פסטיבל הסרטים היהודי של עמק הסיליקון 2023: התוכנית המלאה

פסטיבל הסרטים היהודי של עמק הסיליקון (SVJFF) ייפתח השנה ב-15 באוקטובר ויציין 32 שנה להיווסדו. כ-30 סרטים מכל העולם יוקרנו בפסטיבל, חלקם בבתי הקולנוע וחלקם באופן מקוון, ויספקו הזדמנות נפלאה להיחשף לחיים היהודים המרתקים מנקודות מבט שונות וייחודיות. בחלק מן ההקרנות יתקיימו גם ראיונות גם הבימאים והיוצרים של הסרטים אז קבלו תקציר של תוכנית הפסטיבל השנה ושל רשימת הסרטים הישראלים שלא כדאי לפספס

אירועי ההקרנה של סרטי הפסטיבל ייערכו השנה בבית הקולנוע ICON במאונטיין ויו וב-OFJCC בפאלו אלטו וההקרנות המקוונות תהיינה זמינות לצפייה במשך 72 שעות מתאריך ההקרנה. רשימת הסרטים המלאה זמינה כאן, פירוט של אירועי ההקרנה עם הראיונות והשיחות עם הבמאים והיוצרים זמין גם הוא באתר הפסטיבל.

ערב הפתיחה של הפסטיבל יתקיים ביום ראשון, ה-15 באוקטובר, בבית הקולנוע ICON ב-Mountain View ובו יוקרן הסרט התיעודי "זוכרים את ג'ין ווילדר" העוקב אחר השחקן האהוב הזכור בעיקר מתפקידו כצ'ארלי במממלכת השוקולד. בתום הקרנת הסרט יתקיים ראיון עם בימאי הסרט, רון פרנק, והמפיקים דיוויד נייט וג'ולי נימוי (בתו של ליאונרד נימוי).

אירוע הנעילה יתקיים ביום ראשון, ה-29 באוקטובר, והוא יכלול את הקרנת הסרט התיעודי "בלה" (Bella!) על חייה של המנהיגה, הפוליטיקאית והפמיניסטית היהודייה-אמריקאית, בלה אבצוג. בתום הקרנת הסרט יתקיים ראיון עם בימאי הסרט ג’ף ליברמן.

ב-22 באוקטובר יוקרנו שני סרטים ב-OFJCC בפאלו אלטו:

בשעה 4:00 יוקרן הסרט “Simone: Woman of the Century” – סיפורה של סימון וייל שהייתה פוליטיקאית ועורכת דין יהודיה-צרפתייה, ניצולת שואה.

ובשעה 7:00 יוקרן הסרט התיעודי “Who Are the Marcuses?” ובסיומו יתקיים ראיון עם בימאי הסרט מאת'יו מישורי.

ראיונות נבחרים נוספים יתקיימו מיד לאחר הקרנת הסרטים הבאים:

Musical Tales of The Venetian Ghetto – ראיון עם בימאי הסרט והמוסיקאי הארשי פלדר

March 68 – ראיון עם הבימאי כריסטוף לאנג

Israel Swings for Gold – ראיון עם הבימאי ג'רמי ניוזברגר

"ארבע שעות ביום"  – ראיון עם הבימאית איילת דקל והסופרת אוריין צ'פלין

הללויה: ליאונרד כהן – מסע, שיר – ראיון עם הבימאים דן גלר ודיינה גולדפיין

במעגל סגור – ראיון עם מפיקת הסרט ננסי ספילברג והבמאית טל ענבר

שמיר בדרכו – עם הבימאי יגאל לרנר

סבוי – עם הבימאית  זוהר וגנר

החזון של פסטיבל הסרטים היהודי של עמק הסיליקון הוא להציג תרבות, מסורת יהודית והומור ולעורר שיח סביב בידור, אמנות, חברה ופוליטיקה, כמו גם נושאים כלל-עולמיים.

להלן רשימת הסרטים הישראליים שיוקרנו השנה בפסטיבל. כל ההקרנות המקוונות תהיינה זמינות לצפייה במשך 72 שעות מתאריך ההקרנה.

