טלפונים ניידים

שוק הטלפונים הסלולאריים בארה”ב כולל את מגוון הטכנולוגיות ושיטות ההפעלה המוכרות (CDMA , GSM ), ומתאפיין באחוזי חדירה של כ – 60% (לעומת מעל 90% בישראל), במספר רב של מפעילים סלולאריים ובמגוון אין סופי של מכשירים. החברות המובילות הן Cingular Wireless ו – , T-Mobile USA. ,Verizon Wireless Sprint טרם רכישת טלפון נייד וחבילת שירות יש להחליט על שיטת השידור ובהתאם לכך החברה המתמחה בה, וכן מהם השימושים לטלפון הנייד (שיחות מחו”ל, שיחות מקומיות, קשר משפחתי, עסקים, מגוון שירותים אינטרנטיים, אין סוף גאדג’טים אפשריים וכו’). לעיתים ישנן חבילות כחלק מהמבצעים המוצעים על ידי החברות השונות, המעניקים טלפונים מסוג מסויים בחינם או בתשלום סמלי (בדרך כלל נדרשת התחייבות…

שוק הטלפונים הסלולאריים בארה”ב כולל את מגוון הטכנולוגיות ושיטות ההפעלה המוכרות (CDMA GSM ), ומתאפיין באחוזי חדירה של כ – 60% (לעומת מעל 90% בישראל), במספר רב של מפעילים סלולאריים ובמגוון אין סופי של מכשירים.
החברות המובילות הן Cingular Wireless ו – , T-Mobile USA. ,Verizon Wireless Sprint

טרם רכישת טלפון נייד וחבילת שירות יש להחליט על שיטת השידור ובהתאם לכך החברה המתמחה בה, וכן מהם השימושים לטלפון הנייד (שיחות מחו”ל, שיחות מקומיות, קשר משפחתי, עסקים, מגוון שירותים אינטרנטיים, אין סוף גאדג’טים אפשריים וכו’). לעיתים ישנן חבילות כחלק מהמבצעים המוצעים על ידי החברות השונות, המעניקים טלפונים מסוג מסויים בחינם או בתשלום סמלי (בדרך כלל נדרשת התחייבות למשך חוזה ההתקשרות).

התוכניות השונות המוצעות על ידי החברות הרבות שונות זו מזו לא באופן קוסמטי אלא באופן מהותי. אין מנוס מבדיקה מקיפה לגבי הצעות המתחלפות השכם וערב. שימו לב בבדיקת התוכניות לנושאים הבאים:

  1. בארה”ב הינכם מחוייבים על כל שיחה נכנסת! ולא רק על שיחות שאתם מבצעים. מכאן יש לבדוק על פני מספר חודשים בכמה דקות שיחה הנכם מחוייבים ולבדוק האם התוכנית שבחרתם עונה על צרכיכם. חריגה מהדקות שרכשתם בחבילה משמעותה עלות גבוהה ביותר פר דקת שיחה. בדרך כלל ניתן לעקוב אחר מצב הדקות בתוכנית בזמנים נתונים באמצעות אתר האינטרנט של החברות השונות.
  2. התאימו את התוכניות גם על פי מספרים פופולאריים אליהם אתם מחייגים (לעיתים יש הקלות בעלות, הסדרים משפחתיים (מספרים שונים על אותו חשבון), שעות שיחה יקרות וזולות במהלך היום ובמשך השבוע, ומגוון השירותים הנוספים שחשובים לכם (בינלאומי, אינטרנט, SMS , שיחות ממתינות ומזהות וכו’).
  3. ניתן לרכוש טלפונים מסוג pre paid , וכך ישנה שליטה על הסכום המוקצה לטלפונים ניידים, קל לרכשו (גם ללא SSN ), וניתן לטעון את החשבון על פי הצורך.
  4. בדקו היטב מה המשמעויות של הפסקת התקשרות עם חברה מסויימת ומעבר לחברה אחרת.

קישורים לחברות הטלפונים הניידים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Check Also
Close
Back to top button