הוט קוטור במיטבו: ביקור בתערוכה של המעצבת גאו-פיי במוזיאון ה-Legion of Honor

התואר הוט קוטור ניתן על ידי לשכת האופנה הצרפתית רק למעצבים שעומדים ברשימה שלמה של תנאים מחמירים. מעצבת האופנה הסינית גאו פיי זכתה להיכנס לרשימה האקסלוסיבית ומביקור בתערוכה שלה במוזיאון ה-Legion of Honor בהחלט אפשר להבין למה – כל שימלה בתערוכה שלה היא יצירת אמנות עמלנית עם אין סוף פרטים ששזורים יחדיו לכדי שלמות והאמנית מצליחה לתרגם במלאכת מחשבת מעוררת השראה את המסורת הסינית העתיקה לעבודות עכשיוויות. רונית שלם, אמנית בעצמה, ביקרה בתערוכה ויצאה נפעמת

מאת: רונית שלם

עולם האופנה יכול להראות למתבונן מהצד כדבר מיותר ושטחי, אבל אם נתבונן קצת יותר לעומק, רושם חיצוני הוא הבסיס הראשוני על פיו יישק דבר. מחקרים מראים שב-5 השניות הראשונות שאנחנו פוגשים אדם אנחנו מקבעים את דעתינו עליו, והבגדים, העור השני שלנו, זה שבחרנו בו, הוא בהחלט משמעותי.

עולם האופנה משפיע עלינו, בין אם נרצה ובין אם לא. הוא תמיד סיקרן אותי ואחרי 3.5 שנים של רילוקיישן (וביקורים תכופים מידי ב-TJ Max שגרמו למוח שלי להתחיל לאבד תאים) החלטתי לחפש חוויה חדשה שתעשיר אותי. בחרתי ללמוד בקולג׳ המקומי (West Valley) עיצוב אופנה, חלום ישן חדש שכנראה הגיע זמנו להתגשם.

בתור אמנית אני נוטה לחפש בכל מקום את הצד היצירתי והמרגש של הדברים. גם בתחום עיצוב האופנה אני נוטה לחפש את המעצבים שמייצרים יצירות אומנות, והתערוכה של גאו-פיי שמוצגת עכשיו במוזיאון ה-Legion of Honor בסן פרנסיסקו היא אחת כזאת. מדובר בתערוכת עיצוב אופנה של מעצבת הוט קוטור סינית (התואר הוט קוטור ניתן על ידי לשכת האופנה הצרפתית רק למעצבים שעומדים ברשימה שלמה של תנאים מחמירים), והיא אחת התערוכות היפות והעשירות שזכיתי לראות. כל שימלה בתערוכה היא יצירת אמנות עמלנית של מאות אנשים ועשרות אלפי שעות עבודה בניצוחה של המעצבת ואין סוף פרטים ששזורים יחדיו לכדי שלמות. גאו-פיי הצליחה לתרגם במלאכת מחשבת מעוררת השראה את המסורת הסינית העתיקה לעבודות עכשיוויות וחלק מהתערוכה משולב באוסף הקבוע של המוזיאון ומתכתב איתו בעבודת אוצרות מדויקת על פי התקופות והמקומות מהם שאבה את ההשראה.

התערוכה Guo Pei: Couture Fantasy תציג במוזיאון עד ה-5 בספטמבר וממש לא כדאי לפספס אותה. קחו בחשבון שמידי יום שבת הכניסה למוזיאון היא ללא תשלום.

Photograph by Gary Sexton
צילום: רונית שלם
צילום: רונית שלם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button