"צליל מכוון": סדרת מפגשים מוסיקליים חדשה ב-ICC

מאת: איתי שמי פעם, בזמנים אחרים, קצת יותר רומנטיים, עוד לפני עידן האינטרנט ואפליקציות ההכרויות בה נגזר דינו של מישהו/מישהי במחי שנייה של העברת אצבע על הסמארטפון מצד ימין לשמאל או להיפך, כשבחור היה רוצה להתחיל עם בחורה (או בחורה עם בחור, או בחור עם בחור או בחורה עם בחורה, לא רוצה להסתבך עם אף אחד…), הוא היה מציע לה לעלות אליו לחדר לקפה ותקליטים. שלום חנוך אפילו שר על זה: עלי איתי לחדר לקפה ותקליטים אני יותר בנוי, בעצם, ללילות שקטים אמנם אצל המילניאלז זה הפך להיות ״נטפליקס אנד צ'יל״, אבל תכל'ס התקליטים חוזרים בגדול בקרב הדור הצעיר. יש…

מאת: איתי שמי

פעם, בזמנים אחרים, קצת יותר רומנטיים, עוד לפני עידן האינטרנט ואפליקציות ההכרויות בה נגזר דינו של מישהו/מישהי במחי שנייה של העברת אצבע על הסמארטפון מצד ימין לשמאל או להיפך, כשבחור היה רוצה להתחיל עם בחורה (או בחורה עם בחור, או בחור עם בחור או בחורה עם בחורה, לא רוצה להסתבך עם אף אחד…), הוא היה מציע לה לעלות אליו לחדר לקפה ותקליטים. שלום חנוך אפילו שר על זה:

עלי איתי לחדר לקפה ותקליטים

אני יותר בנוי, בעצם, ללילות שקטים

Photo by iStock/patat

אמנם אצל המילניאלז זה הפך להיות ״נטפליקס אנד צ'יל״, אבל תכל'ס התקליטים חוזרים בגדול בקרב הדור הצעיר. יש משהו יפה בטקס הזה של הוצאת התקליט מהניילון והנחתו על הפטיפון, ניקוי האבק, הנחת המחט בזהירות ואח״כ ישיבה בסלון להאזנה אמיתית. אם יש מילים בתוך העטיפה, אז בכלל…

האמת שהתקליט עצמו הוא לא עצם העניין, זה יכול באותה מידה להיות קליפ ביוטיוב, העיקר הוא הקונספט של השמת המוזיקה במרכז. הקשבה לשיר או אלבום לא כמוזיקת רקע בזמן שטיפת כלים או קיפול כביסה אלא משהו שעושים ללא חלוקת קשב.

מזה שש שנים נפגשת חבורה כאן בקהילה בערך אחת לחודש (אוקי, לקחנו כמה חודשים הפסקה מתישהו ב-2020, כבר לא זוכר למה…) למפגש חברתי בנושא מוזיקלי כלשהו. אותם מפגשי ״קפה ותקליטים״ (שלרוב לא מנגנים בהם תקליטים ושותים יותר בירה מקפה…) הם מגוונים למדי: זה יכול להיות ערב על מיוזיקלס, הסיפור של הגראנג׳ בסיאטל, מוזיקה ערבית בואכה אום כולתום ופריד אל אטרש, ערב המוקדש לקאברים, מפגש על הצדדים הפחות מוכרים של ג׳ון לנון, ואפילו צללנו לעולם המוזיקה הפסיכדלית היפנית… בקיצור, הכל מהכל.

היות והעולם מתחיל להיפתח וגם ה-ICC מעלה הילוך בפעילות, אנחנו יוצאים בסדרת מפגשים מוסיקליים בקהילה תחת השם ״צליל מכוון״, בסגנון קבוצת ״קפה ותקליטים״. הרעיון הוא לעשות ערבים שייעשו ע״י חברים מהקהילה באווירה אינטימית על כוס בירה או יין.

את הערב הראשון יעביר נועם פריי בנושא שירים שצמחו מהקולנוע הישראלי. נועם עושה מסע מרתק בקולנוע הישראלי החל מימיו הראשונים ותופתעו לגלות כמה שירים שהם נכסי צאן ברזל שכולנו מכירים צצו לראשונה בסרטים בלתי צפויים לחלוטין (ואני לא מתכוון לעשות ספוילר…).

עוד בהמשך… גיא הורוביץ יחבוש את כפפות האיגרוף ויקח אותנו לקרב בין להקות. מיד עולה לראש ״קרבות״ מפורסמים דוגמת הביטלס מול הסטונס, תיסלם נגד בנזין או ירדנה ארזי מול עופרה חזה, אבל זה רק קצה קצהו של הסיפור, וגיא ייקח אותנו למסע פתלתל ומפתיע, שווה להגיע.

ערב נוסף יעביר עבדכם הנאמן בנושא ״גשר על פני מים סוערים״: על יצירתו של פול סיימון, תוך התמקדות בגשרים אותם בנה לעולמות רחוקים ותרבויות אחרות (יהיו גם נגנים אורחים, אבל שוב, אני נזהר מספויילרים…).

יש עוד לא מעט ערבים מרתקים בקנה, ואני רוצה להדגיש שהערבים פתוחים לכל הקהילה ונשמח מאוד אם חברים כאן בקהילה יקחו יוזמה ויכינו ערבים בהתאם לטעמם המוזיקלי. אם יש לכם רעיון לערב שאתם מעוניינים להעביר, אל תהססו לפנות אלי (eshemy@gmail.com). בואו נתחיל כאן ונראה לאן זה לוקח אותנו.

פרטים על הערב הראשון:

שירים שצמחו מהקולנוע הישראלי

מתי? יום חמישי, 6 בינואר 2022, 8:00-9:30pm

איפה? קמפוס ה-OFJCC-

Arrillaga Family Pavilion (Bldg C) 1st Floor

עלות? $15 | הכרטיס כולל משקה אחד.

לינק להרשמה: https://www.paloaltojcc.org/events/pitch-perfect

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button