אמריקה

ישראל/גרמניה/צ'כיה 2022

יום שני, 16 באוקטובר 2023 בשעה 8:30

בימוי: אופיר ראול גרייצר

עברית (עם כתוביות באנגלית)

משך ההקרנה: 127 דקות

דרמה רומנטית בכיכובם של אושרת אינגדשט, מיכאל מושונוב ועופרי ביטרמן. הסרט מספר על אלי, מאמן שחייה בכיר וישראלי לשעבר, החוזר לארץ מארה"ב אחרי עשר שנות היעדרות ופוגש את יותם חבר ילדותו ואת ארוסתו, איריס. הזוג פתח לאחרונה חנות פרחים ביפו והמפגש מוביל לסדרת אירועים המשנים את חיי כולם. הסרט זוכה פרס השחקנית הטובה ביותר לאושרת אינגדשט בפסטיבל ירושלים 2022 ובחירת הקהל לסרט הטוב ביותר בפסטיבל פילדלפיה 2022.

במעגל סגור

ישראל 2022

יום רביעי, 18 באוקטובר בשעה 8:30

בימוי: טל ענבר

עברית (עם כתוביות באנגלית)

משך ההקרנה: 60 דקות

סרט תיעודי על אחד הפיגועים המתועדים והמצולמים ביותר שהתרחש בשנת 2016 בסניף "מקס ברנר" במתחם שרונה, ובו נרצחו ארבעה ישראלים. הסרט מציג את המציאות הישראלית הקיצונית שבה רגע שגרתי הופך באבחה לגיהינום חסר שליטה.

קריוקי

ישראל 2022

יום שישי, 20 באוקטובר בשעה 1:00

בימוי: משה רוזנטל

עברית (עם כתוביות באנגלית)

משך ההקרנה: 100 דקות

סיפורם של זוג בגיל העמידה (ששון גבאי וריטה שוקרון), החיים באחת משכונותיה החדשות של חולון בתחושת פספוס והחמצה נפגשים יום אחד עם שכן חדש, רווק נהנתן המארח מסיבות קריוקי בביתו (ליאור אשכנזי), וחייהם מתמלאים בתחושת חיות מפתיעה. הסרט זכה בארבעה פרסי אופיר לשנת 2022 ובפרס סרט הביכורים הטוב ביותר ופרס בחירת הקהל בפסטיבל הקולנוע ירושלים.

בוטיק פריז

ישראל/צרפת 2022

שבת, 21 באוקטובר בשעה 8:30

בימוי: מרקו כרמל

עברית, צרפתית, אנגלית (עם כתוביות באנגלית)

משך ההקרנה: 82 דקות

קומדיה ישראלית-צרפתית על שתי נשים זרות מארצות שונות בשם לואיז (ג'וזפין דריי), עורכת דין מפריז, ונטע (נלי תגר), ישראלית שחולמת להקים מלון במחנה יהודה, פוגשות זו את זו. ההיכרות ביניהן מובילה אותן להרפתקה בעקבות משאלה המסתתרת בין אבני הכותל.

סבוי

ישראל 2022

יום ראשון, 22 באוקטובר בשעה 6:30

 בימוי: זהר וגנר

עברית (עם כתוביות באנגלית)

משך ההקרנה: 78 דקות

סרט דוקו דרמה בכיכובה של דאנה איבגי מספר את סיפורה של כוכבה לוי, אישה בשנות השלושים לחייה המגיעה למלון "סבוי" בתל אביב בחברת המאהב שלה, אברהם עזריקי. במהלך שהותם פורצת חולית מחבלים למלון. כוכבה, הדוברת ערבית, נלקחת כבת ערובה והיא משמשת כמתורגמנית במשא ומתן המתנהל בין המחבלים לכוחות הביטחון שנמצאים מחוץ למלון. הסרט זכה בשלושה פרסי אופיר ובשני פרסי פסטיבל ירושלים.

