יותר מדוגמית של יוסמיטי: הפארק האזורי סונול

אם חפצה נפשכם בטיול מרענן עם נחל זורם יפה ומפלים מרהיבים למראה, גבעות ירוקות ופריחת אביב, אז זה הזמן ללכת לפארק סונול. בהמלצתה החמה של טלילה גולן

מאת: טלילה גולן

כבר כתבו לפני על הפארק הנפלא הזה פה. על ההליכה היפה אל המקום בו נחל האלאמידה מתחתר בקניון סלעי מרהיב שהוכתר בכינוי ׳יוסמיטי הקטן׳. אני רוצה לחזק ולהוסיף: עכשיו זה ה-זמן ללכת לשם! הנחל זורם יפה והמפלים מרהיבים למראה. הגבעות עוד ירוקות ופריחת האביב כבר התחילה עם נוריות צהובות, ברודיאות סגולות ומקבצים וורודים של פרחי שוטינגסטאר הדומים לרקפות. גם העצים הנשירים כבר החלו ללבלב. כל החגיגה הזו תימשך חודש, מקסימום חודשיים. אחר כך ייבש הכל. 

15291260333_93e2beb4ee_z
By Miguel Vieira | Flickr

בשביל להגיע ׳ליוסמיטי הקטן׳ צריך לנסוע בתוך הפארק עד הסוף, לחנות בחניון האחרון וללכת בדרך חצץ נוחה כ-0.9 מייל עד לאזור קניוני. במספר נקודות לאורך הדרך ישנם שבילי גישה למים ושווה לרדת קרוב. מותר להביא לשם כלבים ואחרי שנכנסים כ-200 מטרים לתוך השביל מותר גם לשחררם מהרצועה (כל עוד הם תחת שליטה קולית). להגיע ל׳יוסמיטי הקטן׳ ולחזור זה כ-1.8 מיילים, דרגת קושי קלה, ואם נשארים על דרך החצץ ולא יורדים לנחל אז המסלול כולו גם עביר לעגלות וכסאות גלגלים. 

יוסמיטי הקטן זה המסלול המוכר והידוע שכולם הולכים לראות. אבל הפארק האזורי סונול מציע הרבה יותר מהמסלול הזה. למיטיבי הלכת שביניכם אני ממליצה לחנות בחניון של מרכז המבקרים ומשם לחצות את הנחל בגשר העץ ולעלות בשביל שנקרא:  Indian Joe Creek Trail, כל הדרך עד ל-Cave Rocks Trail. משם אפשר לפנות שמאלה (מערבה) על השביל הזה עד Flag Hill Road וללכת ל-Flag Hill, ולרדת חזרה אל מרכז המבקרים ב- Flag Hill Trail. הנוף הנשקף מהדרך הזאת פשוט מרהיב. המסלול הזה הוא מעגלי, ארכו כ- 4.5 מיילים דרגת קושי מיטיבי לכת. 

מהקצה של Indian Joe Trail אפשר גם לבחור בפניה ימינה (דרום-מזרחה) על Cave Rocks Trail ולהגיע איתו עד Cerro Este Road ומשם לרדת ישירות אל ׳יוסמיטי הקטן׳, להתמוגג מהמפלים ולחזור דרך הנחל לחניון. המסלול המעגלי הזה עובר על הרמה המרכזית של הפארק וגם משם נשקף נוף מרהיב הכולל תצפית על מאגר קלאווראס. אורך המסלול הזה כ-5 מיילים, דרגת קושי מיטיבי לכת. 

עלות הכניסה לפארק: $5 למכונית, ועוד $2 אם הבאתם כלב. אין בפארק מי שתיה אז תביאו איתכם מספיק מים מהבית. רוב השבילים בפארק אינם מוצלים אז כדאי לדאוג להגנה משמש. קליטת סלולארי בפארק חלשה מאוד עד לא קיימת. חלק גדול משמש גם כשטח מרעה וכדאי מאוד לשמור מרחק מהפרות כי הן יכולות להיות תוקפניות, בייחוד בעונת ההמלטה.

לינק למיקום הפארק: ממזרח לעיר פרימונט. הנה הלינק לאתר של הפארק, ובו הוראות הגעה.

טלילה

Like hiking? 

Visit my hiking blog! 

http://mammaquail.blogspot.com/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button