כיצד תתאימו את קורות החיים למשרה הרצויה?

שוק העבודה עבר בשנה האחרונה טלטלה. גלי פיטורים נרחבים בחברות הטכנולוגיה הביאו מאות אלפי מחפשי עבודה לפלס את דרכם המקצועית בסביבה תחרותית ותהליך מציאת העבודה הפך למורכב ומאתגר יותר. במציאות בה מספר הגשות קורות החיים לכל משרה פנויה גדל פי 3, ישנה חשיבות קריטית לבנייה נכונה של קורות החיים. קרן בוימן מחברת Bullseye שראיינה מגוון מגייסים מנוסים מסבירה, שלב אחר שלב, כיצד לבנות נכון את קורות החיים וכיצד לתפור אותם באופן המיטבי למשרה שאתם מחפשים כדי להגדיל משמעותית את סיכוייכם להגיע לראיון

מאת: קרן בוימן

החל מסוף 2022 עבר שוק העבודה תמורות משמעותיות. גלי הפיטורים, בדגש על חברות הטכנולוגיה, הוסיפו מעל ל-240,000 מחפשי עבודה חדשים רק בשנת 2023, כ-50% יותר מאשר ב-2022.

כתוצאה מכך, מספר הגשות קורות החיים לכל משרה פנויה עלה באופן משמעותי, ובתפקידים בעולמות העסקים והטכנולוגיה, מספר המועמדים למשרה פנויה גדל פי 3 תוך שנה.

מחקרים בתחום מראים שמגייסים, הנאלצים להתמודד עם מאות עד אלפי קורות חיים למשרה, מקדישים פחות מ-30 שניות לסקירת קורות החיים לפני שהם מחליטים על מידת התאמתם למשרה, וכ-80% ממגישי קורות החיים אינם מגיעים לשלב הראיון, כלומר נדחים בשלב הסינון הראשוני.

בשוק עבודה כה תחרותי, החשיבות של הבנה עמוקה של ההתאמה למשרה ובניית קורות חיים שמתקשרים זאת בבהירות היא קריטית, ולבנייה מוצלחת של קורות חיים ישנה חשיבות מכרעת, הן לתוכן והן למבנה.

אם התוכן מותאם לדרישות המשרה, אך הפורמט לא קריא או לא מאפשר להבין תוך 30 שניות את הרלוונטיות של המועמד/ת, הסיכויים לעבור לשלב הבא ייפגעו. באותה מידה, אם הפורמט קריא וברור אבל התוכן לא רלוונטי עבור המשרה, רוב הסיכויים שהמועמד/ת לא יעברו לשלב הבא.

ממחקר מעמיק שביצענו בחברת Bullseye בו ראיינו 14 מגייסים ומגייסות, נמצא שהפורמט המועדף לקורות החיים שמעביר בצורה פשוטה וברורה את מידת ההתאמה הוא כזה:

– פיסקת תקציר מקצועי

– פיסקת כישורים

– נסיון תעסוקתי (כרונולוגי)

– השכלה

וכעת, כשאנחנו מצוידים בהבנה זו בואו נראה איך ניתן לבצע ניתוח של דרישות המשרה, להבין את מידת התאמתנו, ולערוך את השינויים הנדרשים כדי למקסם את הסיכויים לעבור לשלב הבא בתהליך הגיוס.

כיצד לבצע ניתוח מהיר של מידת ההתאמה למשרה ו/או זיהוי פערים?

– יש לבחון את תיאור המשרה ודרישות התפקיד בדגש על כישורים.

– לדרישות המשרה יש בד״כ שני חלקים, דרישות משרה בסיסיות (יש לבדוק שאתם עונים על לפחות 80% מהן) ודרישות משרה מועדפות (על אף שאינם חובה, כישורים נוספים אלו יכולים להעניק יתרון תחרותי).

– יש לערוך טבלה בצורת T, בצד ימין דרישות המשרה ובצד שמאל החלק או הטקסט בקורות החיים שלכם שעונה על הדרישה. בשלב זה לעיתים תגלו, שיש ברשותכם את הנסיון או הדרישה המבוקשת אולם אין תיאור מספק על כך ברזומה. על ידי זיהוי הפערים הללו, תדעו אלו חלקים להדגיש או לפרט ברזומה המותאם.

כיצד לבצע התאמה עבור פסקת כישורים (Skills Section)?

יש לבחור 8-10 מילות מפתח לתיאור של הכישורים הרלוונטים. ניתן לעשות שימוש באותן מילות מפתח או מילות מפתח דומות מאוד מתוך תיאור המשרה. בצורה הזאת יווצר חיבור ישיר בין היכולות שלך ובין דרישות התפקיד.

כמו כן יש חשיבות לסדר שבו אנחנו מונים את מילות המפתח, תיאור המשרה מונה את הכישורים הנדרשים מהחשוב ביותר לחשוב פחות. באותה צורה צריכה להתבצע התאמה של הרזומה למשרה על פי הסדר בתיאור המשרה עצמו. ניתן לראות עוד דוגמאות כאן.

כיצד לערוך תקציר מקצועי בצורה האפקטיבית ביותר (Summary Section)?

כדי ליצור תקציר מקצועי מוצלח, יש לשלב מספר מרכיבים רלוונטיים.

