נוסעים למורו ביי? אל תפספסו את יער אל מורו אלפין

מסלול קטן עם נוף מרהיב על כל מפרץ מורו ונחל אוסוס וצמחיה ייחודית של עצי אלון ננסיים המשרים אוירה של יער קסום מן האגדות. הכירו את שמורת El Moro Elfin Forest. מאת טלילה גולן

מאת: טלילה גולן

El Moro Elfin Forest 

עיר הקייט מורו ביי היא יעד מבוקש לנופש משפחתי ואף שכבר נכתב עליה פה אפשר לכתוב עוד הרבה יותר.

בפעם הראשונה גיליתי את המקום הקסום הזה עם חברים בקמפינג משותף ומאז חזרתי לשם כמה וכמה פעמים בעונות שונות של השנה, ובכל פעם גיליתי פנים אחרות של הטבע שם.2452428819_02bb6eaaab_o
היום אני ממליצה על מסלול קטן ויפיפה אותו אני לא מפספסת באף ביקור באזור, והוא המסלול של שמורת El Moro Elfin Forest.
השמורה הזו אינה חלק מהפארק של מורו ביי אלא נמצאת בעיירה הצמודה מדרום: Baywood/Los Osos. הכניסה לשביל היא בקצוות רחובות 17 עד 11 (כניסה לנכים בקצה רחוב 16 בלבד).
מסלול ההליכה העיקרי הוא כמייל של גשר עצים מורם מאזור חולות רגיש אקולוגית (אין לרדת משביל העצים). המסלול הוא טבעתי ויש שתי יציאות לנקודות תצפית על מפרץ מורו. ישנה אפשרות להוסיף עוד כחצי מייל של מסלול טבעתי נוסף על הקרקע ממזרח למסלול העיקרי.
ומה מיוחד בשמורה הקטנה והיפה הזו ששווה להדיע לשם?
קודם כל – הנוף. התצפית על הדלתא של נחל אוסוס ועל מפרץ מורו פשוט מרהיב. מנקודות התצפית אפשר גם לצפות בעופות מים לרוב המנקדים את תעלות הדלתא ומבצעים תרגילי אירובטיקה באויר.
והצמחיה עצמה – השמורה הוקמה כדי להגן על צמחיית החוף הייחודית לאזור דיונות החוף של מפרץ מורו, ומגוון הפרחים הפורחים שם משובב את העין במשך רוב ימות השנה. ועם הפרחים – גם מגוון פרפרים מוסיף צבעוניות לפני השמורה.
בין בעלי החיים במקום ניתן לפגוש לטאות, מינים רבים של ציפורים (כולל את ה- California Thrasher עם המקור המעוקל והשירה הערבה), וארנבונים קטנים לבני זנב המקפצים בין השיחים.
אך החלק המיוחד ביותר הוא קבוצות האלונים הננסיים, או יער האלפים (Elfin Forest). אלו הם עצי אלון ותיקים שנותרו בגודל מיניאטורי אך פיתחו צורה ומראה של בונזאי עתיק יומין. ניתן להיכנס לתוך אחת מקבוצות האלונים האלה ולהתרשם מקרוב. חשוב שלא להתפתות ולטפס או להשען על העצים האלה, מבוגרים וילדים כאחד.
לסיכום – זהו מסלול כיפי במיוחד המתאים לאוהבי טבע ונוף בכל גיל ויכולת הליכה (נגיש גם לעגלות וכסאות גלגלים). ניתן ללכת אותו בפחות משעה אבל אני ממליצה להקדיש לשמורה לפחות שעתיים להנאה מלאה מהשמורה.
קואורדינטות (של הכניסה מקצה רחוב 16): 120.825435- , 35.331709
אין שירותים במקום אז כדאי לדאוג לעניינים האלה קודם. אין גם אזור פיקניק אבל בעיירה לוס אוסוס ישנן כמה מסעדות. והעיר מורו ביי נמצאת במרחק 5 דקות נסיעה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button