רכישת רכב

בלי מכונית אי אפשר. במיוחד אם אתם משפחה, תגלו שהסעות הילדים לבית ספר, לחוגים, למפגשים עם חברים – צורכות זמן רב מאד. המכולת השכונתית המוכרת מתחת לבית, אינה קיימת כאן, ובלאו הכי קניה כאן אף פעם לא מסתיימת בלחם וחלב, ובכלל – הכל במרחק נסיעה. אז רגע לפני שאתם קונים את הרכב שלכם כדאי שתדעו ותכירו את הדברים הבאים: זירות קניה ומכירה של רכבים בין אם מודבר ביד ראשונה או שנייה, אלה הן הזירות הרלבנטיות לביצוע העסקה – דרך לוחות קניה ומכירה באינטרנט (מאנשים פרטיים/ חברות). באזורים המוכרים ומיועדים להצגת רכבים למכירה (יד שנייה), לצד הדרך עם שלט פרטים בשמשה…

בלי מכונית אי אפשר. במיוחד אם אתם משפחה, תגלו שהסעות הילדים לבית ספר, לחוגים, למפגשים עם חברים – צורכות זמן רב מאד. המכולת השכונתית המוכרת מתחת לבית, אינה קיימת כאן, ובלאו הכי קניה כאן אף פעם לא מסתיימת בלחם וחלב, ובכלל – הכל במרחק נסיעה. אז רגע לפני שאתם קונים את הרכב שלכם כדאי שתדעו ותכירו את הדברים הבאים:

זירות קניה ומכירה של רכבים

בין אם מודבר ביד ראשונה או שנייה, אלה הן הזירות הרלבנטיות לביצוע העסקה –

  • דרך לוחות קניה ומכירה באינטרנט (מאנשים פרטיים/ חברות).

  • באזורים המוכרים ומיועדים להצגת רכבים למכירה (יד שנייה), לצד הדרך עם שלט פרטים בשמשה האחורית והצידית.
  • אצל דילרים יבואנים של יצרנים מסויימים, או דילרים כלליים (בעיקר לרכבי יד שנייה).

הלינק הבא מרכז את המידע הפורמאלי של משרד הרישוי באזור בעת קניה ומכירה:
http://www.dmv.ca.gov/pubs/brochures/fast_facts/ffvr26.htm

בחירת סוג הרכב

אם אתם יודעים את הסוג (גודל הרכב,minivan הנעה, שם היצרן המסויים), כדאי לשקול להגיע לאחד הדילרים המוכרים את סוג הרכבים האמור, להתעניין ברכב, להתבונן בו מבפנים, לבקש נסיעת מבחן, לברר מחירים, להשוות בין סוגים שונים ולבדוק מה מציע הדילר מבחינת רכבים מהסוג הנבחר ביד שנייה או ממודל ישן יותר. ניתן בהחלט להתרשם ולקבל עוד אינפורמציה טרם החלטה אך חשוב לדעת על מגרעות השיטה הזו – הדילרים כל כך רוצים למכור, והתחרות כה גדולה שתצפו לתהליך ארוך, הכולל ניסיונות שיווקיים בלתי מרפים.

רכב יד שניה

 – הלוח הנפוץ לפרסום רכבים יד שניה באיזור הוא craigslist .
www.sfbay.craigslist.org 
לאחר שמצאתם רכב אותו אתם מעוניינים לרכוש, נסעתם בו, התרשמתם מהבעלים, קיבלתם מענה לכל שאלותיכם, התבוננתם בדוחות על הביקורים במוסך והטיפולים שהרכב עבר ואיפה הוא עבר אותם, אפשר לקנות. כאן לא מקובל בהכרח לקחת את הרכב לבדיקה, אם כי אפשרי. לאחר ששילמתם לרוכש, קבלו ממנו את טופס הבעלות על הרכב ודאגו להעביר בעלות ב"משרד הרישוי" של קליפורניה. פרטים נוספים על קניה ומכירה של הרכבים ניתן למצוא באתר הבא:http://www.dmv.ca.gov/vr/topbuysell.htm

רכב חדש

אחרי שנסעתם ברכבים הבאים בחשבון, ושמעתם את שכנועי הדילרים, תתפלאו לשמוע כי התמקחות קיימת וכי המחירים (ההצעות שתקבלו) יהיו שונות מדילר לדילר גם לגבי אותו סוג הרכב, לעיתים באופן משמעותי. חלק מהדילרים יציעו לכם התקנה של אבזור נוסף ברכב (מעבר לסטנדרט), חלק יוזילו במחיר או יקלו בתנאי התשלום. החלק היותר נעים בכל התהליך הוא המלאים הגדולים של הדילרים, המאפשרים לכם בדרך כלל לקבל את הרכב עוד באותו היום או תוך מספר ימים ספורים. אם בחרתם להוסיף מכשור נוסף לרכב (dvd, navigation system, stereo ), בדרך כלל כדאי להזמינם במקום בו רכשתם את הרכב, לפני שהרכב נמסר לידכם, אך כדאי לבדוק מחירים קודם לכם במקומות אחרים.
עם קבלת הרכב וכרטיס הרישוי שלו, תופתעו לגלות כי אתם נוסעים במשך מספר שבועות ללא לוחיות זיהוי על הרכב. זה רגיל ואת הלוחיות תקבלו בדואר תוך חודשיים. חשוב מאד להדביק על הלוחית את המדבקה הרלבנטית (שתקבלו גם בדואר) עם השנה הנוכחית והחודש בו רכשתם את הרכב. בכל שנה יש לשנות את המדבקות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Check Also
Close
Back to top button