רכישת תרופות

בארה"ב ניתן לרכוש תרופות רבות ללא מרשם רופא (over the counter ). המגוון רחב יותר מאשר בישראל, וניתן למצוא מדפים רבים מלאים בתרופות על פי נושאים ורוקחים העומדים רשותכם בשאלות הבהרה. ישנן חברות מוכרות לתרופות (לדוגמאTaylanol , Motrin , Advil  להורדת חום והפחתת כאבים), אך גם ניתן למצוא תרופות דומות להן במרכיבן הפעיל במחירים נמוכים בהרבה. היוועצו ברוקח. תרופות ניתן לקנות בחנויות  המזון של Albertson  , Safeway ,  Costco ואחרים, או ברשתות ה"פארם" הגדולות:  Long Drugs , Walgreen Drug Stores, Rite Aid .  עם כניסתכם הראשונה לבית המרקחת ישנה אפשרות שיוכנסו למחשב פרטיכם האישיים.  עובדה זו עשויה להקל על ביקורים בבית המרקחת המסויים הזה בעתיד. (קשר של הרופא המטפל לרוקח, מאגר מידע על התרופות שרכשת, אפשרות…

בארה"ב ניתן לרכוש תרופות רבות ללא מרשם רופא (over the counter ). המגוון רחב יותר מאשר בישראל, וניתן למצוא מדפים רבים מלאים בתרופות על פי נושאים ורוקחים העומדים רשותכם בשאלות הבהרה. ישנן חברות מוכרות לתרופות (לדוגמאTaylanol Motrin Advil  להורדת חום והפחתת כאבים), אך גם ניתן למצוא תרופות דומות להן במרכיבן הפעיל במחירים נמוכים בהרבה. היוועצו ברוקח.

תרופות ניתן לקנות בחנויות  המזון של Albertson  Safeway ,  Costco ואחרים, או ברשתות ה"פארם" הגדולות:  Long Drugs Walgreen Drug Stores, Rite Aid . 
עם כניסתכם הראשונה לבית המרקחת ישנה אפשרות שיוכנסו למחשב פרטיכם האישיים.  עובדה זו עשויה להקל על ביקורים בבית המרקחת המסויים הזה בעתיד. (קשר של הרופא המטפל לרוקח, מאגר מידע על התרופות שרכשת, אפשרות למילוי מכסה לתרופה הנלקחת לאורך זמן, הזמנת תרופה מראש באמצעות הטלפון או המחשב על מנת לחסוך בזמן המתנה להכנתה). לתשומת לבכם: זמן המתנה לקבלת תרופה בבית מרקחת הוא כ – 15 דקות, אלא אם בקשתם טלפונית מבית המרקחת הקבוע שלכם או שאליו הועבר המרשם להכין את התרופה מראש.
אם נדרש מרשם לתרופה, מעביר הרופא המטפל את המרשם ישירות אל בית המרקחת שלכם (בו אתם בוחרים לרכוש את התרופות על בסיס קבוע). ניתן כמובן לקבל מרשם שישמר בידכם.
למרבית הביטוחים קיימים הסדרים עם חברות השולחות הביתה את התרופות, לעיתים בהשתתפות הנמוכה יותר של המבוטח.
התשלום עבור התרופות, תלוי בסוג הכיסוי של הביטוח שבחרתם. לרב ישנו תשלום קבוע על כל תרופה, והרוקח יאמר לכם במקרה שמחירה בשוק נמוך מתשלום הקבוע באמצעות הביטוח.
חשוב לדעת כי מחירי התרופות שונים בין בית מרקחת אחד לשני. אם אתם משלמים מכספכם את מלוא מחיר התרופה, חשוב לבדוק בין מספר בתי מרקחת. (ההבדלים יכולים להיות של עשרות אחוזים).
במידה ויש לכם חשבון לתשלום שירותים רפואיים (Health Savings Account ), ניתן לשלם בעבור רכישת תרופות מחשבון זה. שמרו את הקבלות מאחר ויתכן כי תדרשו להוכיח כי הוצאתם מחשבון מיוחד זה לצרכים רפואיים בלבד. (ראו להלן)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Check Also
Close
Back to top button