקס בוקס וסדרות מופת בריטיות.

הטיפ שלכם לחדשים בעמק? כשהגענו לארצות הברית סיפרו לנו כולם על נס חנוכה, והבטיחו שהילדים ידברו אנגלית שוטפת בדצמבר. שכחו לציין שלא מדובר בדצמבר הקרוב אלא כנראה זה שאחריו… לכל ילד יש את הקצב שלו אבל בסוף זה קורה. הזמן חלף, וכרגע המלחמה מתמקדת דווקא בשימור העברית.

טיול מומלץ? מסלול ה-Fiery Furnace Hikes שב-Arches National Park ביוטה. המסלול הוא מבוך של סלעי ענק, והילדים רצים בהתלהבות שיא כשהם מתחרים מי ימצא את החיצים שמכוונים להמשך המסלול. שימו לב שנדרשת הרשמה מוקדמת, ומניסיון אישי עדיף לא לצאת למסלול בערב, רגע לפני טיסה…

איפה אתם עוד 5 שנים?

קרוב לודאי שבשוהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button