כיסופים לבית: תערוכה חדשה ומכירה פומבית למען קיבוץ כיסופים

ביום שני, ה-15 לינואר, יום המצווה השנתי, תעלה ב-OFJCC בפאלו אלטו התערוכה "כיסופים לבית", אוסף עשיר של יצירות אמנות אשר יוצעו למכירה פומבית שכל הכנסותיה ייתרמו לשיקום קיבוץ כיסופים. היצירות בתערוכה הן רק חלק מקטלוג מקוון בו ניתן לתת הצעת מחיר לעבודות השונות וב-4 בפברואר, באירוע סגירת התערוכה, ניתן יהיה לשוחח עם היוצרות ולשמוע מהן על תהליך היצירה ועל הסיפור והרגשות הכרוכים בו. נרי לייף-חומה אשר יזמה את התערוכה והמכירה הפומבית, יחד עם UnXeptable, מספרת על ההתגייסות המדהימה של האמניות ועל הסיבה בגללה בחרה דווקא קיבוץ כיסופים

מאת: נרי לייף-חומה

מעולם לא הייתי בכיסופים. מביך להודות. ובכל זאת, לאחר ההתקפה הרצחנית של ה-7 באוקטובר, מצאתי את עצמי מתגייסת ומגייסת את UnXeptable ואת חברתי, המורה שלי לאמנות, טלי שמי, לקמפיין התרמה למען קיבוץ כיסופים.

ישובים וקיבוצים רבים נפגעו ונהרסו באותה שבת השחורה של ה-7 באוקטובר. אז למה בחרנו דווקא בכיסופים?

לפני כעשור, הודיעו בנותיה האהובות של חברתי נירית זנדמן, אז חברת קהילה שלנו, שהן מצטרפות לגרעין צבר. קיבוץ כיסופים היה לביתן של טל ומורן בזמן השירות, ושל עוד רבים מחברי גרעין צבר. למיטב ידיעתי, שלושה מחזורים של הגרעין אומצו על ידי חברי כיסופים כך שמשפחות רבות בקהילה שלנו חשות קשר עמוק ומשפחתי לבני הקיבוץ. עד לסיום שירותן, בכל פעם שהרקטות רעמו בדרום, דאגנו יחד עם דוב ונירית לבנותיהן ולשאר דרי כיסופים. כשהקיבוץ הותקף באכזריות שלא ניתן להעלות על הדעת בשבת השחורה, שמעתי מנירית את הסיפורים הנוראיים האישיים של חברי הקיבוץ וחשתי, כמוה, כי עכשיו זה הזמן שלנו לתת להם. כך נולד קמפיין ההתרמה "כיסופים לבית".

המיזם יצא לדרך, עוד לפני שידענו את כל פרטיו, בקריאה ליוצרות ברשתות החברתיות ובקבוצות ווטסאפ ליצור ולתרום יצירות בנושא כיסופים לבית. ההיענות הייתה מרשימה ומרגשת – למעלה מארבעים יצירות במגוון מדיה מרשים מאד – ציור, פיסול, עבודות בזכוכית, חימר, רקמה, חרוזים ועוד, נוצרו ונתרמו למכירה, כשכל יצירה היא סיפור, רגש, ותהליך עיבוד וריפוי אחר. בקטלוג המקוון של המכירה הפומבית אותו בנתה במסירות רבה קרן דיין המופלאה הועלו כל היצירות ושם תוכלו להתרשם מהן יותר לעומק וגם לתת הצעת מחיר. באירוע הסגירה אשר יתקיים ב-4 בפברואר ב-OFJCC בפאלו אלטו תוכלו לפגוש את האמנית עצמה ולשמוע מפיה על היצירה ועל תהליך העבודה עליה. המועד האחרון להגשת הצעות הוא יום חמישי, 8 בפברואר, בשעה 12:00 בצהריים.

הקמפיין מהווה עדות לכוחם של ביטוי אמנותי וקהילה. עוצמה שחוצה גבולות ומקרבת אנשים שהמשותף להם הוא אהבת ישראל. כל יצירה מספרת סיפור ייחודי שמוסיף לנרטיב הכואב של הטראומה הקולקטיבית שלנו ותפילה לעתיד טוב יותר. כולנו תקווה שתבקרו בתערוכה ובאתר המכירה הפומבית ותצטרפו אלינו לתמיכה בשיקום הקיבוץ.

Hope after fracture by Beatrice Martinez
Finding Homs by Rosine Abergel Ferber
Heart Longing כיסופים שבלב Relli Siegel

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button