משלחת הלל בן גוריון על הביקור כאן שלא תשכח לעולם

בשבוע שעבר ביקרה באיזורינו משלחת של סטודנטים מ"הלל בן גוריון". חבורת הצעירים השאפתנים והערכיים הגיעה לכאן כדי להכיר את הקהילות היהודיות המגוונות באיזור המפרץ ולחזק את הקשר בין ישראל לתפוצות, אולם כשהתחילה המלחמה בישראל קיבל הביקור תפנית והתוכן שלו השתנה. אופק הררי, חבר המשלחת, מספר על הביקור, על האנשים שפגשו ומוסר מסר חשוב לכל הקהילה כאן

מאת: אופק הררי

בשבוע שעבר, היינו חברי משלחת הסטודנטים מהלל בן גוריון (Hillel Israel) בסן פרנסיסקו, במטרה להכיר את הקהילות היהודיות המגוונות באיזור המפרץ ולחזק את הקשר בין ישראל לתפוצות, אולם כשהתחילה מתקפת הטרור, הביקור קיבל תפנית והיה שונה לגמרי ממה שתוכנן.

אני וגם רוב חבריי כבר נכחנו בארצות הברית טרם תחילת המשלחת, והמצב תפס אותנו ביומה הראשון. שני חברי המשלחת, גל ונריה, חזרו לישראל בדחיפות למילואים. שאר חברי המשלחת, נשארנו עד ליום שבת, אליו נרכשו לנו כרטיסי טיסה חדשים במקום אלו שבוטלו על ידי חברות התעופה.

במהלך השבוע הזה, נוכחנו שאתם, הקהילה היהודית-אמריקאית-ישראלית, ורוב רובם של האמריקאים היהודים והלא יהודים אותם פגשנו, תומכים בישראל ושבורי לב מהמצב שאליו נקלענו. ההקבלה של המצב ל9/11 והדמיון בין האירועים שבר ועודו שובר את ליבינו.

באותו יום בו פרצה מתקפת הטרור, הגענו לבית כנסת ״שארית ישראל״ בסן פרנסיסקו, שם נאמה ראשת העיר, לונדון בריד, ולאחריה ראש בית הנבחרים לשעבר, ננסי פלוסי.

הופתענו מכמות האנשים שהגיעו, מהתמיכה והמצב הרגשי בו נמצאו חברי הקהילה, חלקם בכו ואחרים ניסו למצוא מילים לנחם.

כל אחד מחברי המשלחת שלנו קיבל הודעה על חברים שגויסו למילואים, אחים שעל קו הגבול, או חברים חטופים וכאלה שאינם עוד…

נוכחנו לדעת שהחיבור של בכירי ההנהגה בארצות הברית אינו מקרי ונובע ישירות מתרומות של הקהילה היהודית שמושכת בחוטים כדי שאמריקה תמשיך לתמוך בישראל. כך למשל קרה בעבר, כדי שביידן יגיע לפגוש את גולדה (ביקור שמומן בזמנו על ידי הפדרציה היהודית והשפעתו נמשכת עד היום).

במהלך השבוע פגשנו את רבי מייקל לזק (ממנהלי ה-Glide) ואשתו הרבה נועה קושניר (קהילת The Kitchen) שאירחו אותנו בביתם, ערכו איתנו טקס זכרון מצומצם במפגש שהיה מרפא עבורי באופן אישי ועבור חבריי. התפללנו איתם, הדלקנו נרות נשמה, שיתפנו והתחבקנו. באותו היום, חברי הטוב אורי טשרניחובסקי ז"ל עוד היה נחשב נעדר, אחי היקר איתי מ״פ בסדיר בגבול לבנון, בן זוגי במילואים והרשימה עוד ארוכה ולשלומם ולשלום עם ישראל התפללתי.

במהלך השבוע גם פגשתי וקיבלתי הודעות מאמריקאים שהתפללו על אח שלי הלוחם, שהתפללו על אורי ז״ל, ששאלו מה אפשר לעשות, שחיבקו ונתנו לי ולחברי מקום בבית שלהם ובלב שלהם.

אבל המשפט הכי נפוץ ששמעתי השבוע מחברי כלל הקהילות, שניחמו אותי או שאותם אני ניחמתי בעצמי הוא-

“We’ve got you”.

ככה פשוט.

הרגשנו ושמענו את המשפט הזה מחברי הקהילה שלכם, הJCC וה-ICC בעת הביקור שלנו. בזכותכם העברנו ציוד לחברינו הלוחמים, לו היו זקוקים מאוד, ועל כל אלה אנו מודים לכם מעומק הלב. חשוב לנו להגיד שגם אנחנו כאן בשבילכם בשובינו לארץ.

כל מה שאנחנו יכולים לעשות זה להמשיך לשמר את הקשר המדהים הזה. לפתוח את ישראל לעוד קהילות יהודיות וזרמים יהודים (לא רק אורתודוקסים), ולהגיד לכם שאנחנו רואים אתכם ומעריכים – רואים ומרגישים את התמיכה שלכם.

רואים אתכם בטלויזיה וברשת בעצרות למען ישראל.

מודים לכם על כל תרומה ופוסט ברשת החברתית, ומתחייבים שנמשיך לעבוד על חיזוק הקשר עם יהדות התפוצות שאין שני לו.

אנחנו כבר בבית, אבל את הביקור הזה לא נשכח לעוד הרבה שנים. תודה לכם קהילה יקרה!

 

 

מוזמנים לצפות בשתי כתבות שצולמו בעצרות התמיכה בישראל, בהן רואיינו הסטודנטים שלנו-

https://youtu.be/bCiGmmtqnHc?si=beAxwuDlq9LaLa1J

https://www.nbcbayarea.com/news/local/jewish-community-gathers-in-san-francisco-denounces-attacks-on-israel/3337922/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button