בחירת רופא

שיקולים בבחירת הרופאים או המרכז הרפואי בו תקבלו שירות: בית החולים אליו מקושר הרופא הראשי שלכם, הוא פרט בעל ערך רב  ביותר וחשוב לקחת אותו בחשבון במסגרת שיקולי הבחירה ברופא. זאת משום שאל בית החולים תישלח לבדיקות או לאבחנות של רופא מומחה ותהיה עלול להתאשפז בו במקרה של מחלה. רופאים בארה"ב  אינם נוהגים לקיים ביקוריי בית אצל לקוחותיהם. חפש המלצות על רופאים. שאל אנשים בסביבתך. לדוגמה: תוכל לברר בבית הספר בו לומדים ילדיך פרטים על רופא ילדים מומלץ או על רופא שיניים. אחת הדרכים למציאת רופא משפחה המתאים לכם הוא לפנות לאחד מהרופאים שברשימת הביטוח ולהתייעץ עמו על בעיה שולית…

שיקולים בבחירת הרופאים או המרכז הרפואי בו תקבלו שירות:

  1. בית החולים אליו מקושר הרופא הראשי שלכם, הוא פרט בעל ערך רב  ביותר וחשוב לקחת אותו בחשבון במסגרת שיקולי הבחירה ברופא. זאת משום שאל בית החולים תישלח לבדיקות או לאבחנות של רופא מומחה ותהיה עלול להתאשפז בו במקרה של מחלה. רופאים בארה"ב  אינם נוהגים לקיים ביקוריי בית אצל לקוחותיהם.
  2. חפש המלצות על רופאים. שאל אנשים בסביבתך. לדוגמה: תוכל לברר בבית הספר בו לומדים ילדיך פרטים על רופא ילדים מומלץ או על רופא שיניים.
  3. אחת הדרכים למציאת רופא משפחה המתאים לכם הוא לפנות לאחד מהרופאים שברשימת הביטוח ולהתייעץ עמו על בעיה שולית כלשהי המציקה לכם או לבקש בדיקה גופנית שגרתית.  על פי מפגש זה תוכלו לקבוע לעצמכם  אם יש לכם " כימיה" עם אותו רופא. תחושת הבנה וקרבה היא אחד משיקולי הבחירה ברופא.
  4. למי שמעוניין לפעול בשיטה "אמריקאית" בבחירת הרופא, ניתן גם לבדוק את התעודות ואת מהימנות הרופא: האם יש לרופא תעודה המאשרת את התמחותו? האם אי פעם נשלל רישיון עבודתו? האם הרופא אי פעם קיבל הערת משמעת ? כדי לבדוק את מהימנות  הרופא פנו אל  American Board of Medical Specialists  מועצת מומחי הבריאות האמריקניים,  ובדקו אם שמו מופיע בין בעלי רישיונות  תעסוקה במקצועו . תוכל לפנות ל-  cert – 1-800-776 .
  5. הנכם רשאים להחליף רופאים אם אינכם שבעי רצון. בדקו עם הביטוח כיצד לעשות זאת, בכדי שלא תחוייבו לאחר מכן בביקור שלא אושר מראש (אם כך נדרש).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Check Also
Close
Back to top button