אוהבים לשיר? הכירו את הפרויקטים המוזיקליים של רן שפר

הוא הגיע לעמק לפני כשנה במהלכה הצליח לבסס את מעמדו כמורה מבוקש לפסנתר וכמקים מקהלת "שיר העמק". כעת, יוזם המוזיקאי והמלחין, רן שפר, את פרויקט "השירים, המשחקים", סדרת קונצרטים לילדים, שכדאי לכם להכיר

רק כשנה עברה מאז הגיע המוזיקאי, רן שפר לעמק עם אשתו ושני ילדיו ומאז הספיק לבסס את מעמדו כאן כמורה מבוקש לפסנתר וכמקים מקהלה מצליחה בעמק הסיליקון.

הסיבה למעבר של המשפחה לארצות הברית היא אמנם אשתו של רן שעושה פוסט דוקטורט בסטנפורד, אך מהר מאוד גם הוא הרגיש כאן בבית, בתחומו שלו. מעט אחרי שעבר קיבל פניות לשיעורי פסנתר ומוסיקה, הופיע בארועים של ה-ICC  והחל לקדם יוזמות מוסיקליות שונות כאן בעמק.

IMG_4015
מקהלת "שיר העמק". צילום: אפרת מורג

רן, בוגר האקדמיה למוסיקה בירושלים, הינו מלחין, מעבד, פסנתרן, ומפיק ומנהל מוסיקלי. שני הפרויקטים המרכזיים אותם יזם- המקהלה הישראלית, ״שיר העמק״, וסדרת קונצרטים חדשה לילדים, לנוער ולכל המשפחה בשם ״השירים, המשחקים״ הם בשיתוף עם ה-ICC ויתקיימו ב-OFJCC בפאלו אלטו.

מקהלת ״שיר העמק״, אותה הקים, נחלה הצלחה רבה ותוך חודש מיום הקמתה כבר השתתפה כאורחת בהופעה של שלמה גרוניך בביצועים משותפים. שיתוף הפעולה היה מוצלח ביותר והוא מימש כמה מהיעדים שהרכב המקהלה הציב לעצמו- ביצוע מוסיקלי קבוצתי איכותי לשירים ישראליים (עם דגש בעיקר על מוסיקה משנות ה-70 ואילך), לימוד חוויתי ושיתוף אנשים מהקהילה הישראלית מגילאים שונים ומרקעים שונים.

יואל, זמר במקהלה מספר: ״בשנים האחרונות, היו כמה מקהלות עבריות שהשתתפתי בהן ונהניתי מכולן, אך מקהלת "שיר העמק" נותנת לי יותר סיפוק מאשר קבלתי מכל הקודמות. מבחר השירים, גישת המנחה, האוירה בפגישות, כל הפרטים הצטרפו לחוויה נעימה ומהנה. אני מרגיש שאני מתקדם מבחינת היכולת שלי לשיר בקולות, אני לומד שירים חדשים, ואני מתחבר עם אנשים נחמדים. בסך הכל, זה מה שרציתי ממקהלה, וזה מה שאני מקבל משיר העמק.״

IMG_3998
שיתוף פעולה עם שלמה גרוניך. צילום: אפרת מורג

הזמרים, אשר רובם היו בני 30 ומעלה, הגיעו אחת לשבוע ל-OFJCC מכל רחבי האיזור, החל מסן חוזה ועד לסן פרנסיסקו ואינם נדרשו לידע קודם. במהלך השנה הם הופיעו בחגים ובארועים שונים ושיתפו פעולה עם אמנים ישראליים.

״השירים, המשחקים״ – סדרת קונצרטים חדשה לילדים, לנוער ולכל המשפחה אשר תתקיים אחת לחודש בימי ראשון ב-OFJCC. בקונצרטים, ישירו שירי ילדים ישראליים מכל התקופות, תוך התמקדות במלחינים ובפועלם בארץ לפי סדר כרונולוגי. כך לדוגמא, בקונצרט הראשון ישמעו שירים של הפסנתרן והמלחין נחום נרדי (פתחו את השער, הודי חמודי ועוד), בהמשך יעברו לסשה ארגוב, נעמי שמר, נורית הירש, דתיה בן-דור, יוני רכטר, והקונצרט השביעי והאחרון יוקדש לדובדבן שבקצפת, קונצרט משירי ״ענן על מקל״.

את שם הסדרה לקח רן מהשיר הידוע ״שירי ילדות״ של עוזי חיטמן בו מובעים געגועים לשירים שלמד כילד, שירים שנשארים חלק מאיתנו גם כשאנחנו גדלים. באמצעות שירי הילדים הסדרה מאפשרת הצצה אל היבטים שונים של החיים בארץ מתקופת הישוב והקמת המדינה, ונוגעת במונחים מוסיקליים ובתופעות בשפה העברית.

רן ינחה את הקונצרטים, ינגן בפסנתר, ישיר ויארח נגנים וזמרים מהקהילה המקומית. בנוסף, לפני ואחרי כל קונצרט תתבצע פעילות יצירה לילדים בנושא שקשור לקונצרט.Shir Haemek 1st meeting

* למעוניינים להצטרף למקהלה, ביום שלישי 8.18, בשעה 8 בערב יתקיים ב-OFJCC  בפאלו אלטו, מפגש היכרות למצטרפים חדשים, בשיתוף הזמרים הותיקים. לפרטים נוספים לחצו כאן

http://paloaltojcc.org/Events/the-silicon-valley-israeli-choir-info-night

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Back to top button