מסלול מפל מיל קריק שבפארק הלאומי הוולקאני לאסן

הפעם, טלילה גולן לוקחת אתכם למסלול קצת ארוך יותר שמומלץ להקדיש לו לפחות שלושה ימים במהלכם תהנו ממפל גדול ומרשים, פריחה יפה ויער מצל של אורנים ואשוחיות. הכירו את מפל מיל קריק שבפארק הלאומי הוולקאני לאסן

מאת: טלילה גולן

הפארק הלאומי הוולקאני לאסן נמצא תמיד בראש הרשימה שלי להמלצות על מקומות לטייל בהם. זה לא פארק שנמצא ברשימות התיירים המגיעים לקליפורניה לזמן מוגבל וטוב שכך. אמנם אפשר לנסוע דרך הפארק ולהגיד, 'הייתי' , אבל כדי להתרשם כיאות מהמקום המיוחד הזה שווה להקדיש לו לפחות שלושה ימים, אם לא יותר.

כבר המלצתי פה בעבר על מסלול קל ויפה בצפון הפארק. היום אני ממליצה על מסלול קצת יותר ארוך, כזה שכבר אפשר לקרוא לו טיול של ממש, וזהו המסלול למפל מיל קריק שבדרום הפארק. DSC09267

את המסלול מתחילים מאחורי מרכז המבקרים החדש שבכניסה הדרום מערבית של לאסן , והוא נפתח בירידה לתוך ערוץ עמוק, וממשיך על צלע ההר בשטחים פתוחים חלקית ובקטעי יער מצל של אורנים ואשוחיות. בעונה המתאימה כל השביל טובל בצבעי פריחה עזים. על פי רוב שיא הפריחה הוא בסוף יולי, אבל השנה, בגלל הבצורת, שיא הפריחה כבר חלף.

אחרי מספר עליות וירידות מתונות על צלע ההר השביל נכנס לערוץ מיל קריק העמוק אשר בסוף המאה ה-19 ובתחילת המאה ה-20 היווה מקום מסתור עבור אחרוני שבט היאהי ששרדו את הטבח שבצעו בהם המתיישבים הלבנים באזור.

עוד הליכה קצרה מעל לערוץ תביא אתכם למרפסת תצפית על המפל. מפל מיל קריק הוא גבוה ומרשים מאוד, גם בדפוס נפילת המים שלו וגם בצבעים העזים של המסלע שמאחורי המסך הרטוב.

אחרי שהתרשמתם כיאות מהמפל מרחוק אתם יכולים להמשיך עד לגשרי העץ העוברים את הערוצים המזינים את המפל מלמעלה , למצוא פינה מוצלת ולשבת שם לאכול לקול שאגת המים הנופלים.

המסלול הזה אינו מעגלי. המרחק הכולל להגיע למפל ולחזור הוא ארבעה מייל. (ומיטיבי הלכת יכולים להמשיך הלאה עם השביל). יש לקחת הרבה מי שתיה כי רוב המסלול יבש וחם למדי. לא מומלץ לשתות מהערוצים שאתם חוצים בדרך כי הם מגיעים ישירות מהאזורים הגאותרמליים של לאסן.

אורך מסלול: 4 מייל (הלוך וחזור). דרגת קושי: בינונית. אינו עביר לעגלות ולכסאות גלגלים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button