אגם אלפיין: הליכה, רביצה או שייט קייאקים

ברכס הסיירה נבדה בין יוסמיטי לאגם טאהו, ממוקם אגם אלפיין (Alpine Lake) שהוא אמנם אגם מלאכותי מעשה ידי אדם אך תוכלו לבחור אם לרבוץ למרגלותיו, לצאת למסלול הליכה יפה מסביבו או בכלל לצאת לשייט קייאקים

מאת: טלילה גולן

האביב הגיע השנה מוקדם מהרגיל ונראה שהקיץ ממהר בעקבותיו. הרי הסיירה נבדה לא ראו הרבה שלג השנה ורוב כבישי ההרים כבר פתוחים לכל. אפשר להתחיל לטייל. ואם לא עכשיו – אז לתכנן לקיץ.

אני ממליצה פה על מסלול הליכה יפיפה סביב אגם אלפיין (Lake Alpine) שעל כביש 4 החוצה את רכס הסיירה נבדה בין יוסמיטי לאגם טאהו. המגיעים ממערב עוברים דרך העיר איינג'לס קאמפ ומכרה הזהב של מרפי'ז, וטיפה יותר מזרחה צמוד לפארק עצי הענק של קלאווראס.

ממשיכים לנסוע מזרחה, יותר גבוה בהרים ועוברים את אתר הסקי של עמק הדב (Bear Valley Ski

Resort). עוד כמה מיילים מזרחה ומגיעים לאגם אלפיין, שהוא למעשה מאגר מים, מעשה ידי אדם,אבל מה זה משנה, הוא מקסים. צמוד לאגם ישנם מספר חניונים ציבוריים.  מצדו האחר של כביש 4 ישנם כמה מבנים הכוללים תחנת דלק, מסעדונת וחנות נוחות פלוס. בדקתי – גלידה יש שם. ממזרח וממערב לאגם, די קרוב לכביש, ישנו בית מלון ובנוסף שני אתרי קמפינג משפחתיים ונחמדים שמומלץ  לשריין בהם מקום מראש כי הם פופולאריים מאוד.

iStock_000017214443_Large

מסלול ההליכה יכול להתחיל בכל חניון שהוא לאורך כביש 4 שקרוב מספיק לאגם, או מאחד מאתרי הקמפינג. בוחרים כיוון והולכים סביב האגם. לאורך רוב הדרך ההליכה היא קלה, יש יחסית מעט הפרשי גובה, אך השביל ברור. רוב המסלול עובר צמוד לאגם, ישנם מקומות עם גישה למים, גם כאלה שנוחים לטבילה. בצד הדרומי השביל מטפס על צלע הגבעה ומגיע לנקודת תצפית מקסימה על האגם. חלקו המערבי של המסלול (החלק שעוקף את הסכר) מתרחק מהמים ועובר ביער – שם ישנם שבילים פירטיים רבים וצריך לשים לב לשביל העיקרי (אלא אם כן מחפשים להתרחק לתוך היער), עד שחוזרים ומתחברים שוב לשפת האגם. קיצורי דרך אין, אבל מי שלא רוצה לצאת למסלול הליכה יכול להביא קייאק או סתם לרבוץ על שפת האגם ולהנות מהשמש ההררית והנוף האלפיני המרהיב.

אורך המסלול – 4 מייל. דרגת קושי – קל עד בינוני, לא עביר לעגלות וכסאות גלגלים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button