אנרגיה סולארית ביתית

מאת: סיגל קלטר בשנים האחרונות ישנה התפתחות משמעותית בתחום של אנרגיה סוֹלארית ביתית, שמאפשרת לאנשים פרטיים להנות מהיתרונות הרבים שיש ליִיצוּר חשמל עצמי בשיטה ירוקה. העניין של מערכת חשמל סולארית ביתית יכול להיות מבלבל עבור רבים שבוחנים אפשרות של מהפיכה בייצור וצריכת החשמל שלהם. וזו אכן מהפיכה, חיובית כמובן, אך כמו כל שינוי משמעותי, כזו שמלווה בהשקעה ומחויבות. מערכת חשמל סולארית ביתית מציעה כמה יתרונות ליצרן הפרטי, רובם אידיאולוגיים וחלקם כלכליים: אנרגיה סולארית ביתית היא נקייה לחלוטין, מקור אנרגיה שלא תלוי בדלק ממקורות זרים, היא מתחדשת ולכן הגיונית ונכונה מכל בחינה. אנרגיה סולארית היא מקור של אנרגיה חלופית שמגיעה מהשמש. מתקני…

מאת: סיגל קלטר

בשנים האחרונות ישנה התפתחות משמעותית בתחום של אנרגיה סוֹלארית ביתית, שמאפשרת לאנשים פרטיים להנות מהיתרונות הרבים שיש ליִיצוּר חשמל עצמי בשיטה ירוקה. העניין של מערכת חשמל סולארית ביתית יכול להיות מבלבל עבור רבים שבוחנים אפשרות של מהפיכה בייצור וצריכת החשמל שלהם. וזו אכן מהפיכה, חיובית כמובן, אך כמו כל שינוי משמעותי, כזו שמלווה בהשקעה ומחויבות. מערכת חשמל סולארית ביתית מציעה כמה יתרונות ליצרן הפרטי, רובם אידיאולוגיים וחלקם כלכליים:

אנרגיה סולארית ביתית היא נקייה לחלוטין, מקור אנרגיה שלא תלוי בדלק ממקורות זרים, היא מתחדשת ולכן הגיונית ונכונה מכל בחינה. אנרגיה סולארית היא מקור של אנרגיה חלופית שמגיעה מהשמש. מתקני אנרגיה סולארית ממירים את הקרינה האלקטרומגנטית לחשמל או לאנרגיה תרמית. אנרגית השמש אחראית למגוון תהליכים שמביאים ליצירת מקורות אנרגיה בחומרים שונים, ולהפקת האנרגיה.

בישראל פועלים שני מרכזי חקר בתחום האנרגיה הסולארית, האחד הוא המרכז לחקר אנרגיית השמש בשדה בוקר, במרכז בלאונשטיין לחקר המדבר של אוניברסיטת בן-גוריון; והשני הינו מרכז אימות לבחינת התכנותן של טכנולוגיות אנרגיה מתחדשת בקטורה שבערבה, אשר הוקם ב-2010.

בקליפורניה, כמו בישראל, אור השמש נמצא, ובשפע, כל ימות השנה ועובדה זו הופכת את מערכות האנרגיה הסולארית לשימושיות מאד ויעילות. בקליפורניה, החלפת רכישת חשמל ממפעל מקומי בייצור עצמי הוא תהליך שרבים בוחנים ומבצעים. מבחינה כלכלית, מלווים בריבית ומספר בנקים מובילים כבר יצרו קרנות עם חברות התקנה למערכות סולאריות משום שהבינו את רמת ההחזר המהירה של המערכות. גם גוגל הקימה קרן עם אחת החברות הגדולות, סולר סיטי. הקרן בסך של 280 מליון דולר היא לעזרה בהתקנת מערכות סולאריות על גגות בתים פרטיים, ומאפשרת החזרים כספיים לאנשים פרטיים והורדה משמעותית בהוצאה הכספית.
מדינת קליפורניה גם היא מעודדת התקנה פרטית של מערכות סולאריות על-ידי החזרי-מיסים.

מהזוית האישית: גם אנחנו מרגישים צורך לקחת חלק ביעול ושמירה על כדור הארץ ואוצרותיו. ההחזרים במיסים ותנאי הרכישה או שכירה [ליסינג] שווים בדיקה לכל בעלי בית פרטי. אנחנו מצאנו שרכישת המערכת משתלמת ביותר- אך זהו נתון כלכלי לשיקול אינדיוידואלי.

החברה הגדולה בצפון קליפורניה היא סולר סיטי. לגודל החברה יש יתרונות וחסרונות, בעיקר לגבי מהירות ההתקנה ושרות לקוחות. כדאי לבדוק הייטב חברות שונות. כל החברות מציעות החזרים [רִיבֵּייט] ותנאים משתלמים. כמעט כל החברות עובדות עם אותם פאנלים המחייבים אִינבֶנטוֹרים די גדולים בצד הבית. אנחנו התעקשנו על שביבים אלקטרוניים נפרדים לכל פאנל ומצאנו. [לא הבדל לא משמעותי במחיר מהמערכות הרגילות].

אז כדאי לבדוק!

קריאה נוספת:

http://www.gosolarcalifornia.ca.gov/solar_basics/pricing_financing.php

http://abcnews.go.com/Business/solar-industry-record-quarter-tips-installing-solar-system/story?id=17201748

The Guide: to going solar

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Check Also
Close
Back to top button