שבע מגמות חדשות בשוק העבודה לשנת 2024 שכדאי לקחת בחשבון בעת החיפוש

הרבה שינויים קרו בשנה האחרונה בשוק העבודה. מגפת הקורונה, המיתון הכלכלי, גלי הפיטורים של חברות הטכנולוגיה הגדולות, כניסה של טכנולוגיות AI – כל אלו הם רק חלק מהגורמים שיצרו שינוי מגמות ושוק תחרותי יותר למחפשי העבודה. לרגל שנת 2024, הקרבה ובאה, מביאה לכם קרן בוימן מחברת Bullseye שבע מגמות חדשות בשוק העבודה שכדאי לכל מחפש/ת עבודה לקחת בחשבון כדי לשמר תחרותיות, ויש גם נקודה אופטימית לסיום

מאת: קרן בוימן

שוק העבודה חווה שינויים משמעותיים ב-2023, המושפעים מחדשנות טכנולוגית מתמשכת ומהפכת ה-AI, השלכות המגפה העולמית, ותשומת לב מוגברת לעבודה מרחוק.

השימוש בבינה מלאכותית (AI) בתהליכי הגיוס גובר והולך, וארגונים רבים מנצלים שימוש בטכנולוגיות מתקדמות לייעול תהליך גיוס עובדים. כמו כן תעשיית הפרילנסרים התרחבה ב-2023, והדגישה את הצורך בוורסטיליות בקרב מחפשי העבודה.

מגמה בולטת נוספת היא החשיבות הגוברת שהוקנתה למיומנויות רכות (Soft Skills) בקרב מחפשי העבודה. מעסיקים נתנו תשומת לב תכלול יכולות המועמדים מעבר ליכולות הטכניות, ונתנו עדיפות למועמדים עם יכולת התאמה חזקה, אינטליגנציה רגשית, ומיומנויות שיתוף פעולה. הגישה ההוליסטית הזו לגיוס העמיקה את הדגש המוגבר על התאמה תרבותית במקום העבודה ו-Employee well-being.

עם הפנים קדימה ל-2024, על מחפשי עבודה להיות מודעים למגמות אלו כדי לשמר תחרותיות. שוק העבודה מתפתח במהירות, והבנת הדינמיקה הזו קריטית לזיהוי וניצול הזדמנויות תוך תיאום השאיפות המקצועיות האישיות של מחפשי העבודה לדרישות השוק הנוכחיות.

Photo by Farknot_Architect iStock

אז מהן המגמות העיקריות ואיך מומלץ להערך אליהן?

העדפת איכות על פני כמות בהגשת מועמדות

על מחפשי עבודה לנקוט בגישה אסטרטגית, תוך התמקדות בדיוק ורלוונטיות בתהליך הגשת קורות החיים, במקום בכמות המועמדויות. המשמעות – ניתוח קפדני של דרישות המשרה, והתאמת  הכישורים והניסיון של המועמד/ת לדרישות הארגון ותרבותו. גישה זו לא רק מגדילה את הסיכויים להשיג משרה מתאימה, אלא גם מבטיחה התאמה טובה יותר למטרות המקצועיות ארוכות הטווח, ולערכים האישיים שלכם.

בינה מלאכותית AI

הבינה המלאכותית מגדירה מחדש תפקידים ותיאורי תפקיד, מבצעת אוטומציה של מטלות ומעצבת מחדש את כוח העבודה. צפו לכך שתיאורי משרה יכילו יותר ויותר דרישות לשימוש בכלי AI הרלוונטים לתעשיה שלכם, והיו מוכנים להדגים באמצעות קורות החיים ובראיון העבודה, כיצד אתם נעזרים בכלי AI לשיפור יעילות ופרודקטיביות.

עבודה מרחוק ונוודות דיגיטלית

הנורמה של עבודה מרחוק שהתקבעה במהלך המגיפה צפויה להמשיך, כאשר יותר חברות מציעות אפשרויות עבודה גמישות. המשמעות היא שעל מחפשי עבודה להיות מוכנים לעבוד מכל מקום ולהחזיק בכישורים דיגיטליים שיתמכו בסביבת עבודה מרחוק. בקורות החיים ובמהלך ראיונות העבודה, הדגישו כל ניסיון קודם בעבודה מרחוק או פרויקטים שניהלתם באופן וירטואלי. השתמשו בדוגמאות על מנת להדגיש את היכולת שלכם לעבוד באופן עצמאי וכן את כישורי ניהול הזמן שלכם.

מיומנויות רכות Soft Skills

בשוק העבודה של 2024 מעסיקים מתמקדים יותר ויותר במיומנויות רכות כמו פתרון בעיות, עבודה מול קבוצות מבוזרות, שיתוף פעולה, מנהיגות וכו'. על מחפשי עבודה להתמקד בפיתוח והצגת כישורים אלה, ומדובר לא רק בהצהרה על יכולות אלו בקורות חיים, אלא גם יכולת לספק דוגמאות מוחשיות לאופן שבו הן באו לידי ביטוי בתפקידים או פרויקטים קודמים. גישה זו לא רק תואמת את מגמות הגיוס הנוכחיות, אלא גם מכינה את מחפשי העבודה לשוק עבודה דינמי ומתפתח.

