ביטוחים ורשיונות

ביטוח לרכב – ביטוח רכב, כמו כל הביטוחים בארה"ב, הם עניין מורכב ביותר, עם דקויות רבות המחייבות לשים לב לפחות לעניינים המרכזיים. להלן מספר עניינים שכדאי לקחת בחשבון: רמת הכיסוי לכל אחד מהמרכיבים (שימו לב כי בדרך כלל הפוליסות מציגות רמת כיסוי יחסית גבוהה, ולאחר מכן מציינות כי מדובר בסה"כ לכל נוסעי הרכב ולמעשה פר אדם מדובר ב – 20% מהסכום). בדקו האם הביטוח כולל כיסוי בעת שכירת רכב ברחבי ארה"ב (הדבר מוזיל מאד אפשרויות שכירת רכב, במיוחד אם גם אליכם מגיעים אורחים, היכולים לשאול את רכביכם בשעה שאתם שוכרים רכב לתקופה מסויימת במחיר של לעיתים פחות מ – 20$ ליום).…

ביטוח לרכב – ביטוח רכב, כמו כל הביטוחים בארה"ב, הם עניין מורכב ביותר, עם דקויות רבות המחייבות לשים לב לפחות לעניינים המרכזיים. להלן מספר עניינים שכדאי לקחת בחשבון:

  • רמת הכיסוי לכל אחד מהמרכיבים (שימו לב כי בדרך כלל הפוליסות מציגות רמת כיסוי יחסית גבוהה, ולאחר מכן מציינות כי מדובר בסה"כ לכל נוסעי הרכב ולמעשה פר אדם מדובר ב – 20% מהסכום).
  • בדקו האם הביטוח כולל כיסוי בעת שכירת רכב ברחבי ארה"ב (הדבר מוזיל מאד אפשרויות שכירת רכב, במיוחד אם גם אליכם מגיעים אורחים, היכולים לשאול את רכביכם בשעה שאתם שוכרים רכב לתקופה מסויימת במחיר של לעיתים פחות מ – 20$ ליום).
  • בדקו עד כמה רגישה הפוליסה במקרה של תביעה מהביטוח (כמה יעלה מחירה לאחר תביעה).
  • כמובן שגובה ההשתתפות העצמית משמעותי.
  • ועוד 19 שאלות ותשובות שחשוב לדעת לפני רכישת הביטוח:http://www.bankrate.com/brm/news/insur/20000128c.asp

רשיון נהיגה של קליפורניה – על פי החוק הנכם מחויבים בקבלת רישיון נהיגה של קליפורניה תוך זמן קצוב ממעד הגעתכם לאזור. ספרון ללימוד הפרק התיאורתי ניתן להשיג באתר של משרד הרישוי וכן בכל סניפי משרדי הרישוי באזור. הבחינה היא בחינה אמריקאית ונערכת במשרד הרישוי. אל תשכחו להביא אתכם דרכון בעת ההגעה לבחינה. גם אם אתם נהגים ותיקים מאד, קראו את החוברת. ישנם פרטים החוזרים במבחנים ומתייחסים להיבטים המחייבים שינון כגון אחוזי אלכוהול בדם, גילאי הילדים ונקיטת צעדי בטיחות לגביהם וכו'. ניתן להיבחן שוב עד להצלחה. התוצאות במקום.
לאחר המבחן התיאורתי קבעו מועד למבחן מעשי. לאחר שתפגשו את הבוחן חמור הסבר, תסיעו אותו ברחבי משרד הרישוי למשך כ – 10 דקות. הקפידו על המהירות, עצירה מלאה בתמרורי העצור הרבים הזרועים בסביבה, התבוננות מעבר לכתף ולא רק במראות (אלה אלמנטים מרכזיים עליהם מכשילים במבחנים). וגם – לא לשכוח ללמוד את סימני הידיים המחליפים וינקרים ואורות שאינם עובדים..

שירותי גרירה – ישנן מספר חברות המספקות שירותי גרירה ושירות זה לרוב אינו נכלל בפוליסה הרגילה. חברת הביטוח בה תחליטו לבטח את רכבכם בודאי גם תציע לכם התקשרויות שונות. יחד עם זאת, כדאי לשקול להשתמש בשירותים שלAAAבעיקר בשל השירותים הנוספים שניתן לקבל באמצעותם (כגון: ספרי המסלול שלהם, המפות הניתנות בחינם, הנחות משמעותיות על מלונות, טיסות והשכרות רכב). www.csaaa.comכדאי לקבל מהם גם הצעה לביטוח רכב. לעיתים ההצעות שלהם אטרקטיביות.

עבירות וקנסות – עבירות התנועה בקליפורניה, נחלקות לעבירות שניתן לתקנן (correctable) ועבירות תנועה עליהן מקבלים נקודות עבירה ומשלמים קנסות. צבירת הנקודות מעלה את הפרמיה עבור הביטוח באופן משמעותי. חברות הביטוח מקבלות את המידע על העבירות מהמשטרה באופן ישיר. הנקודות בגין כל עבירה תקפות במשך שלוש שנים ואז נמחקות באופן אוטומטי. ניתן למחקן באופן מיידי, על ידי השתתפות בבית ספר לנהיגה. בקליפורניה ניתן להשתתף בבית הספר און-ליין, או בכיתות לימוד. לכל מחוז בעמק הסיליקון יש הסדרים שונים עם בתי ספר שונים, ועל כן יש לבדוק מה הכללים הנוהגים במקום בו נעברה העבירה (בית המשפט המטפל בעבירה המסויימת).

טיפולים לרכב – הטיפול ברכב במוסך מורשה מזכיר כאן קצת חוויית ביקור בקופת חולים. הטיפול נלקח מאד ברצינות, כל מרכיב בטיפול מתועד, הדיווח שמקבל "ההורה" של הרכב עם סיום הטיפול מקיף ופתוח לשאלות והסברים. העמידה בזמנים מרשימה – קובעים מראש תור, בדרך כלל למוסכים הגדולים יש שירותי הסעה (פיזור ואיסוף) מהמוסך ליעד אליו אתם צריכים להגיע. בעת הטיפול ברכב מקפידים מאד בשמירה על נקיונו – ועל כל אלה כמובן משלמים לא מעט.
זכרו – קופונים ממוסך משתלמים מאד. הרשמו במוסך על מנת לקבל קופונים במייל/בדואר, או הורידו אותם מן האתר. לטיפולים שוטפים, אם רוצים להוזיל עלויות באופן משמעותי, ניתן לשקול לא לטפל במוסך הראשי של יצרן הרכב, אלא במוסכים להחלפות שמנים. אחד המקומות מיני רבים הם רשת jiffy lube(www.jiffylube.com).

אופניים
זהו כלי תחבורה אלטרנטיבי לרכב הנפוץ ביותר באזור. כאן רוחשים לכלי הרכב הדו גלגלי את הכבוד הראוי והדבר בא לידי ביטוי במסלולי האופניים שלצד הדרכים והכבישים, בעשרות מסלולי אופניים (עירוניים ובשטחים פתוחים) הקיימים בכל רמת קושי ומרחק, במועדוני רוכבים, בתחביב ספורטיבי בעל מקום של כבוד, ובמספר האינסופי של חנויות אופניים הפזורות בעמק. זהו גן עדן לרוכבים, בילוי אישי ומשפחתי, שלא לדבר על הערך הסביבתי הגלום בנסיעה בכלי תחבורה נטול מנוע…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Check Also
Close
Back to top button