מונטניה דה-אורו סטייט פארק

באמצע הדרך בין סן פרנסיסקו ללוס אנג'לס יש את מפרץ מורו - אחד המקומות החביבים על טלילה גולן לבילוי משפחתי המשלב גם טבע וגם את פינוקי העיר

מאת: טלילה גולן

הנסיעה על כביש 1 היא אחד התענוגות הידועים ביותר שקליפורניה מציעה לתושביה ולתיירים המבקרים בה. לאורך הדרך המקסימה הזו יש, מלבד נופים משגעים, גם מקומות רבים לעצירה, אם לשעה ואם לשבוע. הכביש על שלל האטרקציות שלארכו נגיש במשך כל ימות השנה, גם בשיא החורף.

באמצע הדרך בין סן פרנסיסקו ללוס אנג'לס יש את מפרץ מורו שעליו ועל עיירת התיירות שלחופו כבר המליצו כאן. אני מחזקת את ההמלצה הזו בחום: מורו ביי היא אחד המקומות החביבים עלי לבילוי משפחתי המשלב גם טבע וגם את פינוקי העיר. בטור הזה אני רוצה להמליץ על פארק יפה שנמצא בדיוק מדרום למורו ביי: מונטניה דה אורו סטייט פארק. (Montaña de Oro State Park)

Montanya-bannerמונטניה דה אורו, או הר הזהב בתרגום חפשי מספרדית, הוא שמורה של רצועת חוף צלעית ומעליה גבעות נישאות שבתחילת האביב בוערות בפריחת הפרג הקליפורני. זה בגלל הפרחים האלה, בזכות מרבדי הפרגים בכתום הלוהט שראו מגלי הארצות הספרדים ששייטו לאורך החוף, שהמקום נקרא בשם הר הזהב.

בפארק ישנם כמה מסלולי טיול יפים שעולים על הגבעות, אבל ההנאה העיקרית, בייחוד אם באים עם ילדים, היא השביל שהולך לאורך מצוקי החוף. רוב הדרך השביל הזה נמצא על המצוק למעלה, אבל ישנו מקום בו אפשר לרדת אל החוף המסולע. שם, אם תיזמנתם את בואכם לשעת השפל, תוכלו לשוטט על משטחי הסלע המכוסים אצות ומגוון מיני צדפות ולבחון מקרוב את חיות הים שנותרו בבריכות השפל: קיפודי ים, כוכבי ים, סרטנים, שושנות ים וגם דגים. בחוף ישנו שלט מידע על חלק מחסרי החוליות המצויים במקום, ובמרכז המבקרים של הפארק ישנו חומר נוסף למי שמבקש להעמיק בנושא.

אפשר בקלות להעביר יום שלם בפארק הזה. בטיולים, פיקניקים, צפיה בבעלי חיים או סתם ברביצה על החוף. ואם קשה להיפרד מהמקום אז תמיד אפשר גם להישאר לקמפינג בלילה.

שבוע נשיאים מהנה לכולם!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button