טיול אביבי לפסגת וולמר

טלילה גולן בעוד המלצה על פארק חביב ביותר שנקרא, פארק טילדן - ועל מסלול טבעתי חביב ולא ארוך שמתאים לטיול משפחתי של שעתיים שלוש

מאת: טלילה גולן

אני מאוד אוהבת את האביב באזור המפרץ, ובמיוחד אני אוהבת לראות את שלל הצבעים של פרחי הבר על הגבעות במזרח. אחד הפארקים הפופולאריים ביותר באזור הוא פארק טילדן שנמצא ממזרח לברקלי. בפארק הזה ישנן אטרקציות רבות לילדים ולמבוגרים SONY DSCוגם היצע מגוון של שבילי טיול.

המסלול עליו אני ממליצה היום נמצא בחלקו המזרחי של פארק טילדן. זהו מסלול טבעתי חביב ולא ארוך שמתאים לטיול משפחתי של שעתיים-שלוש שבסיומו אפשר לקנח עם נסיעה בקרוסלה או ברכבת הפארק, או בטבילה מרעננת באגם אנזה. המסלול הזה העובר בכל בתי הגידול שבפארק – יער, שיחי צ'פאראל, ושטחי עשב פתוחים, ובכולם עכשיו פריחת אביב יפיפיה.

בבואכם לפארק חנו בחניון של אתר הפיקניק  Arroyo (קואורדינטות: 122.234866 – , 37.889329). תחילת המסלול נמצאת בצד השני (הצפוני) של כביש South Park Drive. השביל נקרא Vollmer Peak Trail. (באותו המקום מתחיל גם שביל נוסף – Arroyo Trail, שבסופו של דבר מוביל אף הוא לפסגת וולמר, אבל בדרך ארוכה יותר).

עולים קצת בשביל פסגת וולמר ובפיצול הראשון פונים שמאלה לשביל התורמוס (Lupine Trail) ובו עולים עד למעלה למעלה, כולל את הקטע האחרון, הסלול. בדרך אפשר לראות מגוון מכובד של פרחי בר ואפשר ואף רצוי להתעכב ולהתרשם כיאות.

בפסגת וולמר תחנת ממסר ומסביבה שביל עם נקודות תצפית יפות הן למערב (נמל אוקלנד וסן פרנסיסקו נראים נהדר מהגובה הזה) והן למזרח (מאגר סן פאבלו. גם שווה ביקור, אבל ביום אחר).

את הירידה מתחילים באותה הדרך שעליתם – בקטע הכביש הסלול. קצת אחרי שיורדים חזרה לשביל העפר מגיעים שוב לצומת עם Vollmer Peak Trail עליו חלפתם בדרך למעלה. בירידה פנו (שמאלה) לשביל הזה ואחרי שליש מייל פנו פניה חדה ימינה (לשביל עם אותו השם) והמשיכו  בשביל הזה ישר כל הדרך חזרה לנקודת ההתחלה.

אורך כל המסלול: כ-2.4 מייל. דרגת קושי בינונית (בגלל השיפוע).

בחלק המזרחי של הפארק אין מים – הביאו איתכם את כל המים שאתם צריכים. הכניסה לפארק והחניה בו היא חינם.

ברכת אביב שמח לכולם!

Like hiking? 

Visit my hiking blog! 

http://mammaquail.blogspot.com/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button