הוסיפו טעם לחיים

הוסיפו טעם לחיים ! ברפואה ההוליסטית בכלל ובאיורוודה בפרט, לתבלינים חשיבות רבה – רבים מהם משמשים לריפוי, או כמרכיבי תרופה. בבישול, משמעות התבלינים נובעת מתכונותיהם המרפאות, מיכלתם לשפר את העיכול, לחזק את החושים ולהוסיף לאוכל טעמים, ניחוחות וצבעים – שהרי המזון שלנו הוא התרופה הטובה ביותר והטיפול ארוך הטווח הטוב ביותר שקיים. תזונה מאוזנת ומתאימה היא ערובה לבריאות טובה, מניעת וריפוי מחלות. קצת על יתרונות ואיכויות התבלינים: פלפל שחור מחמם, מעורר מיצי קיבה ומשפר עיכול – מעלה אגני (אש העיכול), עוזר בעיכול מוצרים קרים כגון חלב וירקות וטוב לעיכול חלבונים, מטהר ומנקה את הגוף והעור באמצעות ייזוע, פותח ערוצים ומסלק…

הוסיפו טעם לחיים !

ברפואה ההוליסטית בכלל ובאיורוודה בפרט, לתבלינים חשיבות רבה – רבים מהם משמשים לריפוי, או כמרכיבי תרופה. בבישול, משמעות התבלינים נובעת מתכונותיהם המרפאות, מיכלתם לשפר את העיכול, לחזק את החושים ולהוסיף לאוכל טעמים, ניחוחות וצבעים – שהרי המזון שלנו הוא התרופה הטובה ביותר והטיפול ארוך הטווח הטוב ביותר שקיים. תזונה מאוזנת ומתאימה היא ערובה לבריאות טובה, מניעת וריפוי מחלות.

קצת על יתרונות ואיכויות התבלינים:

פלפל שחור

מחמם, מעורר מיצי קיבה ומשפר עיכול – מעלה אגני (אש העיכול), עוזר בעיכול מוצרים קרים כגון חלב וירקות וטוב לעיכול חלבונים, מטהר ומנקה את הגוף והעור באמצעות ייזוע, פותח ערוצים ומסלק חסימות, הורג תולעים, מרחיב כלי דם, מסלק עודפי ליחה ונוזלים מאזור החזה וחלל הפה טוב למקרים של עודף ליחה, גודש בסינוסים. טוב למקרים של השמנת יתר.

לא מומלץ לשימוש במקרים של דלקות בדרכי העיכול, אולקוס, קוליטיס במינון גבוה עלול לגרום ליתר לחץ דם.

זרעי כמון

משפר את כח העיכול במיוחד אצל בעלי תיאבון מועט או קשיי עיכול, סופח גזים ומקל על קוליק, במיוחד אצל ילדים, אנטי דלקתי-עשוי להקל במצבים שונים של מחלות מעיים, מסייע בהפחתת רעלים,  מומלץ לשלב במיוחד עם מזונות כגון: תפוחי אדמה, בשר. מעניק ארומה נפלאה לתבשילים.

ציפורן

מקרר, מעורר מיצי עיכול, מכייח ומטהר מערכת הנשימה, מעולה לאסתמה, ברונכיטיס, מרגיע, משכך כאב, מרדים מקומי, אפרודיזיאק, מנקה את הפה ומסלק ריח רע, טוב למצבי נפיחות בבטן.

ג'ינג'ר טרי

מצויין למערכת הנשימה ולמערכת העיכול,מגביר את אש העיכול, שורף פסולת ורעלים, מצויין לכאבי בטן, נפיחות, גזים ועיכול לקוי, מעודד יציאות, טוב לעצירות. טוב להתקררות ושפעת, שיעול וליחה, דלקות גרון, מכייח ליחה, ממריץ לב ומשפר מערכת עצבית.

לא מומלץ לשימוש במקרים של דימומים ומחלות דם, חום גבוה, אולקוס גבוה.

הל

לכל דבר אפשר להוסיף הל וכך לעזור לעיכול!

מקרר, משתן, לשיעול והתקררות, לברונכיטיס, להפרעות קצב לב, למצבי חום מקרר את תחושת החום והשריפה, נגד הקאות ובחילות לדימום כבד/חלש במחזור ולכאבי מחזור.

קינמון

מחמם, טוב למצבים של כאבים ודלקות מפרקים, לשיעול, אסתמה, עששת , הפרעות קצב לב, עוצר שלשול, נוגד בחילה והקאה, טוב לגזים ונפיחות במערכת העיכול.

אגוז מוסקט

משפר עיכול, מגביר טעם, עוצר שלשולים, ממריץ כבד. מרגיע מערכת עצבים, עוזר בנדודי שינה – לערבב בכוס חלב חם קורטוב אבקת אגוז מוסקט והל לפני השינה. מגביר חשק מיני ומונע שפיכה מוקדמת.

לא מומלץ לשימוש במינון גבוה עקב השפעתו על מערכת העצבים המרכזית, עלול לגרום לפרכוסים ולדופק מהיר, אין להשתמש בו בכמות גדולה מ-10מ"ג.

אז בפעם הבאה שאתם מבשלים, היזכרו באיכויות התבלינים השונים ונסו להתאים את התיבול לצרכיכם הספציפיים, הן מבחינת הטעם והן מההיבט של איכויות רפואיות.

לבריאות טובה וחורף חמים,

טלי בראומן,

מטפלת באיורוודה

Tali Brauman

Ayurvedic consultations for Modern Living – Nutrition and Wellness solutions

www.ayurwellbeing.com

415-310-6824

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Check Also
Close
Back to top button