מתחברים לישראל דרך האוכל

מעבר ללימודי עברית, בית הספר בגד כפת, פועל רבות לחיבור התלמידים עם ישראל ועם הזהות היהודית שלהם. בשנתיים האחרונות העביר את התוכנית "זהות יהודית, זהות ישראלית ומה שביניהן" כשהשאלה אשר ליוותה את הפרוייקט היתה- כיצד מנהג כביכול שגרתי מבטא היבט או היבטים מהזהות שלי? מאחר שאוכל הוא אלמנט חזק בתרבות שלנו, בחרו התלמידים לספר את הסיפור היהודי-תרבותי-משפחתי שלהם דרך האוכל ואנחנו שמחים להציג בפניכם את אחד הפרוייקטים- המופלטה של סבתא לידיה אותו מציגות תלמידות כיתה ט' בבית הספר מיה כץ, עמית גפטר, אלה ארנשטיין וליה מלי

בשנתיים האחרונות העביר בית הספר לעברית, בגד כפת, את התוכנית "זהות יהודית, זהות ישראלית ומה שביניהן" לתלמידי התיכון שלו. במסגרת התוכנית, שנכתבה ע"י צוות בית הספר ומבוססת על חומרים של קרן תל"י, קרן רודרמן ומקורות נוספים, עוסקים התלמידים והתלמידות כבעלי זהות ייחודית כילדי ישראלים המתגוררים בארה"ב, במושג "עמיות" וברלוונטיות שלו לחייהם.

התוכנית מתפרשת על פני מספר חודשים, במהלכם חוקרת הכיתה היבטים שונים של התרבות והזהות היהודית והישראלית. נידונים נושאים כמו שייכות לקבוצה ולקהילה, יהדות התפוצות, זרמי היהדות השונים, טקסטים של הוגים יהודים וישראליים מתקופות שונות, הייחודיות שבזהות הישראלית וכיצד היא מורכבת למעשה ממגוון רחב של תתי זהויות.

"מטרת התוכנית ליצור חשיפה ולהציף שאלות בקרב התלמידים והתלמידות, לעודד אותם לחקור את הזהות שלהם וגם להבין שהיא דינמית ויכולה להשתנות על פני זמן", מספרת נירית פרייקורן מנהלת בגד כפת, "השאלה אשר ליוותה את הפרוייקט היתה כיצד מנהג כביכול שגרתי מבטא היבט או היבטים מהזהות שלי? מאחר שאוכל הוא אלמנט חזק בתרבות שלנו שמחבר בין הזהויות השונות, שיתפנו פעולה עם המוזיאון היהודי "אנו" והצטרפנו לפרוייקט המרגש שלו FOODISH שלמעשה מספר את הסיפור היהודי-תרבותי-משפחתי דרך האוכל, פועל לשימור מתכונים היסטוריים ומביא לידי ביטוי שילובים חדשים המבטאים את התרבות המשתנה.

במהלך השיעורים התלמידים והתלמידות חקרו את האפשרויות השונות של הפרויקט, התחלקו לזוגות עבודה ובחרו את הכיוון אליו רצו לקחת את הפרוייקט. התוצר הסופי היה העלאה של מתכון עם סיפור מלווה לאתר הפרוייקט.

היה מרגש לראות את התלמידות והתלמידים שלנו מתוודעים למתכונים משפחתיים אשר את חלקם לא הכירו או טעמו קודם לכן. חלק מהמתכונים תועדו בכתב וצילום ובחלק נערך סרטון ואין ספק שאלו יהיו מזכרות נהדרות לדורות הבאים".

אחד המתכונים שתועדו בסרטון הוא המופלטה של סבתא לידיה. התלמידות מיה כץ, עמית גפטר, אלה ארנשטיין וליה מלי מכיתת התיכון של המורה, שירלי סבו, ניצלו את ההזדמנות שלידיה, סבתא של מיה, הגיעה לכאן לביקור ולמדו ממנה על מקורות המופלטה ועל הדרך המוצלחת ביותר להכין אותה.

מימין: אלה ארנשטיין, עמית גפטר, ליה מלי ומיה כץ

שאלנו את הבנות מה למדו מהפרוייקט, מה ישראלי בעיניהן ומהו המאכל הישראלי האהוב עליהן:

מיה כץ, תלמידת כיתה ט' בתיכון פרימונט, הצטרפה השנה לבגד כפת, בחרה במופלטה כי היא מסמלת את חג המימונה, שהוא חג של יהודי מרוקו ובזכותו היא למדה על התרבות המרוקאית המסורתית שלה. המאכל הישראלי האהוב על מיה הוא שניצל וחומוס וישראלי בעיניה זה חיילים ששומרים על המדינה שלנו, והתקווה שיהיה שלום.

עמית גפטר, תלמידת כתה ט׳ בתיכון הומסטד, לומדת בבגד כפת מכתה ה׳. ישראלי בעיניה זה דיבור פתוח וישיר, ים וארומה והמאכל הישראלי האהוב עליה הוא סלט ישראלי קצוץ ושווארמה. לדברי עמית, הפרוייקט חיבר אותה לישראל כמו שאר התכנים שמועברים בבגד כפת, במיוחד בימים האלו על רקע המלחמה בארץ.

אלה ארנשטיין, תלמידת כיתה ט' בתיכון הומסטד, הצטרפה השנה לבגד כפת. ישראלי בעיניה זה גבינת קוטג׳ וסבתות והמאכל הישראלי האהוב עליה זה פיתה עם קוטג׳ ומרק עוף עם שקדי מרק. לדבריה, היא למדה מהפרויקט הזה על המסורת המרוקאית ושהמופלטה היא חלק משמעותי מהמימונה אחרי פסח. הפרוייקט עזר לה להתחבר לישראל ולמגוון הרב תרבותי שלה וכמובן לאוכל המצוין.

אז קבלו את הסרטון של הבנות ל"מופלטה של סבתא לידיה":

לצפייה במגוון עבודות נוספות, מתכונים כתובים ומצולמים וגם ראיונות עם עסקים מקומיים שערכו תלמידי הכיתות הבוגרות לחצו כאן.

*רוצים שגם ילדיכם ייהנו מפרוייקטים חווייתיים, יחקרו את הזהות שלהם ויעשירו את השפה העברית שלהם? הצטרפו לבגד כפת. ההרשמה לשנת הלימודים 2024-2025 בעיצומה! >> להרשמה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button