ברנשטיין

ישראל 2022

יום שני, ה-23 באוקטובר בשעה 6:00

בימוי: רומן שומונוב

רוסית (עם כתוביות באנגלית)

משך ההקרנה: 110 דקות

סרט דוקו-דרמה המבוסס על חייו של לאוניד ברנשטיין בעת שנלחם בנאצים כחייל בצבא האדום וכפרטיזן במלחמת העולם השנייה.

ארבע שעות ביום

ישראל 2022

יום שני, 23 באוקטובר בשעה 8:30

 בימוי: איילת דקל ואוריין צ'פלין

עברית (עם כתוביות באנגלית)

משך ההקרנה: 56 דקות

סרט תיעודי המספר את סיפורן של שמונה אימהות שילדיהן גדלו בבתי הילדים בקיבוץ, וכיום עורכות חשבון נפש על חווית האימהות במה שהוגדר כ"ניסוי חברתי". כיצד הן תופסות את אימהותן? ואיך השפיעה השיטה על הקשר עם ילדיהן, אז והיום?

אקסודוס 91

ישראל 2022

יום שלישי, 24 באוקטובר בשעה 6:00

בימוי: מייקה סמית'

עברית (עם כתוביות באנגלית)

משך ההקרנה: 92 דקות

סיפורו של אשר נעים, שגריר ישראל באתיופיה בזמן מבצע שלמה, המספר על מאחורי הקלעים של המבצע, על המשימה הדיפלומטית והצבאית להעלאת אלפי יהודים בעיצומה של מלחמת אזרחים.

בחורים טובים

ישראל 2022

יום רביעי, 25 באוקטובר בשעה 6:00

בימוי: ארז תדמור

עברית (עם כתוביות באנגלית)

משך ההקרנה: 98 דקות

סרט דרמה קומית-רומנטית הנוגע במוסד השידוכים בחברה החרדית בישראל. מוטי ברנשטיין, בחור ישיבה הנחשב לעילוי ובן למשפחה אשכנזית מיוחסת, מתחיל להיפגש עם בנות המגזר בניסיון למצוא שידוך. הוא נתקל ומתאהב בבחורה היחידה שאיתה הוא לא יוכל להשתדך, ולכן הוא נאלץ לנקוט בצעד קיצוני למען האהבה.

שמיר בדרכו

ישראל 2019

יום חמישי, 26 באוקטובר בשעה 8:30

בימוי: יגאל לרנר, ארז פרידמן

עברית (עם כתוביות באנגלית)

משך ההקרנה: 60 דקות

1991, שנה שנפתחה בירי טילים על ישראל והסתיימה בוועידת השלום במדריד, הייתה שנת משילותו האחרונה של יצחק שמיר. הסרט מתעד את ההחלטות הדרמטיות של ראש הממשלה השביעי של מדינת ישראל, השנוי במחלוקת והקנאי לדרכו, חוזר אל תחנות חייו המעצבות כראש מחתרת לח"י וכמפקד המבצעים עלומים במוסד, חושף את סודותיו ודמותו המפתיעה של המנהיג המסתורי והפחות מוערך בהיסטוריוגרפיה של ישראל.

עקרה

ישראל 2022

יום שבת, 28 באוקטובר בשעה 6:00

בימוי: מרדכי ורדי

עברית (עם כתוביות באנגלית)

משך ההקרנה: 108 דקות

הסרט דרמה המספר את סיפורם של פייגי ונפתלי, זוג חסידי ברסלב, החיים עם הוריו של נפתלי בצפת ואינם מצליחים להביא ילדים. הבעל טס לאומן בראש השנה כדי להתפלל להריון והאב מזמין לחג אורח עם סגולות לריפוי עקרות. היחסים בין בני הזוג מדרדרים, והמשפחה נכנסת לסחרור. הסרט עוקב אחרי בני הזוג המנסים לשקם את יחסיהם, ואחרי האופן בו מתמודדת הקהילה עם שאלות הקשורות לאונס, קדושה, טומאה וטהרה.

לרכישת כרטיסים ולמידע בנוגע לתרומות ניתן למצוא באתר הפסטיבל: www.svjff.org

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button