טיול במפרץ הסרטן באלמידה

לפני החופש הגדול והנסיעות ליעדים רחוקים, קבלו טיול יומי קצר וקרוב יחסית לבית עם ערוץ נחל קטן, בריכה והמון סרטנים קטנים המסתתרים בין הסלעים. את הילדים יהיה מאוד קשה להחזיר הביתה. מאת טלילה גולן

מאת: טלילה גולן

עוד מעט מגיע החופש הגדול ואיתו נסיעות ארוכות ליעדי חופשה רחוקים. אבל ישנם גם הימים שנשארים באזור ומחפשים משהו כיפי לעשות עם הילדים, ורצוי בטבע.

אז בשביל זה יש את מפרץ הסרטן Crab Cove שבאלאמידה.Children in the mud בשביל לנסוע לאלאמידה רצוי להמתין עד שתעבור שעת הלחץ בכבישים כי צריך לעבור חלק גדול מאוקלנד על מנת להגיע לשם. כאשר יוצאים מהמנהרה המחברת את האי ליבשת, ממשיכים לנסוע כל הדרך מערבה, שם נמצא הפארק על חוף המפרץ.

למעשה, יש שם שני פארקים צמודים. ב-Crab Cove יש מרכז מבקרים עם תצוגה יפה של הטבע התת-ימי ואפשרות לקחת בהשאלה Adventure Pack ובו משקפת, זכוכית מגדלת ומידע על בעלי החיים המקומים. בפארק עצמו, מעבר לאזור הפיקניק, ישנו ערוץ נחל קטן ובריכה ושם ניתן לצפות בעופות מים וצבים. אבל החלק המעניין באמת זהו המפרץ עצמו, שם ניתן לראות (במיוחד בשעות השפל) סרטנים קטנטנים בין ומתחת לסלעים. אני מבטיחה שלא תצליחו להוציא משם את הילדים.

צמוד למפרץ הסרטן מדרום נמצא Crown Beach שהוא חוף רחצה (כן, אפשר לרחוץ שם, הגלים לא גבוהים והטמפרטורה סבילה לטבילה של 10-15 דקות). החול מתאים במיוחד לפיסול מצודות, ובמקום אכן נערכת תחרות שנתית של פיסול טירות בחול. (התחרות הבאה תתקיים בתחילת יוני. מידע על התחרות באתר הפארק).

וכיוון שתמיד כדאי לחלץ עצמות אחרי שהיה בחוף, ישנו שביל הממשיך מדרום לפארק כל הדרך לאורך החוף עד לנקודה הדרומית של האי, שם יש שמורת ציפורי ים.

הפארק אינו גדול אבל בהחלט אפשר להעביר שם יום של כיף עם הילדים. ולא לשכוח את המצלמה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button