כסף

מערכת הכסף בארה"ב 1 דולר = 100 סנט ( גם פניס) 1 קורטר = 25 סנט ( 1/4  דולר) 1 דיים = 10 סנט ( 1/10 דולר) 1 ניקל = 5 סנט  ( 1/20 דולר) המטבע המקובל בארה"ב  מבוסס על השיטה העשרונית ברוב העסקאות הבאות לידי ביטוי בשטרות נייר. לגבי מטבעות המתכת המתגלגלים במחזור הכספים הכללי  שווים כמעט תמיד הוא פחות מדולר אחד.  רוב האנשים מחזיקים בכיסם שטרות של  דולר, עשרה דולר או עשרים דולר, לעתים רחוקות גם שטרות שערכם חמישים או מאה דולרים. הקפידו לבדוק היטב את השטרות שאתם נותנים או מקבלים משום שכולם בצבע אחיד וקל להתבלבל. מידתו…

מערכת הכסף בארה"ב

1 דולר = 100 סנט ( גם פניס)
1 קורטר = 25 סנט ( 1/4  דולר)
1 דיים = 10 סנט ( 1/10 דולר)
1 ניקל = 5 סנט  ( 1/20 דולר)

המטבע המקובל בארה"ב  מבוסס על השיטה העשרונית ברוב העסקאות הבאות לידי ביטוי בשטרות נייר. לגבי מטבעות המתכת המתגלגלים במחזור הכספים הכללי  שווים כמעט תמיד הוא פחות מדולר אחד.  רוב האנשים מחזיקים בכיסם שטרות של  דולר, עשרה דולר או עשרים דולר, לעתים רחוקות גם שטרות שערכם חמישים או מאה דולרים. הקפידו לבדוק היטב את השטרות שאתם נותנים או מקבלים משום שכולם בצבע אחיד וקל להתבלבל.

מידתו של המטבע איננה מצביעה על ערכו: מידתו של דיים אחד ( 10 סנט) קטנה ממידת הניקל ( 5 סנט) וגם ממידת הפני ( 1 סנט).  המטבעות בשימוש רב בעת תשלום מיסי קנייה בחנויות  או כאשר משלמים את דמי הנסיעה בתחבורה ציבורית או לשם שימוש בטלפון ציבורי.

ממשלת ארה"ב אינה מגבילה את סכום הכסף שמותר לך להביא אל הארץ או להוציא ממנה.

צ'קים

לאחר שתסדירו את הפקדת המזומנים ותפתחו את חשבון הבנק במוסד הפיננסי המקומי, יסופקו לכם פנקסי צ'קים , שעליהם מודפס שמך.

חשוב לזכור כי כאן לא נותנים צ'קים דחויים, ואין כל מחוייבות של מקבל הצ'ק לתאריך הנקוב. ניתן להפקידו בכל עת ולפדותו ולא תהיה לכם כל עילה לטענה. אל תתנו צ'קים דחויים במסגרות חינוך, בתשלומים עבור שירותים שונים או עבור שכר הדירה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Check Also
Close
Back to top button