שיפור מיומנויות ורכישת מיומנויות חדשות Reskilling and Upskilling

כדי לשמור על תחרותיות, מחפשי עבודה יצטרכו לפתח את מיומנויותיהם באופן רציף, במיוחד בטכנולוגיות וכלים חדשים. לקיחת יוזמה בלמידה ורכישת הכשרות חדשות תהיה חיונית לקידום הקריירה. הירשמו לקורסים אונליין בטכנולוגיות או מיומנויות חדשות, זהו אזורים בתחום שלכם או בתחום אליו אתם רוצים לעבור שמתפתחים במהירות. זה יכול לכלול טכנולוגיות כמו בינה מלאכותית, אנליטיקת נתונים או שיווק דיגיטלי. הירשמו לקורסים אונליין או הסמכות רלוונטיים מפלטפורמות כמו Coursera, Udemy, או LinkedIn Learning. קורסים אלה לא רק מלמדים אתכם מיומנויות חדשות אלא גם מספקים תעודות הסמכה שניתן להוסיף לקורות החיים ולפרופיל ה-LinkedIn שלכם. השתתפו בסדנאות ווובינרים ספציפיים לתעשייה: חפשו באופן פעיל והשתתפו בסדנאות, וובינרים וכנסים וירטואליים שקשורים לתעשייה שלכם. אירועים אלה לעיתים קרובות מתמקדים במגמות האחרונות ובמיומנויות הנדרשות בשוק. השתתפות בסדנאות וכנסים לא רק משפרת את הידע שלכם אלא גם מרחיבה את רשת הקשרים המקצועית שלכם, ומראה למעסיקים פוטנציאליים את מחויבותכם להישאר מעודכנים בתחומכם.

שקיפות בשכר

נצלו את המגמה ההולכת וגוברת מצד מעסיקים לפרסום טווחי השכר כחלק מתיאור המשרה, על מנת קבל החלטות מושכלות יותר בעת הגשת מועמדות לעבודה. השתמשו בפלטפורמות המספקות נתוני שכר, כגון Glassdoor, PayScale, אוLinkedIn Salary Insights, כדי לחקור רמות שכר סטנדרטיות בתעשייה עבור התפקיד ורמת הניסיון הרצויים לכם. המחקר הזה יכול לעזור לכם לקבוע ציפיות מציאותיות ולהתכונן למשא ומתן על השכר. נהלו משא ומתן מבוסס על תובנות מושכלות: השתמשו במידע הזמין על השכר כדי לתמוך במשא ומתן שלכם על השכר. במהלך דיון על השכר, הפנו לסטנדרטים בתעשייה ולהכשרה שלכם כדי להצדיק את ציפיות השכר שלכם.

מיתוג אישי ונרטיב מקצועי

המיתוג האישי הופך להיות קריטי יותר ויותר בתהליך חיפוש העבודה. בניית נרטיב מקצועי כוללת ניסוח והגדרה של החוזקות המקצועיות שלכם שמבדלות אתכם בשוק העבודה התחרותי. מיתוג אישי חזק מציג את הכישורים, הניסיון והפילוסופיה המקצועית שלכם, והופך אתכם לאטרקטיביים יותר עבור מעסיקים פוטנציאליים. כדי לפתח את המיתוג האישי שלכם, התחילו בזיהוי החוזקות המקצועיות העיקריות, הערכים והשאיפות שלכם. השתמשו בזה כדי ליצור נרטיב/סיפור שכולל את המסע המקצועי והשאיפות שלכם. לאחר מכן, השתמשו באופן עקבי במיתוג הזה בכל הפלטפורמות – בקורות החיים, פרופיל LinkedIn, באתר אינטרנט אישי, בבלוג, וכן בראיון העבודה. כדאי לעשות שימוש גם ברשתות החברתיות שכן הן משחקות תפקיד מכריע בפיתוח המיתוג אישי – השתתפו באירועי תעשייה, וובינרים וסדנאות, והרחיבו את רשת הקשרים המקצועית שלכם.

ולסיום, בנימה אופטימית, למרות התמורות בשווקים, המלחמות והאתגרים הגלובליים ב-2023, מגמות הגיוס לשנת 2024 מעידות על תחושת אופטימיות מחודשת. מחקר של גוגל מראה כי 39% ממנהלי הגיוס אמרו כי הם מתכננים להגדיל את מחויבותם הכספית לגיוס בשנת 2024, ו-70% ממחפשי העבודה שתושאלו היו די עד מאוד בטוחים בסיכוייהם למצוא עבודה חדשה. התאוששות הכלכלה הצפויה במהלך 2024 תעודד חברות להיערך לצמיחה, והדבר יצור ביקוש מוגבר לעובדים מקצוענים ומיומנים. האופטימיות הזו תתבטא בזינוק בהזדמנויות עבודה במגזרים שונים, ותיצור סביבה נוחה יותר למחפשי עבודה.

 

*הכותבת, קרן בוימן, היא מייסדת חברת Bullseye – הופכים את חיפוש העבודה למדויק ומהיר באמצעות Personal AI Jobhunter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button