סיור בחווה ההיסטורית בארדנווד

זה לא מקום לטיולים במובן הרגיל של המילה, אבל - החווה ההיסטורית בארדנווד היא מקום נהדר לקחת אליו את הילדים לבילוי של כמה שעות. ליטוף והאכלת חיות בחווה, נסיעה ברכבת קטנה או סתם רביצה בחורשת האקליפטוסים במקום הם חלק מן הדברים עליהם ממליצה לכם טלילה גולן לעשות שם

מאת: טלילה גולן

בין מחפשי הזהב הגיע לאזורנו ב-1849 גם בחור בשם ג׳ורג׳ וושינגטון פטרסון, אבל במקום לחפש זהב הוא הקים את אחת החוות הראשונות באזור, בקרבת שפך נחל האלאמידה קרוב למפרץ. מר פטרסון עשה חיל פה. הוא גם התחתן ובנה לו ולאשתו אחוזה נאה אותה הוריש בבוא היום לבנו בכורו והוא לבתו.

צילום: East Bay Regional Park
צילום: East Bay Regional Park

היום, חווה זו על בית האחוזה שבה, נמצאת בפיקוח וניהול רשות הפארקים המחוזית. זוהי חווה מתפקדת לכל דבר: שטחיה מעובדים ומשק החי פעיל ובו פרות, כבשים, עזים, תרנגולות וחזירים. יש בה נפחיה ו׳מטבח׳, משאבת מים מבאר ומסילת רכבת קטנה שנבנתה להוביל יבולים מהשדה לממגורה.

החווה עדיין פעילה לכל דבר, אבל השיטות נשארו כמו אז, לפני 150 שנה. רשות הפארקים מפעילה את המקום לצרכי שימור הסטורי, חינוך, וכמובן, מקום לטייל בו ולהתרשם מההיסטוריה המקומית. בחווה נערכים באופן קבוע ארועים ופעילויות לקהל (פירוט לוח זמני הארועים ותעריפי הכניסה באתר המקום. יש לשים לב שהמקום סגור בימי שני) ובבית אחוזת פטרסון מתקיימים סיורים מודרכים.

זה לא מקום לטיולים במובן הרגיל של המילה, אבל – החווה ההיסטורית בארדנווד היא מקום נהדר לקחת אליו את הילדים לבילוי של כמה שעות. שיסתכלו בחיות החווה מקרוב וילטפו אותן, ובזמנים קבועים הם יכולים גם להשתתף בהאכלתן. בסופי שבוע אפשר לעשות סיבוב ברכבת הקטנה לקצהו הרחוק של הפארק, שם ישנה חורשת אקליפטוסים ותיקים שננטעו במקום מזמן.

ושם, בחורשת האקליפטוס שבחוות ארדנווד יש בונוס מיוחד למבקרים בחדשי החורף: עננים של פרפרי מונרך מרפרפים באויר בין האקליפטוסים. אין צורך להרחיק עד פאסיפיק גרוב כדי לראותם.

אז בפעם הבאה שאתם מחפשים מקום לצאת לבילוי משפחתי נעים, החווה ההיסטורית של ארדנווד בהחלט שווה ביקור.

טלילה גולן, בעלת Ph.D. בביולוגיה, גרה באיסט ביי כבר 14 שנים, ומטיילת בכל הזדמנות אפשרית ברחבי אזור המפרץ וגם באזורים אחרים של קליפורניה. עוסקת בהדרכת סיורים לבתי ספר וטיולי משפחות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button