פארק הר דיאבלו: טיול לכל עונות השנה

פארק הר דיאבלו הוא מקום יפה לטייל בו לאורך כל השנה. באביב, יש בו פריחות יפות, בחורף, ישנם ימים בהם ההר עוטה לבן והופך מוקד משיכה לאנשים המבקשים לחוות את השלג מבלי להרחיק ובשאר השנה יש בו מסלולים יפים, אתרי פיקניק וגם מתחמי קמפינג. טלילה גולן, שאוהבת לטייל בפארק זה לעתים קרובות נותנת לכם שלושה מסלולי טיול מוצלחים לכל דרגות הקושי

מאת: טלילה גולן

פארק הר דיאבלו (Diablo State Park) הוא אחד ממקומות הטיול האהובים עלי באזור המפרץ, בייחוד בתקופה זו של השנה, כשפריחת האביב בשיאה. הר דיאבלו חולש על האיסט ביי ונראה למרחוק, יש לו היסטוריה מקומית מעניינת ובפסגתו (הנגישה למכוניות) יש מרכז מבקרים בבניין בו פעם היה מגדל תאורה למטוסים. מגג המבנה ישנה תצפית מרהיבה לכל רוחות השמיים, ובימים עם ראות טובה ניתן לראות את פסגות השלג של הרי הסיירה נבדה. כמעט כל חורף ישנם ימים בהם גם הר דיאבלו עוטה לבן והופך מוקד משיכה לאנשים המבקשים לחוות את השלג בלי להרחיק נסוע. פארק הר דיאבלו גדול מאוד ויש בו שפע של מסלולי טיול לכל הרמות. יש בו שלוש כניסות לרכבים: השער הדרומי (דאנוויל), השער הצפוני (וולנט קריק) שמהן ניתן להגיע לכביש הפיסגה, והכניסה של קניון מיטצ'ל (קלייטון) שאינה מחוברת לכביש המרכזי של הפארק. פרט לכניסות לרכבים, הפארק הזה גם נגיש למטיילים בכניסה רגלית מנקודות שונות סביב הפארק, במיוחד מהמזרח ומהצפון. הכניסה לפארק היא בתשלום של 10$ לרכב ואסור להכניס כלבים לשבילי הפארק. בתחומי הפארק שפע של אתרי פיקניק, יש בו גם אתר קמפינג משפחתי, וגם מספר אתרי קמפינג קבוצתיים.

הר דיאבלו בימים קרים יותר (צילום: iStock/Salil Bhatt)

אני שמחה לשתף פה חלק ממסלולי הטיול האהובים עלי:

רמה קלה

Mary Bowerman Trail– זה שביל מעגלי באורך מייל אחד שסובב את פסגת ההר וממנו תצפיות מרהיבות לכל כיוון. השביל אינו עביר לעגלות. מראה מקום.

Rock City- זה פחות שביל מסודר ויותר אזור שכיף להסתובב בו ולטפס על הבולדרים. במיוחד מתאים לילדים אנרגטיים ולמבוגרים המחוברים לילד הפנימי. מראה מקום.

Rock city (Photo by iStock/ Salil Bhatt)

Mitchell Canyon– באורך שני מייל, זה אחד המסלולים השווים ביותר לטיול פריחה באביב. ניתן לעשותו הלוך חזור ואז הוא עביר לעגלות. ניתן גם לשלב לופ קטן בקצהו, אבל החלק הנוסף אינו עביר לעגלות. מראה מקום.

צילום: iStock/Chris LaBasco

רמה בינונית

Old finley מסלול מעגלי של 4 מייל וניתן לגוון. המסלול הזה יוצא מכביש מורגאן טריטורי שגובל בפארק בצד הצפון מזרחי. אין שם חניון מסודר, פשוט חונים בשולי הדרך ונכנסים ברגל. במסלול זה ישנה פריחת אביב יפה ונופים, וגם שרידי כפר אינדיאני ישן ובו אבני מכתש. מראה מקום.

מיטיבי לכת

שביל הפסגה מהשער הדרומי 12.5 מייל הלוך חזור, עם אפשרות ללופ מעגלי בחלקו העליון.

שביל הפסגה הוא המסלול הכי הכי של הפארק הזה. השביל עצמו לא תלול אבל העליה היא רציפה כמעט כל הזמן. השביל לפסגה עובר בכל בתי הגידול והנישות האקולוגיות של ההר ויש מקומות בדרך שניתן למלא מי שתיה כך שלא צריך לסחוב יותר מדי משקל. כדאי מאוד להקדיש יום מלא לשביל הזה, ולהתחיל אותו כמה שיותר מוקדם. יש אפשרות קצרה יותר (אבל לא בהרבה) בשביל שיוצא מהשער הצפוני. מראה מקום.

הפסגה הצפונית

להר דיאבלו יש שתי פסגות עיקריות. הפסגה הצפונית קצת יותר נמוכה וגם לא נגישה לרכב. המסלול הזה יוצא מהכניסה של קניון מיטצ'ל וכולו על צלע ההר הצפונית. יש חלקים תלולים למדי של השביל, ואין מקומות למלא מים בדרך, אז כדאי מאוד להצטייד בהרבה מי שתיה. מראה מקום.

שביל המפלים

כן כן, בפארק הר דיאבלו יש גם מפלי מים. הם מפלים עונתיים שזורמים חלק קטן מאוד של השנה, וגם קשה להגיע אליהם כי השביל תלול מאוד בחלקו, ובעונה בה המפלים זורמים הוא גם בוצי. אבל אלו שמתאמצים להגיע – זה מסלול יפיפה עם או בלי הזרימה של המפלים. אורך 5 מייל, אפשר מעגלי ואפשר גם הלוך-חזור. ניתן להגיע אליו גם מהכניסה של מיטצ'ל קניון. מראה מקום.

צילום: טלילה גולן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button