  1. טייטל המשרה וניסיון תעסוקתי

מומלץ להציג את הטייטל שלך באופן התואם את כותרת התפקיד, וכן להתייחס לניסיונך בדרך שמשקפת את מה שנכתב בתיאור התפקיד.

לדוגמה:

A company is hiring for the role of “Sales Team Leader” with the rank of Director that has a “Minimum of 8 years of sales management experience”, a tailored summary might include “A Sales Director with over a decade of team leadership experience”, directly corresponding with the specific job description.

  1. השכלה נדרשת

הדגישו את ההשכלה ותעודות הסמכה אם הן אחת מהדרישות החיוניות או רלוונטיות עבור התפקיד.

לדוגמה:

A company is hiring for a “Program Manager” with “Project Management Professional Certification” and “B.Sc. in Electrical Engineering or a related field”, a tailored summary might include “Certified Project Management Professional (PMP) with a B.Sc. in Engineering”.

  1. תחומי התמחות

הציגו את תחומי ההתמחות באופן שתואם לתיאור התפקיד, ובמיוחד אם מדובר בתחום עתיר ידע או התמחות נישתית.

לדוגמה:

An e-commerce company is hiring a “Fullstack Engineer”, a tailored summary might include “…specialized experience in developing and scaling e-commerce platforms, integrating payment gateways ensuring seamless online shopping experiences”.

  1. מיומנויות והישגים עיקריים

הדגישו את הכישורים המרכזיים שהינם חיוניים לתפקיד באופן שתואם את שפת תיאור המשרה. מומלץ לכלול קומבינציה של כישורים "רכים"( soft skills), כישורים "קשים" (hard skills) או הישגים יוצאי דופן.

לדוגמה:

A tailored resume example might include “Expert in JavaScript, Node.js, and React, I’ve led cross-functional teams to launch e-commerce platforms that increased online sales by 35%”.

כיצד לערוך ולהתאים את הנסיון המקצועי?

פורמט כרונולוגי הפוך: מומלץ להשתמש בפורמט כרונולוגי הפוך, לכתוב את התפקיד האחרון שלך תחילה וללכת אחורה.

כותרות תפקיד: יש לכלול את כותרת התפקיד, שם החברה, והמיקום (עיר ומדינה).

טווח תאריכים: יש ציין את תאריכי ההתחלה והסיום לכל תפקיד (חודש ושנה). כאשר מציינים רק את השנה, המגייס/ת מתקשה להבין את היקף הניסיון התעסוקתי, ויכולים להיות הבדלים ניכרים בפרשנות שאנחנו לא רוצים להשאיר למזל.

תבניות: מומלץ להשתמש בנקודות (bullet points) לתיאור האחריות וההישגים שלך. המטרה היא 3-5 נקודות לכל תפקיד.

התאמה אישית למשרה: התמקדו בניסיון שלך ב-10-15 השנים האחרונות, אך כדאי לכלול תפקידים בעבר התעסוקתי הרחוק יותר אם הם קשורים מאוד למשרה שאתם מגישים אליה.

דגשים כמותיים על הישגים: במקום לרשום רק את התפקידים שלכם בחברות הקודמות, התמקדו בהישגים שלכם. השתמשו בנתונים מדידים כאשר זה אפשרי כדי להדגיש את ההשפעה שהייתה לכם לאורך הנסיון התעסוקתי. מה הקסם המקצועי שלכם? מה הערך שאתם יודעים ליצור עבור החברה שאחרים לא יכולים? תמיד נסו לכמת את ההישגים: האם חסכתם לחברה כסף? זמן פיתוח? הצגתם פתרונות או כלים חדשים לפתרון בעיות? הכפלתם את מספר הלקוחות? ייעלתם תהליכים? נסו כמה שיותר לדבר במספרים ונתונים כמותיים.

אחת מהדרכים היעילות ביותר להעביר את ההישגים בקורות החיים היא באמצעות מבנה נרטיבי שנקרא טכניקת ה-STAR .STAR הינו ראשי תיבות ל-Situation (מצב), Task (משימה), Action (פעולה) ו-Result (תוצאה), והיא שיטה שנהוגה בכדי לספק דוגמאות מפורטות להישגים שלכם.

בואו נראה דוגמה איך עושים בזה שימוש:

Before Tailoring (Generic format)

Managed a team of sales representatives and increased sales revenue.

After Tailoring (Using STAR):

  • Situation: In a highly competitive market with declining sales.
  • Task: Tasked with leading a team of sales representatives to reverse the downward sales trend and boost revenue.
  • Action: Implemented a new sales strategy focused on customer relationship building, conducted targeted sales training sessions, and introduced performance incentives.
  • Result: Achieved a 20% increase in sales revenue within six months, surpassing quarterly targets and revitalizing the team's motivation and performance.

לסיכום, ישנה חשיבות קריטית בהתאמת קורות חיים לתפקיד אליו מגישים מועמדות בשוק העבודה התחרותי בו המגייס מחליט תוך מספר שניות על מידת ההתאמה. יישום העקרונות שמנינו לא רק מדייק את תהליך חיפוש העבודה ומסייע להתמקד במשרות אליהן ישנה התאמה אינהרנטית גבוהה, אלא גם יכול לשפר משמעותית את סיכויי ההצלחה בתהליך חיפוש העבודה.

 

*הכותבת, קרן בוימן, היא מייסדת חברת Bullseye – הופכים את חיפוש העבודה למדויק ומהיר באמצעות Personal AI Jobhunter

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button